Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana airbag w Renault Megane 96r. jaki koszt


przemierz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące kosztów wymiany airbabów w kierownicy i pasażera. Renault Megane 96r .Ile ta przyjemność będzie mnie kosztować i co trzeba kupić, adresy gdzie można kupić najtańsze części, jednym słowem wszystko co jest mi konieczne do naprawy. Z góry dziękuję za pomoc.

Czy jest możliwość sprawdzenia czy części są dobre bo mam możliwość kupienia 2 AIRBAGÓW pasażera i kierowcy taśmy, napinaczy i kontrolera, ale boje się żęby niewyszło że są niedobre i kupa kasy pujdzie w błoto. Koleś mówi że sprzęt jest w 100% dobry bo jest z jednego auta, samochód był uderzony w tył i nienadawał się do naprawy, bo za duże koszta więc został wyciagnięty ten cały komplet. Ale boje się, żeby niewtopić z kasą bo raz że sprzęt trzeba kupić a dwa że za zamontowanie też trzeba zapłacić. ????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki to koszt 200-300 zł za szt. czujniki zderzeniowe też podczas zderzenia uszkadzają się, trzeba komputer od poduszek zrestartować, jak poduszki wywalone to pewnie napinacze pasów także, coś pominąłem? :roll:

 

części szukaj np na allegro.pl - pełno jest ofert tego typu:

http://allegro.pl/search.php?string=megane...;category=18896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputera się nie restartuje tylko wymienia i przyucza. Można kombinować z usunięciem crasha, ale trzeba mieć do fachmanów bardzo dużo zaufania ;-) W komputerze też jest czujnik zderzeniowy. Z doświadczenia wiem, że czujniki są wielorazowego użytku (no chyba, że się uszkodziły mechanicznie). Renault oczywiście zaleca wymianę wszystkiego za grube tysiączki PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w książce od mojej megi pisze ze należy wymienić poduszki co 10 lat (jeśli wcześniej oczywiście nie wystrzeliły). Czy wtedy też trzeba wymieniać kompa od poduszek? Czy przez 10 lat poduszka może się "zestarzeć" i potem nie zadziałać? Czy mogę dołożyć poduszkę np. pasażera jeżeli jej obecnie nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie dokładaj poduchy jak jej nie było

 

co do tych 10 lat to kiedyś tak się mówiło, że trzeba zmieniać ale od spopularyzowania poduszek minęło 15 lat i nikt tak nie robi bo okazało się to niekonieczne, poza tym koszty takiej wymiany byłyby zbyt duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że obie przednie są podpięte do jednego czujnika? Kupiłem zadbany egzemplarz tylko z jedną poduszką (kierowcy) ale chciałbym aby moja żona też w razie wypadku miała jakieś zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłbym ale niewiem co, bo niewiem jakie części trzeba wymienić. To co pisałem wcześniej to tylko słyszałem że takie rzeczy są ale co naprawde trzeba wymienićto niewiem. Jak wiesz to będe wdzięczny za podpowiedz czego szukać??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich rzeczy to ja się domowo nie mam zamiaru zabierać. Jak będę kiedyś u mechaników z serwisu to się zapytam ile to u nich kosztuje. Z poduchami nie ma żartów. Wystrzeli w trakcie jazdy pasażerowi np. jak będzie coś jadł (jogurt łyżeczką) i śmierć gotowa. Zresztą bez łyżeczki też może zabić. Szkoda że nie trafiłem wersji z 2 poduszkami ale nie miałem już siły szukać auta a trafił się Classic w świetnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w tym siedzę [air bag] i dla ciekawości powiem, że trzeba taż wymienić pasy bezpieczeństwa jak chcecie coś dołożyć (takie zalecenia producenta).

 

P.S. macie taką ciekawą wszywkę w dole pasa- i ona ma do przekazania wiele informacji. Jes to opisane oczywiście w NT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!