Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio udało mi się zamontować w MIIphI 1.9dci grzałki ogrzewania kabiny, jednak myślę, że ogrzewanie postojowe (webasto/eberspracher) było by jeszcze fajniejsze?

Pytania:

1. Kto ma?

2. W jakim aucie (MI/MII benzyna/diesel)?

3. W którym miejscu jest zamontowane?

4. Gdzie podłączone do obiegu płynu chłodniczego?

5. Jak poprowadzone zasilanie paliwem?

 

Przed tą zimą pewnie już nie zdążę, ale kto wie czy przed następną się nie zdecyduje.

Fajnie by było wsiadać do ciepłego samochodu z odmrożonymi szybkami?

Mam 1.9dci i 1.4 16V. Diesel wiadomo wolno się nagrzewa, z benzyną jest dużo lepiej, ale ciągle wizja nie skrobania szyb... Jednak w dci w komorze silnika jest ciasno, w benzynie bardziej to widzę.

Jeśli ktoś ma to z chęcią dowiedziałbym się gdzie i jak. Może jakieś fotki?

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Trochę pózno ale zawsze.... Pare dni temu założyłem do M1p2 1.6 benzyna Hydronika B4 WSC.Dziś kurier przywiózł mi moje:) mam taką samą meganke więc wiem już jak szybko to zrobić.

1.Zakładałem Eberspachera.

2.w M1 jest miejsce w narożniku pod zderzakiem od strony kierowcy.

3. Podłączenie do układu chłodzenia z tego miejsca jest banalnie proste ,podłączenie pomiędzy wylotem obiegu cieczy z obudowy termostatu (małego) a wlotem tegoż przewodu do nagrzewnicy.Wystarczą przewody z zestawu oraz pare kolanek i złączek.

4.Podłączenie do zasilania paliwem -najlepiej zrobić oddzielne niezależnie od systemu zasilania i typu silnika diesel-benzyna. Ja wytoczyłem tulejkę nagwintowałem ,włożyłem ww środek rurke miedzianą (hamulcową) odpowiednio wygiąłem i dostosowałem długość tzn ok 2.5 cm od dna zbiornika połączyłem poprzez lutowanie.Całość po wywierceniu otworu w dekielku zbiornika została zamontowana wraz z oringiem jako usczelka tulejki za pomocą nakrętki.Przewód paliwowy jest w zestawie (specjalne tworzywo) ja jednak zastosowałem przewód hamulcowy (miedziany) na większej części przewodu zasilania zaś oryginalny tylko w krótkich odcinkach.W silnikach z przewodem powrotnym paliwa istnieje możliwość "wpięcia" się poprzez trójnik ( w zestawie) w ten przewód tuż przy zbiorniku.Warunkiem jednak jest to aby powrót w środku zbiornika sięgał poniżej lustra paliwa blisko dna.Nie pisze o podłączeniu pompki zasilającej bowiem w tym Piecu jest zabudowana w środku.

5.Pozostaje jeszcze podłączenie przekaznika załączania dmuchawy nawiewu,i umiejscowienie zegara sterującego lub anteny pilota bądz centralki gsm.

Czy warto? NO PEWNIE:) Jak będę zakładał u siebie to zrobie dokumentację zdjęciową i postaram się o szerszy opis a jak ktoś pomoże to nawet jakiś Manual.... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.Trochę pózno ale zgodnie z obietnicą ,jeżeli są zainteresowani mogę zamieścić manual montażu ogrzewania postojowego Thermo Top Z/C marki Webasto w M1P2 benzyna.Sposób podłączenia niczym się nie różni benzyna/diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że mam zupełnie inne auto to jestem na tak. Jak możesz to zrób manual i wklej w odpowiednim dziale. A'propos. Nie znam się na tym, ale jaki jest koszt takiego "zabiegu"? Czy można założyć takie Webasto "na pilota" lub czy można zaprogramować je na odpowiednią godzinę? Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa... Czy to nie jest groźne dla auta... Wiecie, auta nie widać, coś się tam grzeje... Dla mnie zalatuje to lekko pożarem :mrgreen: Poznam opinię wszystkich, którzy je mają, bo moje auto garażuje pod chmurką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koszt takiego zabiegu zależy od tego czy,zakładamy nowe czy używane.Nowe w zestawie uniwersalnym można "po sezonie" kupić za ok. 2500-3000PLN.Ja kupiłem cały zestaw (z odzysku) za 800PLN ,okazał się w pełni sprawny.Jeżeli założymy sami oszczędzamy ok 900-1500PLN cena z Warszawy.Sterować można za pomocą zegara (czas włączenia,czas pracy),pilota oraz za pomocą telefonu.Są również dwufunkcyjne działające jako dogrzewacz (gdy temperatura zewnętrzna spadnie np do 3-5 stopni i temp. silnika jest niższa niż np. 70 stopni w chwili uruchomienia silnika urządzenie włączy się wspomagając nagrzewanie) i jako ogrzewanie postojowe..Co do bezpieczeństwa to jest absolutnie bezpieczne, pod warunkiem prawidłowego montażu (instalacja paliwowa i wydech).Muszę jeszcze powklejać zdjęcia do dokumentu i zamieszczę manual na Download.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Koszt takiego zabiegu zależy od tego czy,zakładamy nowe czy używane.Nowe w zestawie uniwersalnym można "po sezonie" kupić za ok. 2500-3000PLN.Ja kupiłem cały zestaw (z odzysku) za 800PLN ,okazał się w pełni sprawny.Jeżeli założymy sami oszczędzamy ok 900-1500PLN cena z Warszawy.

 

Ja tak kolego zapytam: jak sądzisz, jaki byłby całkowity koszt założenia ogrzewania postojowego na pilota do megane 2ph2 z silnikiem 1,5dci - mam na myśli używane?

A może znasz jakiś dobry zakład który założył by to w uczciwych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Założyłem ogrzewanie postojowe Webasto Termo Top S. Piec jest zamontowany w przednim lewym zderzaku, wąż który idzie do nagrzewnicy kabiny z silnika przeciąłem i podłączyłem węże od pieca webasto, zasilanie podpięte pod akumulator a kabel, który włącza dmuchawę podłączyłem pod przekaźnik przy bezpiecznikach w kabinie. Webasto załączane jest komórką, która jest na stałe w aucie lub włącznikiem ręcznie można załączyć. Puszczam sygnał na komórkę do auta i webasto się załącza, gdy znów puszczę sygnał webasto się rozłącza.

Na zimę mam pełny komfort przychodzę do auta nagrzanego a ponadto mam siedzenia podgrzewane jak i również mam grzałkę w silniku 230V do dogrzewania silnika wtyczka w zderzaku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Kupiłem Megankę ze Szwecji a tam mają takie opcję podłączania 230V grzania i w aucie a w środku jest gniazdko do podłączania farelka po nastawieniu czasu grzeje silnik i farelka grzeje w aucie. Ja mieszkam w bloku więc zamontowałem webasto sterowane telefonem.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa.... to super wyposażenie. Kiedyś był jakiś program na TVN Turbo :Wypad z kraju", albo "Jazda (nie) polska" - juz nie wiem gdzie, fajnie się zaczynał - ale chyba szybko skończył. I był jeden odcinekj o krajach północy i tam pierwszy raz widziałem to wyposażenie dodatkowe z gniazdkiem na 230V w zderzaku. Dziwnie to wyglądało w "normalnych" samochodach.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, mark55 możesz jakiegoś manuala zrobić ?

na allegro jest sporo webasto używanych

 

. chętnie bym zamontował sobie

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!