Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świecące się kontrolki - brak wspomagania hamulców ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem z dziwnym zachowaniem się elektryki w megan 1.9D z 1996r. Mainowicie chodzi o to, że jak odpalam zimny silnik to po odpaleniu cały czas świecą się kontrolki od ciśnienia oleju i ładowania (wcześniej mrugały obydwie równocześnie). Świecą się przez około 10 minut i po tym czasie równocześnie gasną. Zawsze tak jest przy zimnym silniku! Jak jest rozgrzany to gasną odrazu! Oprócz tego w czasie gdy te kontrolki się świecą to nie ma wspomagania hamulców??? Jak gasną odrazu jest wspomaganie hamulców??? O co tu chodzi???????

 

Dodano: 17 gru 2011 - 09:45

Wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i byłem u elektryka- instalacja ok. - ale nadal ten sam objaw!!! Nie mam już pomysłów ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz sprawdź wszystko pod kątem ładowania, alternator, połączenia (m.in. przy rozruszniku, bo prąd z alternatora idzie do akumulatora przez rozrusznik), przewody, klemy. No i masę (-) na bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest u mnie nazywa się to test kontrolek. Jak przekręce kluczyk w zapłon to zapalają sie kontrolka ciśnienia oleju, brak ładowania, zbyt wysoka temperatura płynu i rezerwa paliwa (nawet gdy jast połowa zbiornika). Gdy silnik zapali to wszyskie gasną. Rozpracowałem to. Gdy miałem mało oleju migała kontolka niskiego ciśnienia oleju, temperatura i rezerwa (wszystkie razem). Więc wywnioskowałem że wszystkie, oprócz braku ładowania, są spięte razem. Identyczna sytuacja jest w megance moich sąsiadów.

Sprawdź czy nie masz zwarcia w liczniku gdzieś na obwodzie braku ładowania i niskiego ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem od dwóch miesięcy i niestety nadal nie rozwiązany! Chodzi mianowicie o to , że jak odpalam zimny silnik to przez około 5-10 minut świeci się kontrolka ciśnienia oleju i kontrolk ładowania oraz w tym czasie nie mam wspomagania hamulców??? (Renault Megane 1997r. slilnik 1.9D). Nieraz zdarza się , że z godzine się świecą i nie mam w tym czasie wspomagania hamulców. byłem u elektryka i kazał zmienić czujniki ciśnienia oleju, czujniki temp. wody, zmienić licznik.... mam już dość wymiany części. Ciśnienie oleju sprawdzone - prawidłowe, temp. trzyma dobrze (wg. wskazówki). Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem??? Może jakieś podpowiedzi odnośnie tej uciążliwej usterki. Nadmieniam , że jak kontrolki zgasną to wraca wspomaganie hamulców. Z reguły jak jest silnik rozgrzany to odrazu wszystkie kontrolki gasną i jest wspomaganie hamulców.

HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Szanowni Forumowicze, najlepsi specjaliści.

Po przeczytaniu parunastu stron niniejszego forum postanowiłem odświeżyć temat.

Posiadam Megane I 1.6 75 KM

Obecnie baardzo często zaczynają mrugać i czasami palić się ciągłym światłem kontrolki STOP i ciśnienie oleju, poprzedni właściciel - tata, w takim wypadku dolewał oleju. Taty już z nami nie ma :(... Skarbnica wiedzy o Renault zabrała tajniki do grobu. Obecnie dolewam raz na 3 msc 1,5 do 2 litrów oleju - wówczas kontrolki przestają świecić. Byłem u elektronika, wymienił czujnik ciśnienia oleju, nic to nie dało temat powraca i stwierdził, że tak ma i koniec. Wspomnę, że silnik wyzionął ducha przy 182 tys wówczas była wymieniana uszczelka pod głowicą, planowana głowica.

Rozumiem, że silnik spala 1,5 - 2 litrów oleju na 3 msc?? (wycieków brak, płyn chłodzący bez zmian)

Proszę o rady i wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzasz chociaż stan oleju bagnetem czy tak sobie po prostu dolewasz na farta? Jak wycieków brak to raczej świadczy o spalaniu go, chociaż to powinno objawiać się chyba niebieskawym dymkiem z wydechu (nie pamiętam koloru ale chyba ten). Sprawdziłbym ciśnienie z próbą olejową.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

<><><><><><><><><><><><><><><><><<><><><><><><><><><><><><><><

Wymieniłem już trzy bagnety (plastikowe szybko się łamią przy końcówce...) bardzo ciężko na zamiennikach poznać prawidłowy poziom oleju (ścieka z plastiku - chyba, że znasz inny sposób na taki bagnet) nie mniej kontrolki - równa się brak na bagnecie prawidłowego poziomu. Obecnie dywmek bezbarwny - spróbuje go jeszcze poobserwować na zimnym i ciepłym.

<><><><><><><><><><><><><><><><><<><><><><><><><><><><><><><><

Dziękuję za radę.

<><><><><><><><><><><><><><><><><<><><><><><><><><><><><><><><

Ktoś coś?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

 

Dodano: 07 lip 2016 - 22:46

ok

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!