Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dci opinie


Mael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zasięgnąć opini na temat wyżej wymienionego silnika tj. 1,5 dci. Czytałem trochę o awaryjności wtryskiwaczy Delphi i pomp wtryskowych. Czy silniki z roku 2007-2009 są pozbawione tych oto wad ? Pozdrawiam

 

Dodano: 20 lis 2011 - 15:37

Rozumiem że nikt nie posiada żadnych informacji o silniku 1,5 dci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinii nt. tego silnika jest dużo - wystarczy poczytać fora np. to lub to lub to.

co do awaryjniości wtryskiwaczy DELPHI, to ten problem był w starszych wersjach 82 i 101 KM na tym odsprzęcie. nowe silniki 105 KM mają inny osprzęt. ale problemy tamte pojawiały się ponieważ ścierały się od paliwa łopatki pompy. wiórki leciały do wtrysków i... reszty się można domyślić. dlatego ja (mając DELPHI) stosuję mieszankę olejo 2T z ON by nieco posmarować paliwo.

rzekomo w tych silnikach problemem są też obracające się panewki, ale (zajmuje się nieco tym problemem) IMHO to w zdecydowanej większości "problem" 1,9 dCi. wystarczy szybko - po nabyciu pojazdu - zmienić resurs zmiany oleju na 15 kkm MAX. niektórzy zapobiegliwi zdejmują miskę i czyszcz a ją i pozostałe elementy od wewnątrz.

 

poza tym silniki bardzo elastyczne, mało palące, tanie w opłatach.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2007 - 2009 to już tylko 105 KM.

Nie tylko, była też dostępna wersja 85KM.

Sam użytkuję wersję 105KM i jestem bardzo zadowolony. Przejechane bezawaryjnie 127kkm, a auto w drodze 7 dni w tygodniu :D Niestety znalezienie zadbanego i pewnego egzemplarza nie jest proste.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie posty :D Szukam konkretnie Clio 3 z silnikiem 1,5 dci i chciałbym zasięgnąć opini o nim. Z tego co czytam to najlepiej wybrać jednostkę 105 km ale co czytam to dużo jest 68 km :/ Może być problem z ich bezawaryjnością ? Chociaż kolega kanar666 chwali sobie jednostkę 68 km

Edytowane przez Mael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Clio 3 ma ten motor 68KM to jest to spokojna, nie wysilona jednostka, bez VTG.

trza dbać o filtr paliwa i olej i... chyba tyle. spalanie prawie żadne, jak się ma dobrą nogę.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 68km mogę spokojnie braći po 2007 roku tak ? Spalanie włąśnie mnie bardzo przekonuje :D a co z krótkimi dystansami jeżeli chodzi o diesle ? chyba nie za dobrze jak dla każdego silnika ale co z dieslem ? Jaką wytrzymałość mają turbiny ? Czy w tej wersji silnikowej występuje koło dwumasowe ? jakieśproblemy ?

Edytowane przez Mael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!