Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompa paliwa disel.


wiesiekfran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę po raz pierwszy. Chodzi mi o pompę paliwa disla która dostarcza paliwo do filtra,gdzie ona się znajduje.W instrukcji pisze że jest w zbiorniku ale w silnikach benzynowych a o dislu ani słowa,może ktoś z kolegów już zna temat to proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj z przodu auta, przy ścianie grodziowej, za prawym przednim kołem. Od spodu idą przewody paliwowe, po nich trafisz do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze ujawnić rąbka tajemnicy i napisać, czemu chcesz się do niej dostać, czy dzieje się coś niepokojącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. meganecoupe02 to żadna tajemnica, tylko zawiesił mi się niedawno 3tygodnie temu rozrusznik i od tej pory słabo mi odpala.Po kolei sprawdzam gdzie może być przyczyna, ponieważ nadchodzą zimne ranki to już teraz muszę go rano brać na 3razy żeby zaskoczył;aku nowe 640A,filtr paliwa nowy,czujnik obrotów wału czysty,a nie wiedziałem gdzie jest pompa paliwa w dci,czy w zbiorniku czy gdzieś w innym miejscu,bo słychać bzyczenie na podszybiu po stronie pasażera.Mechanik poradził mi żebym w pierwszej kolejności opukał rozrusznik i pomogło kręci lekko, ale wygląda to tak jakby nie dostawał paliwa bo i na zimnym i na ciepłym trzeba kilka razy zakręcić.Poza tymi mankamentami śmiga dobrze,przy pomocy kolegów z forum może się poprawi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słychać buczenie pompki to ona jest raczej w porządku. Sprawdź w pierwszej kolejności czy do świec żarowych dochodzi napięcie, czy świece są sprawne. Jakbyś był w Warszawie to możemy się spotkać, sprawdzenie świec to chwila, dorobiłem sobie proste urządzonko do ich sprawdzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem świece zasilanie jest i pierwszą wykrencałem żeby się upewnić , bo resztę tylko na iskrę,to znaczy plus aku i świeca,ale ponieważ mieszkamy chyba niedaleko to nie widzę przeszód żeby się spodkać. :)

 

Dodano: 21 lis 2011 - 21:52

Meganecoupe02 mam jeszcze jedno pytanko; gdy na wyświetlaczu jak wciśnie się guzik w dźwigni od wycieraczek i włączy stacyjkę zaczną tańcować zegary,pokazuje stan paliwa,jakieś zera i pojawia się literka " d " i w żaden sposób nie mogę jej skasować czy trzeba to usunąć clipem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia się literka " d "

d- oznacza wykrycie usterki na temat przepływu paliwa od ponad 16 kilometrów

Prawdopodobnie komputer pokładowy nie pokazuje Ci wszystkich wskazań dotyczacych spalania, zajrzyj do tematu o komputerze pokładowym, podałem tam gotowe rozwiązanie. Błędy kasujesz przyciskiem do kasowania przebiegu.

Clip nie robi diagnostyki tych liczników.

 

Kończmy OT, to temat o pompie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!