Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.6 wolno rozpedza się


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni mam Megane II ph2. i nie wiem czy to problem z autem ale mam wrażenie ze wolno rozpędza się aż tiry mnie wyprzedzają bez problemu. bo jeździłem innym autem ale słabszym silnikiem i chętnie kręcił na wysokie obroty...

 

A druga czy to normalnie ze jak puszcze sprzęgło( nie do końca) bez dodawania gazu auto z trudnością rusza ale szarpie ze zaraz mial zgasnąć bo z innymi autami jedzie płynnie jak puszczam sprzęgło bez dodawania gazu. Co może być zużyte?

 

a trzecia sprawa na biegu jałowym kontrolki czy wyświetlacz czasami lekko mruga a jak włączę światła wnętrze do czytania to widać ze mruga światło, a jak dodam trochę gazu to przestają mrugać.

 

Dodano: 21 lis 2011 - 18:41

Nikt nie wie czemu wolno rozpędza się?

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem u mechanika, i twierdził ze sprzegło bierze na koncu puszczania sprzęgla. i taki efekt ze słabo rozpedza się auto. Czy to prawda? I chciałbym dowiedzieć czy lepiej kupić regenerowany sprzęgło czy nowe? I gdzie w poznaniu lepiej oddać do wymiany sprzęgła?

I czy sprzęgło od Megane III pasuje do Megane II? bo wiem ze od megane I nie pasuje do megane II?

 

Dodano: 05 lut 2012 - 23:44

Przeglądałem w tym dziale usterki dotyczące silnika 1.6. I mam pytanie takie:

1. Gdzie jest zawór EGR w tym silniku?

2. W przypadku uszkodzenia mapsensora(jeszcze nie jest sprawdzone), można zamontować czujnik od innego samochodu np. od Fiata?

3. Czy to normalnie, że przy włączonym ogrzewaniu i dmuchawy(na samym dmuchawy bez ogrzewania nie sprawdziłem) czuć nieprzyjemne różne zapachy typu spaliny czy paliwa podczas jazdy?

4. Dziś wyjeżdżając od dziewczyny z drogi bocznej na ulicy wjechałem w dziurę (przy ok. 20-30 km/h) i silnik zgasł. Odpalił za drugim razem i dobrze że na drodze nikt nie jechał. Jaka przyczyna, że zgasł silnik po wjechaniu w dziurę na drodze?

5. Nie wiem czy napisałem wcześniej, ale u mnie np. przy cofaniu niezależnie czy na pół sprzęgle czy dodam gazu trochę to światła tylne lekko przygasają czyli świecą słabiej i przód tez ale mniej. Jak auto stoi to świecą mocniej i widać jak światła delikatnie mruga.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) nie ma

Ad2) Jeżeli ma takie same parametry elektryczne i połączysz go szczelnie z kolektorem

Ad3) Nie, sprawdź czy gdzieś nie ma nieszczelności na układzie wydechowym, szczególnie przy samym silniku.

Ad4) :)

Ad5) To może być wszystko, od padającego regulatora napięcia po zaśniedziałe wtyczki

 

Przypominam, że powyższe pytania mają się nijak do tematu wątku, a potem jest płacz, że nie można nic znaleźć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kontrolowałem pedał gazu i zauważyłem jak wcisnę do momentu oporu(w połowy gazu) i po przekroczeniu takiej opory czyli głębiej deptany to auto od razu szybciej reaguje auto a przed oporem mułowaty bardziej niż fiat 126.

I pytanie czy to jest prawidłowe reakcje gazu?

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mapsensor luźno siedzi w kolektorze i z podpiętą wtyczką. Czy to ma luźno siedzieć czy raczej powinno być sztywne, bo lekko sztywne jest, jak go pociągnę do góry. Jak to się demontuje, bo nie chciałbym tego urwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy śmierdzi spalinami kiedy auto stoi to sprawdź świece.

W aucie kolegi były luźne :)

Silnikiem trzepało, nie miał mocy i śmierdzało w środku.

Po wstawieniu nowych jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece zapłonowe założyłem nowe tylko 1 i 3 otwór takie dziwne bo jeszcze mogę kręcić a opr takie słabe niż w 2 czy 4 świecy. tylko nie robiłem na silę bo balem ze urwie świece a otwory na świece 2 i 4 były ok. Dodam że nie mam klucza dynamometrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapsensor luźno siedzi w kolektorze

Powinien być zamontowany sztywno, nie może "łapać" lewego powierza. W sersisówkach jest zalecenie, że po zdjęciu czujnika z kolektora należy zamontować go z nową uszczelką. Uprzedzam pytanie nie wiem gdzie można kupić uszczelkę, szukałem w Dialogysie, ale ta część nie występuje osobno, ja wydłubałem na szrocie z bezpańskiego kolektora, razem z czujnikiem i jest lepiej :).

 

Dodano: 08 lut 2012 - 19:01

Acha, świece zawsze zakręcam do oporu, i potem jeszcze 1/4 obrotu. Najtrudniej to mi wytłumaczyć to "do oporu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!