FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Montaż czujników parkowania - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Megane I phI
Montaż czujników parkowania

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   bigos1 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Renault Megane
  • Silnik:1.4
  • Przebieg (tys.km):81000

Napisano 22 listopad 2011 - 23:32

cześć, mam taką sytuację, kupiłem sobie czujniki parkowania na tył.
w skład zestawu wchodzą. 4 sensory, centralka i wyświetlacz LCD. Jutro zabieram się za montaż, jedna rzecz tylko mnie nie pokoi.
Jeżeli chodzi o zasilanie, to muszę podłączyć centralkę z drążkiem zmiany biegów(światło cofania, kabel czerwony) do 12V (kable czarny). i tutaj pytanie, jak to zrobić? gdzie znajdę w samochodzie te rzeczy? z góry dzięki za pomoc!
Renault Megane I 2001r. 1.4 16V
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   sivasec 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:MII FL
  • Silnik:1,5 DCI
  • Przebieg (tys.km):250

Napisano 22 listopad 2011 - 23:40

Czujniki cofania podpinasz pod zarowke (kabelek) wstecznego. Aktywuja sie jak wbijasz bieg wsteczny i zapala sie lampa cofania. Wtedy centralka dostaje napiecie.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 22 listopad 2011 - 23:42

Podłączasz 2 przewody do zasilania, czerwony do plusa z żarówki cofania w tylnej lampie, czarny masa z tej lampy, lub bezpośrednio z karoserii, tam gdzie jest masa z lampy podpięta. Długość przewodów z czujników i tak wymusi montaż centralki w tylnej części nadwozia, a właściwie gdzieś za bocznym poszyciem bagażnika. (najprościej i najbezpieczniej dla centralki)
Poza tym poszukaj sobie odpowiedniego tematu gdzie kilka takich instalacji jest już opisanych. Sam ten temat zakładałem.
Wobec powyższego ten temat ZAMYKAM.
Masz gotowca:
http://megane.com.pl...h__1#entry26645
A w temacie nawet wymiary str3 i fotorelacje z montażu zapodane

Użytkownik gojgien edytował ten post 22 listopad 2011 - 23:50

Dołączona grafika Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1