Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosze o pomoc w ocenie


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadeszła chwila aby zmienic autko a że ph1 dobrze mi sie spisywał mam zamiar kupic 2.Troszke na forum czytałem na co zwrócić uwage i tp ,co sądzicie o tym modelu ? http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-9dci-atrakcyjny-wyglad-klimatronc-i1954754223.html dosc blisko mojego miejsca zamieszkania i jak Wasze opinie beda ok podjade obejrzeć

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupiłbym go, bo:

1) jest z Włoch, a włosi nie dbają o samochody

2) nie ma tempomatu

3) ma uszkodzone mocowanie rolety z PT drzwiach

4) świeci mu się już SERVICE, więc podpięcie od CLIPa niezbędne

5) guma dookoła tylnej klapy nigdy nie ma takiej szpary i zazwyczaj ma łączenie na środku

6) ma hak

7) sceniki II miały koła 17", ale to były wersje SCIIPhII i felgi miały logo romba oraz mocowanie na 5 śrub

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał ale masz bystre oko ,super dzięki za opinie które są bardzo pomocne :)

a co sadzicie o tej ofercie

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-ii-stan-idealny-i1947361520.html

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-9dci-skora-navi-klimatronic-i1955689900.html

 

/0cool: usunąłem jeden zdublowany link, oraz zbędny komentarz

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym i drugim aucie zdjęcia są tak zrobione aby za dużo nie pokazać. Brakuje komory silnika. Osobiście jak miałbym wybierać z tych dwóch to obejrzałbym pierwszego, ponieważ jest już zarejestrowany w kraju, a w drugim nic nie piszą o opłatach więc podejrzewam ze ich nie ma zrobionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnego wpisu ten pierwszy:

-sprzedaje się chyba od dosyć dawna (zielono),

-od lutego przejechał "tylko" 36000km.-niezły kozak :)

-dziwnie podgięta w górę prawa wycieraczka,

-jak Ciebie interesuje to dowiedz sie gdzie go trzyma, tablice WPI więc jezeli to Piaseczno, Konstancin-Jez. Józefosław, Iwiczna to mogę spróbować podjechac zobaczyć.

 

drugi:

-czarna gałka dźwigni zmiany biegów, kieopsko to wygląda,

-zestaw glośnomówiący, więc podejrzewam handlowca lub małą firmę, przebieg 24000km rocznie do przyjecia i może sie trzymać kupy,

-brak zdjęcia wnętrza żeby bylo widać siedzisko fotela kierowcy, możliwe że jest bardzo wygniecione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód w miarę sensowny, zewnętrznie: lekkie wgniecenie tylnego lewego nadkola za drzwiami, lakieru nie zdjęło :) Były lakierowane prawe tylne drzwi i próg (gość od razu powiedział a ja widziałem inną lub polakierowana naklejkę foliową. Odpala ładnie, nie kopci, wycieków nie widac, komora silnika nie była myta. Jakichś wibracji specjalnych nie zauważyłem. Zanim ruszyliśmy na przejażdżkę gość od razu powiedził mi ze do wymiany są: górne łożyska macphersoów (standard) i trzeszczy coś w zawieszeniu na garbach. Zgadza się, łożyska sa do roboty, trzeszczenie to taka przywara Sceników II (w moich to też występuje-jak jest zimno w okolicach +5 do -5 stopni to na grbach trzeszczy jak stary tapczan, w innych temeraturach tego nie ma). Słychać chyba też zwijacz poduszki, ale nie będę się upierał. Co do hałasów dochodzi jeszcze poświst turbosprężarki ale nie wiem jak powinno byc w porządku bo dieslami nie jeżdżę. Prowadzi się dobrze, efektem problemów z łożyskami czasem lekko ciągnie, po zawracaniu na ciasnym parkingu przestał, w moim bywało podobnie. Szyby OK, drobne obcierki ma ale nic poważnego. Prawą wycieraczkę koleś sam doginał bo nie wycierała po środku (skłonny byłem mu uwierzyć). Lekko odgniesiony fotelikiem dziecięcym prawy tylny fotel (jak woziłem fotelik 0-18kg też tak mialem, wróciło do normalnego wyglądu). Felgi oryginalne, trochę poobcierane, jedna na pewno troche wgnieciona. Opony świeże Fulda Carat Progresso, nie zniszczone. Wnętrze: tylne fotele trochę poplamione, przednie trochę wysiedziane ale bez dramatu, dziur i przetarć nie stwierdzono. Gałka zmiany biegów bardzo starta, przebieg chyba realny. Wnętrze domaga się porządnego czyszczenia, w porównaniu z moim Grandem wyglądało na brudne, ale chyba trochę inny odcien i faktura skóry była w phI no i różnica wieku pojazdów. Myślę ze warto się przejechać i obejrzeć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dzięki wielkie :) i dziękuje jeszcze raz za wyczerpującą relacje telefoniczna :)

 

a jeszcze info do kolegi mrarek że auto z Włoch to chyba żadna dyskwalifikacja (kolega sporo aut ściągał i zawsze miał zadbane i w dobrym stanie) co do felg to sporo S2 w podobnym roczniku ma takie alu np. http://moto.allegro.pl/piekny-scenik-100-bezwypadkowy-ksiazka-serwisowa-i1954850264.html

co do błędu na desce to będzie poprawiony ,a uszczelką w większości oglądanych modeli jest łączona w podobnym miejscu :P

Edytowane przez DARKOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z Włoch to chyba żadna dyskwalifikacja

pewnie, że żadna ale trzeba się pofatygować na osobiste oględziny. generalnie włosi i france aut nie szanują, mają w końcu na co kasę wydawać :)

 

 

sporo S2 w podobnym roczniku ma takie alu

ale mówię o oryginalnych 17" reno, a nie jakichś noname. poza tym jak kupiłeś/kupisz poproś o wyciąg z danych pojazdu i zobaczysz na jakich felgach auto jest komputerowo zaprogramowane

 

 

a uszczelką w większości oglądanych modeli jest łączona w podobnym miejscu

racja, ale szpara jest fest duża :)

kiedyś porównywaliśmy właśnie te uszczelki, faktycznie tam też po prawej jest łączenie :P

mea culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem i oglądałem włocha ,z zewnątrz jeszcze ok al środek... :) (porysowane i wytarte plastiki ,tapicerka tez zaniedbana)

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-C21806737.html dziś tego oglądałem i jeżdziłem i powiem ze stan idealny,a co Wy po fotkach sądzicie ? miał małą stłuczkę (widziałem fotki w jakim był stanie) ma wymieniony błotnik,cos w zawieszeniu i malowany przednik zderzak .Niepokoi mnie tylko ze ma tak jakby brudne klosze lamp,tzn jakby takie przykopcone plamki , szkło od wewnątrz klosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz... mówiłem "włoch" :)

 

co do tego:

- lusterka "czarne", klamki czarne - widać, że uboga wersja

- brudek w reflektorach to standard

- foki marnej jakości (ciemne)

- poszukałbyś climatronika

- przebieg wydaje się być rzeczywisty (no chyba, że cofnęli, ale to ile miałby?? :) )

- brak tempomatu

- brak dodatkowych schowków w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uboga wersja to wiem,ale cena jak na ten rocznik chyba dobra,w środku bardzo zadbany w Belgi tylko 1 właściciel(kobieta) jaki ew koszt wgrania pl navi ? a komputer już wyświetla komunikaty w PL co ponoć nie wszystkie wersje mają (tzn te sprowadzane z zagranicy )Czy na coś szczególnego trzeba zwrócić uwagę przy zakupie Granda ? tylne dodatkowe siedzenia w stanie idealnym,tak samo jak org zestaw serwisowy.Pisałeś ze z tymi reflektorami to norma ale czy można je jakoś wyczyścić ?

a napomknę że to wersja 120KM bo wiem że były tez z tym silnikiem wersje 110KM :)

czy można zamontować do auta dodatkowy schowek z podłokietnikiem ?

Edytowane przez DARKOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!