Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bład P0243 - Regulacja ciśnienia doładowania


jarekgl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z silnikiem. Opiszę co jest nie tak.

Samochód przyśpiesza jak należy do ok 1800 obrotów. Powyżej 1800 obrotów tak jakby się dławił, przerywał, drży silnik. Oczywiście nie jest to bardzo intensywne ale bardzo denerwujące. Przerywanie silnika zdarza się także przy stałej prędkości.

Byłem na komputerze i został odczytany błąd: P0243 - Regulacja ciśnienia doładowania.

Czy miał ktoś z Was styczność z takimi objawami silnika lub z takim błędem silnika?

Jeżeli tak, to proszę o pomoc w tej sprawie.

W warsztacie w którym zczytali ten błąd, nie udzielili mi konkretnej informacji co może być nie tak. Tylko, że trzeba zostawić auto i muszą szukać co może być uszkodzone.

Wyświetla mi także na wyświetlaczu napis: KEINE WERTE GESPEICHERT,

może te dwie rzeczy mają coś wspólnego?

Dodam, że filtry paliwa, powietrza są wymienione.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na start sprawdziłbym czy jest wszystko ok z instalacją między czujnikiem doładowania a komputerem wtrysku. Jeśli jest cała to podąć clipa i sprawdzić czy sam czujnik jest sprawny (podaje odpowiednie dane) podczas postoju i podczas samej jazdy. Pozostaje też sprawa szczelności układu doładowania czyli czy intercooler jest cały i wszystkie rury doprowadzające powietrze... No i pozostaje sprawa turbiny w jakim ona jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Zacznę najpierw jak poradziłeś od szczelności układu i instalacji.

Poszukałem także trochę po różnych forach, i sporo osób miało podobny problem. W większości przypadków uszkodzony był elektrozawór regulacji ciśnienia doładowania lub czujnik ciśnienia doładowania. Może to będzie jedno z tych rzeczy.

A jeżeli chodzi o turbinę to miałem wymienianą niecały miesiąc temu, na regenerowaną, na gwarancji, także turbina jest ok.

 

Dodano: 03 gru 2011 - 21:47

Witam

Zajrzałem wczoraj pod maskę dokładniej. Znalazłem że przy elektrozaworze nie ma wężyka (zaznaczyłem to na zdjęciu 1 i 2)

Ma ktoś jakieś info albo jakiś manual jaki to wężyk i do czego go poprowadzić, jeżeli tak to proszę o info.

W manualu serwisowym znalazłem tylko grafikę (zdjęcie 3) z której trudno cokolwiek rozszyfrować

Pozdrawiam

 

dsc0064.jpg dsc0074.jpg 1gmg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!