Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa wyświetlacz zegarka i termometru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem pojawił się gdy próbowałem podłączyć nowe radio, które było bez kostki, chciałem podłączyć na krótko podczas tej operacji cos zaiskrzyło i przestał działać wyświetlacz czasu i temperatury. Dałem sobie spokój z podłączeniem nowego radia więc podłączyłem stare radio, które działa bez zarzutów tj. wcześniej więc bezpiecznik ok. zapalniczka też działa. Ale to jeszcze nie wszystko. Od tej chwili dokładnie coś się zaczeło dziać dziwnego z wyświetlaczem przejechanych bieżących kilometrów tzn po przejechaniu jakiegoś etapu i wyłączeniu auta licznik się zeruje. Mam auto na gaz więc ten licznik był do tej pory wyznacznikiem tankowania. Dziwne jest to że licznik ogólny przejechanych km działa bez zarzutów chociaż znajduje się na tym samym wyświetlaczu co licznik przebiegu bieżącego. Nie mam pojęcia co zostało uszkodzone podczas podłączania radia kiedy to doszło do jakiegoś zwarcia, może jakiś bezpiecznik? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jeszcze wszystkich bezpieczników, ale jeżeli chodzi o konkretny bezpiecznik odpowiadający za ten wyświetlacz zegara to w moim aucie nie ma, tzn nie ma na pokrywce od bezpieczników takiej ikonki z zegarkiem a wiem że w niektórych modelach takie są bo widziałem w instrukcji obsługi ściągniętej z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj miałem dopiero czas wykonać wskazówki jakie podsunęliście.Zacząłem od sprawdzenia żarówek są ok. Następnie po kolei zacząłem sprawdzać wszystkie bezpieczniki. Po wymianie bezpiecznika F9 ( niebieski 15A ikonka, która go oznacza na dekielku od bezpieczników to prostokącik z promyczkami, w książce od scenica jest napisane że odpowiada on za "alarm, oświetlenie wnętrza, oświetlenie bagażnika). I wszystko byłoby ok. gdyby nie to że mimo przepalonego bezpiecznika w bagażniku światełko się paliło i w kabinie samochodu również. Więc ciężko mi wyciągnąć wnioski z tej usterki, bo może być tak , że to w moim aucie coś jest pokombinowane i tyle ale ważne że działa. Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolicie, że się dopnę do tematu.

Wczoraj gdy przyjechałem na stacje paliw zgasiłem auto. Po odpaleniu nie działa radio, zegarek z termometrem, oświetlenie w środku, lusterka i sterowanie przedniej szyby od strony pasażera. Mam Renault Megane 1.6 8v z 96r. No i właśnie sprawdziłem bezpieczniki, nie było żadnego przepalonego. Zegarek jest podświetlony lecz nie ma na nim cyfr.

Proszę pomóżcie :)

Nie działa rówież sterownik centralnego zamka.

Edytowane przez barti375
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przerabiał wczoraj i dzisiaj to samo.

Sprawdź, czy czasem nie ma wilgoci w skrzynce bezpieczników.

Najlepiej będzie całą skrzynkę wyciągnąć z samochodu i wysuszyć ją w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Żeby nie zaśmiecać podepnę się pod ten temat. Mam problem z nie działającym radiem i wyświetlaczem: pojechałam do sklepu żeby sprawdzić regulator lusterek (bo po wymianie mechanizmu opuszczania szyby przestały działać). pPrzekręciłam kluczyk na zapłon żeby panu pokazać jak działa oryginalny przełącznik (radio się załączyło), pan wypiął mój przełącznik wpiął swój przekręciłam kluczyk i lipa, radio nie działa, wyświetlacz też a lusterka są w takim stanie jak były. Bezpiecznik w kabinie sprawny. Jak myślicie co może być przyczyną?

 

Dodano: 10 cze 2013 - 22:41

Fajnie chłopaki, że tak bardzo chcecie pomagać...Znalazłam przepalony bezpiecznik oznaczony na klapce "coupe console", kiedy wkładam nowy iskrzy ale radio działa tyle, że załącza się alarm :( Nie mam już pomysłów więc raz jeszcze proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przestał mi się wyświetlać zegarek i termometr w megane scenic 1 z 98roku, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, są ok, chyba to wina przepalonej żarówki, jak się do niej dostać?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować parapet. Poszukaj w dziale instrukcje w Download (na górnym pasku lekko po lewej a pod logo forum), ktoś rzucał manuala "wymiana żarówek kokpitu" - jakoś taki był tytuł.

tu chyba jest - http://megane.com.pl/topic/35928-wymiana-zarowek-podswietlenia-kokpitu/page__p__276854__hl__wymiana+%C5%BCar%C3%B3wek+__fromsearch__1#entry276854

Edytowane przez ZygaM
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, to mój pierwszy post i chciałbym się z Wami przywitać :)

Problem mój jest taki, że nie działa mi wyświetlacz fabrycznego radia w megane I ph I. Wyświetlacz nie działał ale radio grało, problem zaczął się w momencie odłączenie akumulatora....

Sprawdziłem bezpieczniki, żarówki w wyświetlaczu, ktoś da jakas sugestie?

 

Ps termomert oraz zegarek swiecą

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez Magu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!