Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak dokladnie odpowietrzyc uklad w scenicu DT


Rekomendowane odpowiedzi

otoz mam slabiutkie ogrzewanie w sceniku. Wskazowla temp jest w polowie i tak trzyma caly czas, jak przekrece pokretlo ogrzewania na max i wlacze dmuchawe to poleci przez chwile dosc mocno cieple powietrze(ale tez nie gorace) a za chwile leci letnie. Jak znowu wylacze dmuchawe i troche odczekam i znowu wlacze to tak samo jak przedtem na poczatku cieple pozniej letnie. Mysle ze termostat jest OK bo szybko lapie temp robocza jak jezdze i trzyma caly czas polowe skali. czytalem o zapowietrzeniu nagrzewnicy ale czy w silniku 1,9dTi 98km sa jakies odpowietrzniki do ukladu?? Bo patrzylem dzis i nic takiego nie widzialem.

Prosze o inf jak w tym silniku dobrze odpowietrzyc uklad. I inne inf jak naprawic ogrzewanie.

 

[ Dodano: 2007-09-18, 21:39 ]

No panowie nikt nie pomorze??

rzynajmniej napiszcie jak odpowietrzyc nagrzwnice w scenicu dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA nierozgrzanym silniku (zamknięty termostat) odkreć korek pojemnika wyrównawczego i przygazuj silnikiem. Nagrzewnica powinna sie odpowietrzyć, bo wtedy cały płyn przelewa sie tylko małym obiegiem. Ja jednak myslę, że to nie zapowietrzenie a zamulenie nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslalem o zamuleniu nagrzewnicy ale zamulenie w wiekszosci przypadkow powstaje albo przez lanie wody zamiast plynu albo przez wsypanie/wlanie jakiego srodka do uszczelniani wyciekow.

moje auto bylo zawsze serwisowane wiec watpie zeby ktos stosowal w/w specyfiki plyn jest czysciutki jak nowy.

Juz tak robilem ze gazowalem przy otwartym korku, nic nie dalo.

czy w DTI niema odpowietrznikow nigdzie?? Bo ja nic takiego nie widze.

W jaki sposob jeszcze mozna odpowietrzyc nagrzewnice?? Moze popuscic gornego weza wchodzacego do nagrzewnicy???

Chodzi mi tylko o DTI bo w bezynach jest caliem inaczej.

 

[ Dodano: 2007-09-21, 14:20 ]

otoz sprawa rozwiazana. Dzis wyjalem nagrzewnice, zciagnalem jeden plastikowy bok i wyczyscilem z calego syfu jaki pozatykal kanaly w nagrzewnicy i to bylo powodem braku ogrzewania. Do tego jeszcze sa w tych kanalach takie spiralki metalowe ktore powyciagalem do czyszczenia. na koniec wszystko zalalem na 10min goracym octem z rozpuszconym kwaskiem cytrynowym wyplukalem pod cisnieniem a potem jeszcze sprezarka wydmuchalem.

Plastikowy boczek zalozylem spowrotem na silikon wysokotemperaturowy zastepujacy uszczelki.

zalozylem poskrecalem odpalilem odpowierzylem uklad(mysle ze dobrze) i teraz w autku nie leci letnie powietrze ale tez nie gorace......ono teraz Parzy!!;););)

nie da sie przez dluzsza chwile utrzymac reki na kratce wylotowej:);)

Jesli beda fundusze i czas to mam zamiar jeszcze spuscic caly plyn zalac go rozrobionym srodkiem do czyszczenia ukladow chlodzenia i wtedy dopiero zalac nowy plyn.

Wyciagniecie nagrzewnicy w scenicu Iph I to 15min. i nic nie trzeba demontowac jak to gdzies widzialem w zwyklej megance chyba. Kolo pedalu gazu jedna srubka trzymajaca plastik i dwie srubki od nagrzewnicy i jedna od polaczenia rurek i gotowe wysuwamy nagrzewnice w bok i jest nasza.

Polecam kazdemu kto ma slabe ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Columb

Jeśli Twoja metoda się sprawdzi w moim scenicu to na forum stawiam pomnik Columba .

Bo od jakiegoś czasu szlag mnie trafia z ogrzewaniem .

Mam tylko jedno pytanko czy układ chłodzenia Ci się zapowietrzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale chyba sie nie zapowietrzal bo odpowietrzanie nic nie dalo dalej nie grzal jak powinien.

jak bedziesz rozbieral nagrzewnice to najpierw przejzyj ten temat http://www.lagunazone.fora.pl/viewtopic.php?t=782

ja tez wywalilem te spirale ze srodka nagrzewnicy(sa dosc gleboko schowane ze nie widac ich.

nie wiem jak w twoim scenicu czy nagrzewnica jest w tym samym miejscu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!