Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzony przegub i postanowiłem go wymienić zamówiłem przegub do swojego modelu (Renault Megane 1,9 DTI 98km 2000 rok kombi) niby według katalogu, tylko problem jest z tym że ten przegub który zamówiłem różni się od tego który wymontowałem tj.Wymontowany ma:liczba frezów od strony koła 23,od półosi 35, a ten zakupiony 23i30.Wymieniłem na następny który według katalogu powinien pasować i ma 21i23 i ponoć do tego modelu to już wszystko.Znalazłem w allegro:

http://moto.allegro.pl/przegub-napedowy-renault-megane-1-6-1-8-z-abs-i1962018766.html

I to jest dokładnie taki jak mój wszystkie parametry się zgadzają tylko problem jest w tym że to przegub od innych modeli, silników i jest ich mało przy najmiej na allegro.Co jest? czy z moim samochodem jest coś nie tak czy ktoś wstawił inną półoś razem z tarczą, czy po prostu mam taki model i jest wszystko ok.I jaki mam w końcu kupić przegub???

Edytowane przez str6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze od silnika dCi 102KM bo jest trochę części pasujących zamiennie. Ja np. kupiłem zwrotnicę z piastą do swojego dCi własnie od modelu dti.

W razie problemów skontaktuj się z warsztatem, który zajmuje się przegubami. Nie wiem czy masz daleko, ale w Sulejówku przy ul. Dworcowej 21 jest dobry specjalista od przegubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kolego mam pytanko czy możesz opisać mi jak mam wymienić ten przegub? czy dam rade zrobić to sam w megane98? jest to przedni z lewej strony? i czy muszę wymieniać jednoczesnie obydwa te przeguby? dzięki z góry za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To jak to jest z tymi przegubami ? Bo nawala mi z jednej strony bo pękła osłona...

W których megankach trzeba wymienić całą półoś, a w których sam przegub??

 

Dodano: 13 lip 2012 - 16:18

Pomoże ktoś z powyższm ??

Prośba o info czy u mnie 99r. 1.6/16V hb przeguby są oddzielnie czy razem z półośkami ?

Czy moze różnie montowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wali przegub to raczej jeździł już nie będziesz. Ściągnij tą gumową osłonę i sprawdź jaki masz przegub, czy nierozbieralny czy rozbieralny.??

 

PS. Słyszałem taką legende że w RENAULT jedna zmiana montowała inne części i druga zmiana też inne niż na pierwszej zmianie i dlatego nikt nie wie jakie części są w danym modelu renault :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i żem sie dowiedział w warsztacie- niestety mam przeguby z półośkami :D

 

Dodano: 28 lip 2012 - 00:34

To już podpytam, ile jest rodzajów półosiek do mojej ?

I jak to jest z tym namierzaniem która strona nawala ? Jak chrupie pry skręcie w prawo to lewy, a jak przy skręcie w lewo to prawy ?

 

Postawiłem cały przód na podnośniku (jeszcze stoi :D) i na żadnym kole nie mam dużych luzów,no może minimalne...

Nie wiem którą półoś kupić, a nie mogę sobię pozwolić na pozostawienie "rozbebeszonej" megi na dłużej niż 1 dzień (nie wiem czy sam bym złożył później), więc chcę sam kupić i wstawić na warsztat.

A póki co kupowanie samemu części mi sie jak najbardziej opłaca...

Edytowane przez jarsztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię namierzyć ... Ale wymienię lewą bo tam miałem walniętą osłonę.

Według "sam naprawiam" żeby wymienić lewą półoś wystarczy "tylko":

post-28065-0-53877500-1343554631_thumb.jpg

 

Ktoś pisał nawet że nie trzeba oleju ze skrzyni spuszczać, tylko podnieść lewą stronę aby olej spłynął.

Mam kanał więc dałoby się zrobić...

Jeśli to takie proste to na początku tygodnia się za to zabiorę...

 

Jakieś specjalne klucze potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam:

 

http://megane.com.pl/files/file/135-wymian-oslon-przegubow-megane-i-ph-i-16-k7m-lewa-polos/

 

Dowiesz się z tego manuala jak wyciągnąć półoś. W prawdzie ten manual dotyczy wersji przed liftem ale nie wydaje mi się żeby ta operacja znacząco się różniła przed czy po lifcie.

 

Olej musisz spuścić, nie wiem jakby trzeba byłoby przechylić auto żeby bez spuszczania się obyło :)

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/

Nie mogę znaleźć półośkilewej z 21 zębami i dł 650 mm ...

Chyba że siemylę o te 2 mm i jest 648 mm bo ciężko dokładnie zmierzyć...

Za to w IC mają 648 i 651 mm.

Co by się stało jak zamontuję 2 mm krótszą ? :)

 

Dodano: 01 sie 2012 - 18:37

Jednak znalazłem 650 mm...

Wywaliłem osłony i zmierzyłem jeszczerazi wygląda na to że jest 651 mmsłabo dostępne...

zamawiam i zobaczymy

 

Dodano: 05 sie 2012 - 00:15

Wymieniona, czy po wymianie półosi trzeba ustawić zbieżność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!