FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: halas w drzwiach Megane II - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
halas w drzwiach Megane II

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II ph 2
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 17 wrzesień 2007 - 21:36

Podejrzewam, ze temat jest stary .. moze wiecie jak zlikwidowac hałas - szmer z
obu drzwi przednich Megane II. Pojawiaja się on od predkosci okolo 100 km/h. Przypomina uderzenia ziarenek piasku o blache. Nie sa to zgrzyty, trzeszczenie
jak z deski rozdzielczej, czy z zamkow drzwi, czy tez skrzypienie, piski
(naprężenia) bocznej szyby samochodowej. Podczas ostatniej wizyty w serwisie Renault mechanik stwierdził, że jest kilka klasyków tego typu zjawisk (cały komplet:), ale trzeba się trochę z tym pobawić. W poprzedniej Megance I podglaszalem radio, tu nie zdaje to juz egzaminu :D Istna orkiestra. Nie wspomnę o brzękach przy każdym ruszaniu z okolic tylnych drzwi przy słupku z drzwiami przednimi. Proszę o pomoc.

PS: silikon w sprayu (psikalem na zamek, do wnetrza drzwi po szybie, smarowanie silikonem uszczelek nie pomaga :D)
Pozdr
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Maniek 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.6 16V
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 17 wrzesień 2007 - 21:47

A nie masz przypadkiem luźnych zaślepek z hands free na zewnątrz? Bo one własnie też lubią sie z czasdem wyrobić i przy większych prędkościach uderzają o karoserie! :>
W moich żyłach zamiast krwi płynie benzynka :]
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   kolek 

• Auto:CUPRA4
  • Silnik:ARL
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 17 wrzesień 2007 - 23:18

Maniek, dokładnie to jest to u mnie tak samo, jak jade szybciej to mi sie to tłucze, ma ktoś pomysł co z tym zrobić???
www.pimpteam.pl
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:06

Maniek napisał:

A nie masz przypadkiem luźnych zaślepek z hands free na zewnątrz? Bo one własnie też lubią sie z czasdem wyrobić i przy większych prędkościach uderzają o karoserie! :>

To będzie chyba to !! Dzis je zakleiłem i było cichutko. Jak się je zdejmuje ??? co by nie uszkodzic lakieru no i zaslepek ?? Pozdrawiam
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Maniek 

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:20

W sumie to mi to w ASO wymienili na gwarancji bo trzeskało się od strony kierowcy. Ale ostatnimi czasy trzaska się z kolei od strony pasażera. Więc sam osobiście tego nie wymieniałem. Mi dali w ASO nową zaślepkę - nie wiem czy one są już w tym momencie bezużyteczne czy jak.
Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2007-09-24, 20:33 ]
A wracajać do hałasów - to nie tyczy się drzwi, ale zapytam - macie może jakieś dźwięki z konsoli środkowej, mniej więcej pod półeczką która znajduje się pod radiem po stronie pasażera? Dźwięki dochodzą ze środka no i nie wiem jak ich się pozbyć raz na zawsze!
W moich żyłach zamiast krwi płynie benzynka :]
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

Napisano 26 wrzesień 2007 - 10:44

Pomyłka - chyba mówiliśmy jednak o 2 różnych rzeczach ;)
Mi trzeszczą te zaślepki plastikowe pod klamką (plastikowe prostokąt o wymiarach gdzieś 3x2 cm). One wpadają w wibracje. Jak je zdjąć bez szkody dla ich otoczenia no i nich ? Wpuściłbym wokół nich trochę silikonu.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Choina 

• Silnik:1.6

Napisano 26 wrzesień 2007 - 16:54

mareks 1234, stuknij do mnie na gadulca, znalazłem coś dla ciebie odnośnie zdjęcia zaślepek.
Zapraszam do obejrzenia mojego MEGANE
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Rafal_B 

• Auto:Grand Scenic
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):90

Napisano 16 marzec 2008 - 13:28

Mam chyba to samo w Grand Scenicu... (drzwi lewe przednie - kierowcy). Czy to coś (na rysunku nr 5 - 82 00 008 498 szybka czytnika klamki) da się wyjąć od zewnątrz, bez demontażu całego mechanizmu klamki? Czy dać sobie sokój i próbować z silikonem w sprayu? U mnie nie ma "hands free". Jakieś pomysły...?
Dołączona grafika
Rafał B.
Grand Scenic 1.9 dCi '04 (F) srebrny metalik
Twingo Liberty Easy '98 (D) turkusowy
Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

Napisano 15 kwiecień 2008 - 22:12

Witam ponownie - pomoglo "podklejenie" brzegów opisanych zaslepek silikonem montazowym - problem zanikł, zaslepki mozna wyjac z zewnatrz, bez demontazu tapicerki. Pozdr
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Rafal_B 

• Auto:Grand Scenic
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):90

Napisano 18 maj 2008 - 14:24

To co poczytałem sobie o silikonie i jego wpływie na korozję postawiło mi włosy na głowie. Postanowiłem więc poszukać czegoś innego. Po wyjęciu od zewnątrz zaślepki użyłem tzw. "kleju na gorąco" (nakładanego takim elektrycznym pistoletem np. "TOPEX"). W narożnikach zaślepki postawiłem cztery małe plamki kleju i założyłem zaślepkę na swoje miejsce. Od tego czasu w aucie cisza "jak makiem zasiał". Przy okazji zrobiłem też porządek z telepiącym się światełkiem odblaskowym w tylnym zderzaku. Po jego wyjęciu okazało się, że sprężynowa blaszka, utrzymująca je na miejscu wymagała delikatnej korekty, poprzez wygięcie. I jeszcze silikonem w spayu potraktowałem zatrzaski siedzeń drugiego rzedu. Po tych zabiegach pozbyłem się już wszystkich nieautoryzowanych dźwięków w aucie. Mała rzecz a cieszy!
Rafał B.
Grand Scenic 1.9 dCi '04 (F) srebrny metalik
Twingo Liberty Easy '98 (D) turkusowy
Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   wojtek_r95 

• Silnik:1,9dCi 120PS

Napisano 17 wrzesień 2008 - 19:36

Witam,

u mnie jest troszke inny problem z tymi trzeszczacymi przednim plastikami w drzwiach, a mianowicie w okolicy około 1000-1200 rpm plastiki w drzwiach "telepia", najgorzej jest rano (bo najzimniej) a nasiliło sie to ze spadkiem temperatury zewnetrznaj ponizej 10oC. Macie moze jakies doswiadczenia z takim przypadkiem, jak do tego podejsc, zdjecia i schematy mile widziane.

Pozdrawiam
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   klajn 

• Auto:megane II grandtour
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):54

Napisano 18 wrzesień 2008 - 14:37

witam
mam podobny problem przy prędkości powyżej 100 w drzwiach przednich jest taki halas jakby się piasek sypał albo coś podobnego,nie mam hads free moze mi ktoś powiedzieć gdzie dokladnie znajdują się te zaślepki i jak je wymontować?
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   DrNO 

• Auto:MeganeII 1.5dCi SportWay 3d
  • Silnik:K9K722@100,5KM/220,5Nm
  • Przebieg (tys.km):92

Napisano 22 wrzesień 2008 - 22:11

a ja Panowie mam 3 letnia MII 3-porte, strasznie mi ostatnio skrzypiały wrota. sprawdziłem wszystko, uszczelki, plastiki, zamki... miesiąc się męczyłem. wreszcie CAŁKOWICIE pomogło nasmarowanie zamków i lżejsze zakręcenie śrub mocujących zamki. polecam, może to pomoże.
nowy: LOADING...
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Moonman 

Napisano 16 listopad 2008 - 01:54

te odgłosy z drzwi to faktycznie plastiki pod klamką.można je wyjąć nawet na upartego ręką, mają dwa zatrzaski u góry i na dole. ja poradziłem sobie z nimi ciutkę inaczej-użyłem taśmy teflonowej do uszczelniania gwintów rur-owinąłem dookoła bez demontażu plastików i teraz działa:-) swoją drogą dziwni mnie że nie ma pod nimi żadnych gumowych uszczelek.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   koszałek opałek 

• Auto:brak
  • Silnik:był
  • Przebieg (tys.km):140

Napisano 19 listopad 2009 - 23:00

Akurat wpisałem się o tym w innym temacie bo myślałem, że to w środku trzeszczy.
http://megane.com.pl...?t=420&start=40
strona druga z fotkami
sprzedany: confort expression & 5d hatchback & czarny metalic
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1