Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Recommended Posts

mareks 1234    0

Podejrzewam, ze temat jest stary .. moze wiecie jak zlikwidowac hałas - szmer z

obu drzwi przednich Megane II. Pojawiaja się on od predkosci okolo 100 km/h. Przypomina uderzenia ziarenek piasku o blache. Nie sa to zgrzyty, trzeszczenie

jak z deski rozdzielczej, czy z zamkow drzwi, czy tez skrzypienie, piski

(naprężenia) bocznej szyby samochodowej. Podczas ostatniej wizyty w serwisie Renault mechanik stwierdził, że jest kilka klasyków tego typu zjawisk (cały komplet:), ale trzeba się trochę z tym pobawić. W poprzedniej Megance I podglaszalem radio, tu nie zdaje to juz egzaminu :D Istna orkiestra. Nie wspomnę o brzękach przy każdym ruszaniu z okolic tylnych drzwi przy słupku z drzwiami przednimi. Proszę o pomoc.

PS: silikon w sprayu (psikalem na zamek, do wnetrza drzwi po szybie, smarowanie silikonem uszczelek nie pomaga :D)

Pozdr

Maniek    0

A nie masz przypadkiem luźnych zaślepek z hands free na zewnątrz? Bo one własnie też lubią sie z czasdem wyrobić i przy większych prędkościach uderzają o karoserie! :>

kolek    0

Maniek, dokładnie to jest to u mnie tak samo, jak jade szybciej to mi sie to tłucze, ma ktoś pomysł co z tym zrobić???

mareks 1234    0
A nie masz przypadkiem luźnych zaślepek z hands free na zewnątrz? Bo one własnie też lubią sie z czasdem wyrobić i przy większych prędkościach uderzają o karoserie! :>

To będzie chyba to !! Dzis je zakleiłem i było cichutko. Jak się je zdejmuje ??? co by nie uszkodzic lakieru no i zaslepek ?? Pozdrawiam

Maniek    0

W sumie to mi to w ASO wymienili na gwarancji bo trzeskało się od strony kierowcy. Ale ostatnimi czasy trzaska się z kolei od strony pasażera. Więc sam osobiście tego nie wymieniałem. Mi dali w ASO nową zaślepkę - nie wiem czy one są już w tym momencie bezużyteczne czy jak.

Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2007-09-24, 20:33 ]

A wracajać do hałasów - to nie tyczy się drzwi, ale zapytam - macie może jakieś dźwięki z konsoli środkowej, mniej więcej pod półeczką która znajduje się pod radiem po stronie pasażera? Dźwięki dochodzą ze środka no i nie wiem jak ich się pozbyć raz na zawsze!

mareks 1234    0

Pomyłka - chyba mówiliśmy jednak o 2 różnych rzeczach ;)

Mi trzeszczą te zaślepki plastikowe pod klamką (plastikowe prostokąt o wymiarach gdzieś 3x2 cm). One wpadają w wibracje. Jak je zdjąć bez szkody dla ich otoczenia no i nich ? Wpuściłbym wokół nich trochę silikonu.

Choina    1

mareks 1234, stuknij do mnie na gadulca, znalazłem coś dla ciebie odnośnie zdjęcia zaślepek.

Rafal_B    0

Mam chyba to samo w Grand Scenicu... (drzwi lewe przednie - kierowcy). Czy to coś (na rysunku nr 5 - 82 00 008 498 szybka czytnika klamki) da się wyjąć od zewnątrz, bez demontażu całego mechanizmu klamki? Czy dać sobie sokój i próbować z silikonem w sprayu? U mnie nie ma "hands free". Jakieś pomysły...?

20080316_01.JPG

mareks 1234    0

Witam ponownie - pomoglo "podklejenie" brzegów opisanych zaslepek silikonem montazowym - problem zanikł, zaslepki mozna wyjac z zewnatrz, bez demontazu tapicerki. Pozdr

Rafal_B    0

To co poczytałem sobie o silikonie i jego wpływie na korozję postawiło mi włosy na głowie. Postanowiłem więc poszukać czegoś innego. Po wyjęciu od zewnątrz zaślepki użyłem tzw. "kleju na gorąco" (nakładanego takim elektrycznym pistoletem np. "TOPEX"). W narożnikach zaślepki postawiłem cztery małe plamki kleju i założyłem zaślepkę na swoje miejsce. Od tego czasu w aucie cisza "jak makiem zasiał". Przy okazji zrobiłem też porządek z telepiącym się światełkiem odblaskowym w tylnym zderzaku. Po jego wyjęciu okazało się, że sprężynowa blaszka, utrzymująca je na miejscu wymagała delikatnej korekty, poprzez wygięcie. I jeszcze silikonem w spayu potraktowałem zatrzaski siedzeń drugiego rzedu. Po tych zabiegach pozbyłem się już wszystkich nieautoryzowanych dźwięków w aucie. Mała rzecz a cieszy!

wojtek_r95    0

Witam,

u mnie jest troszke inny problem z tymi trzeszczacymi przednim plastikami w drzwiach, a mianowicie w okolicy około 1000-1200 rpm plastiki w drzwiach "telepia", najgorzej jest rano (bo najzimniej) a nasiliło sie to ze spadkiem temperatury zewnetrznaj ponizej 10oC. Macie moze jakies doswiadczenia z takim przypadkiem, jak do tego podejsc, zdjecia i schematy mile widziane.

Pozdrawiam

klajn    0

witam

mam podobny problem przy prędkości powyżej 100 w drzwiach przednich jest taki halas jakby się piasek sypał albo coś podobnego,nie mam hads free moze mi ktoś powiedzieć gdzie dokladnie znajdują się te zaślepki i jak je wymontować?

DrNO    6

a ja Panowie mam 3 letnia MII 3-porte, strasznie mi ostatnio skrzypiały wrota. sprawdziłem wszystko, uszczelki, plastiki, zamki... miesiąc się męczyłem. wreszcie CAŁKOWICIE pomogło nasmarowanie zamków i lżejsze zakręcenie śrub mocujących zamki. polecam, może to pomoże.

Moonman    0

te odgłosy z drzwi to faktycznie plastiki pod klamką.można je wyjąć nawet na upartego ręką, mają dwa zatrzaski u góry i na dole. ja poradziłem sobie z nimi ciutkę inaczej-użyłem taśmy teflonowej do uszczelniania gwintów rur-owinąłem dookoła bez demontażu plastików i teraz działa:-) swoją drogą dziwni mnie że nie ma pod nimi żadnych gumowych uszczelek.