FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: wariator - pomiar przyspieszenia - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Ogólne
wariator - pomiar przyspieszenia

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   kawapromyk 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II FL
  • Silnik:2,0 16V
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:48

W czwartek planuje montaż (kolejne podejście) wariatora zapłonu. Ciekawi mnie jak wpłynie na pracę silnika - elastyczność i spalanie. Znacie jakieś sprawdzone, w miarę proste metody pomiarów przyspieszenia samochodu? Może macie jakieś pomysły.
Dużych różnic prawdopodobnie nie będzie, ale oprócz subiektywnej oceny chciałbym zaprząc jakieś urządzenie do pomiarów. Zastanawiałem się nad pomiarem na hamowni, ale trzeba wykonać przynajmniej kilka pomiarów (benzyna, lpg, lpg + wariator). Znacie jakąś tani, sprawdzony warsztat z hamownią?
Szukałem trochę w internecie programów - urządzeń i ludzie chwalą sobie G-techa...
Ktoś z Was korzystał z czegoś takiego?
http://allegro.pl/in...1964957036.html
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   sanfran 

• Auto:Grand Scenic II, ph II; automat
  • Silnik:2.0 16v
  • Przebieg (tys.km):49 tys mil

Napisano 07 grudzień 2011 - 00:37

Jesli chodzi o coś prostego to obecnie wiele smartfonów posiada przyśpeszeniomierze. W połaczeniu z oprogramowaniem mogą naprawdę dużo rzeczy.

Korzystam z darmowego programu ECODRIVE na iPhone, program ten dokonuje pomiarów przyśpieszeń podczas jazdy samochodem, wydaje mi się, że bez problemu można dokonac pomiaru w takich samych warunkach zarówno przed jak i po modyfikacji.

Sadzę, że płatne aplikacje mogą byc jeszcze lepsze.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   kawapromyk 

• Auto:Megane II FL
  • Silnik:2,0 16V
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 07 grudzień 2011 - 10:32

Dla zainteresowanych, trochę poszukałem i znalazłem dwa programy do pomiaru przyspieszeń:
http://www.racechron...wnload/?lang=en
http://www.tempes.co...gistration.html
Montaż wariatora:
Po przesłaniu zgranego sygnału z czujnika położenia wału do AC, dostałem aktualizację oprogramowania obsługującego mój silnik i udało się uruchomić wariator. Niestety maksymalne wyprzedzenie jakie można ustawić to 5 stopni. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda mi się określić wpływ wariatora na spalanie.
Na dostałem jeszcze odpowiedzi od Pana Marka Gryko - czy można będzie zwiększyć funkcjonalność wariatora.

Użytkownik kawapromyk edytował ten post 16 grudzień 2011 - 23:43

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1