Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyłączenie ESP


Rafidi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Odkopię troszkę temat. Chodzi o Megane 3 grandtour 1.6 16v wersja dynamique i kontrolkę od esp/asr czy taka w ogóle występuje podczas włożenia karty do czytnika, tzn czy powinna się świecić na desce rozdzielczej? Jest od abs przed włączeniem przycisku star/stop ale nie widzę od asr/esb (w innych autach taki samochód w poślizgu). Oczywiście obok kierownicy można wyłączyć guzikiem. Ale nie widzę jej na samej desce rozdzielczej. Istnieje gdzieś opis kontrolek deski? w instrukcji jest troszkę ubogi.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mruga dopiero w czasie działania... i tak jak niektórych tutaj doprowadza mnie do szalu w zimie.

 

Zabawy i esp nawet mogę przeboleć (choć ubolewam), ale w dużym śniegu, na stromym, brak możliwości odłączenia asr to porażka. Przycisk wyłącza, ale systemy włączą się po przekroczeniu 40km/h... czyli jak zerwę przyczepność i zmieli kolami gdy już się toczysz ze 30... Czarna rozpacz, auto czasami ledwo mi na górki wjeżdża :(

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem Wam że z tymi lampkami od asr i esp to jest ciekawa sprawa. Jechałem MIII od znajomego też ma przycisk do wyłączenia asr, ale u niego jak się silnik włącza to obok kontrolki abs świeci także kontrolka esp (samochód w poślizgu). Jak to więc jest u jednych ona świeci u innych nie? czyżby esp nie było w standardzie z asr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Wyłaczyć się da tylko ASR i to do prędkości 50 km/h. ESP czuwa zawsze nad naszym bezpieczeństwem. Kontolka od ESP/ASR jest dopiero w licznikach po liftingu przed jej nie ma. Informacja o działaniu systemu pojawia na wyświetlaczu komputera pokładowego w wersji przed liftingiem tylko podczas działania systemu ESP lub ASR. W uboższych wersjach ESP/ASR nie było standardem nawet w Dynamique tak jak i poduszki powietrzne kurtynowe nie były oferowane w najtańszej wersji i to nie tylko na rodzimym polskim rynku.Pozdrawiam

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mnie przedrzeźniasz :?:

Meganka jakoś w drugiej połowie 2014 roku miała już seryjnie ESP, zgodnie z zaleceniami UE. Wcześniej seryjnie był w wersji Privilege.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla świadomości od 1 listopada 2011 roku wszystkie nowe modele samochodów które otrzymały homologacje UE mają seryjnie ESP. Clio IV weszło jesienią 2012 i miało seryjnie ESP gdyż homologacja była już po 1 listopada 2011 roku. Natomiast Megane III dostało seryjnie ESP w 2014 roku wtedy gdy wszystkie nowe samochody opuszczające fabrykę musiały mieć ESP. Dodam z ciekawości że od września 2017 roku wszystkie nowe samochody benzynowe które otrzymają homologację muszą być wyposażone w filtr cząsteczek stałych GPF (tak się nazywa w silniku benzynowym), natomiast od września 2018 wszystkie samochody opuszczające fabrykę muszą mieć GPF. Wygląda na to że Megana IV 1.2 TCe można kupić jeszcze 1,5 roku bez kłopotliwego filtra cząsteczek stałych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!