Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyłączenie ESP


Rafidi

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbyś zamarkować awarię tego układu, (przerwa w obwodzie któregoś czujnika ale nie przy kolach bo i ABS odetniesz) wówczas komputer sam go wyłączy ale będzie o tym informowała świecąca się kontrolka ESP.

Inaczej bokami nie polatasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kierownicą z lewej strony masz przycisk (wyłącznik ) ESP - więcej pomysłów nie mam,

Wg instrukcji ten przycisk z lewej wyłącza ASR (kontrola trakcji, czyli zapobieganie buksowaniu kół podczas ruszania), a nie ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz stronę wcześniej - w razie nieprawidłowości w działaniu ESP pojawia się komunikat skontroluj ESP i kluczyk serwisowy - w takim przypadku systemy ESP i ASR są wyłączone, stąd mój wniosek o wspólnym sterowaniu systemami, jak pisałem może błędny

i jeszcze jedno - po wyciśnięciu pokazanego na obrazku włącznika, pojawia się komunikat - system antypoślizgowy wyłączony

Edytowane przez kawa7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem jak unieszkodliwic ESP :) Sam się trochę z tym męczyłem żeby go unieszkodliwic ale doszedłem do tego :) A więc wypięcie bezpiecznika powoduje brak wspomagania kierownicy , wali błedem na kompie , nie ma absu , nie pokazuje napisu Poziom oleju ok , i nie ma podgladu na ciśnienia w kołach, hamuje tylko tyłem bo korektor siły hamowania jest w pompie absu .

 

Da się oszukac Esp. jeśli zaciągamy ręczny to czujnik od ręcznego odłącza ESP i w momencie kiedy widzi że jest podniesiony to nie działa. Trzeba zewrzec włacznik od ręcznego żeby wydawało mu się że jest zaciągniety i ESP nie działa :) tyle tylko że świeci na desce kontrolka jakby był zaciągniety ręczny :)

Edytowane przez zowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lipa?? według mnie najprostszy sposób na wyłączenie ESP home made. Bezpiecznika nie można wyciągnąc , czujnik przy kołach od ABSu jak rozepniesz to też lipa.

Kurcze nie pamiętam teraz ale sprawdzę dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego w komorze nie wypinałem. muszę spróbowac z tym że Megi już umyta , posprzątana i schowana na zimę do garażu , ponieważ w zimie nie jezdzę megi. nie chcę żeby sól ją zrzerała bo nigdy wczesniej w swoim życiu nie miała kontaktu z zimą i solą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!