Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
Easy

Megane I phII Podświetlenie popielniczki/zapalniczki

Recommended Posts

Prezes    39

I założyć sobie diodki i będzie na wieki, że o bardzo znikomym poborze prądu nie wspomnę :mrgreen: I nie trzeba nic kombinować - wymiana 1:1 ;-)

bronius    4

prezes, a z taką samą siłą świeca? w sensie, że tak samo mocno będzie podświetlać, chodzi mi tu o efekt wizualny

Prezes    39

nawet mocniej, jaśniej - powiem tak "wyblakł" (tak się wydaje) trochę ten kolor rubinu bo świeci jaśniej. To są diody (superflux) co dają rozproszone światło ie tak jak zwykle, mają mały kąt świecenia. Zdjęć już nie zrobię bo nie mam jak.

piszu    0

Prezes:

moglbys napisac gdzie dokladnie kupiles te diody? na allego są jakies ale to sa chyba zwykle (nie superfluxy)

Prezes    39

Dokładnie na allegro ;-) One mają "obudowę" walcową nie półokrągłą i to daje rozproszenie, ale fakt są to zwykłe diodki :mrgreen: Flux-y były do postoju - moja pomyłka (wczoraj byłem już b. zmęczony).

Jednak te się znakomicie sprawdzają - trzeba się tylko liczyć z tym, że ten rubinowy kolorek podświetlenia stanie się bardziej jasno pomarańczowy. http://www.allegro.pl/item191108578_diody_...ed_tuning_.html

aroslaw    0

ze zwyklych mozna sobie zrobic rozpraszajace, tylko scinacz zaokraglenie :mrgreen:

PatrykGDA    1

Jak juz montujecie diody bez zadnych wspomagaczy to mozecie sobie darować, predzej czy późńiej i tak padnie. chyba ze za kazdym razem odpalacie najpierwsz samochód a poźniej właczacie światła itp.

Idealnie jest jakbyście do takich diodowych "zarówek" zamontowali stabilizator napięcia na 12. Przy rozruchu auta jest ok 14V a dida ma małą tolerancjie napięciową.

Pozdrawiam :-)

Lewy    10
dida ma małą tolerancjie napięciową.
Chyba żartujesz sobie. Dla diody ogranicza się jedynie płynący przez nią prąd.

PatrykGDA    1

Prąd rónież ale tu napięcie napięcie ma znaczenie ;]

Lewy    10

Panie, ręce opadają na takie teorie. Diodzie LED ograniczając prąd do typowych 20mA możesz zaaplikować naprawdę różne napięcia. Jak się postarasz to i do 230V podłączysz. W samochodzie najlepiej zastosować szeregowo rezystor 1k i mamy diodę zabezpieczoną do (prawie) 20V.

Prezes    39

PatrykGDA, Jak to się mówi w elektronice, dioda jest sterowana PRĄDOWO :!:

Już kiedyś pisałem, że błędnie do obliczeń rezystora, wstawiają 12 V zamiast 15V :!:

pit24316    0

Przepraszam że zadam lamerskie pytanie: jaki kolor powinny mieć te diody żeby został kolor podświetlania pomarańczowy. A żarówkę w zapalniczce wymieniałem-mistrzostwo świata!

slivkam    0

Jak wyjąć zapalniczkę w celu wymiany żaróweczki oświetlenia.

Wykręciłem całą kieszeń zapalniczki z popielniczką nie umiem dobrać się do zapalniczki.