Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przebiegi w Waszych TCe a usterkowość auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę użytkowników o informacje jak w codziennej jeździe ten motor się sprawuje? elastyczność (czy coś podobnie jak diesel?), wyciszenie, hałas przy większej prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to temat o tym, a stosunku przebiegu do awaryjności, ale napiszę w skrócie, że silnik jest ok. Wiem, że to nowa jednostka więc o awaryjności się nie wypowiadam (stąd ten temat), ale jeśli chodzi o kulturę pracy to lekko przewyższa silnik 1.6 16V (wiem, bo miałem dwie renówki z tym silnikiem). Co do elastyczności to mam wersję Grand, a mimo to zbiera się super (nawet z dwiema dorosłymi osobami i małym dzieckiem oraz klamotami w ogromnym bagażniku). Nie jest to żaden demon, ale kiedy Scenic (jakikolwiek) był wyścigówką? Bo jak dla mnie to zdecydowanie auto rodzinne. Co do porównania "kopa" to wydaje mi się, że diesel 1.9 dCi ma lekko większego (przynajmniej do momentu aż turbo da kopa). No ale to przecież kiepskie porównanie (nie te niutony!). Co do hałaśliwości to diesel oczywiście przegrywa. W aucie 1.4 TCE przy 130km słyszę bardziej opony oraz samo radio niż hałas z komory silnika (jaki hałas... lekki szum :) ). Silnik naprawdę bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jedyny mankament to akumulator - ciągle jest rozładowany,

Klarabuch - może to przez te Twoje dodatkowe światła do jazdy dziennej akumulator ciągle pada :idea:

A tak na poważnie , to 33 tyś km zrobiłem i ogólnie usterki żadnej nie miałem. Były tylko interwencje z mojej strony w zeszłym roku na klimę ( był wątek - słabo chłodziła) ale jak na ironię w tegoroczne lato spisała się idealnie. Sądzę , że wcześniej to jakiś czujnik temp. wariował i komputer źle ustawiał klimatronika. Również miałem komunikat o spalaniu stukowym (paliwo SCHELL 100 V-Power :) oraz na elektryczny hamulec ręczny. Ale te komunikaty pojawiły się raz i więcej nie było żadnych. Oczywiście ze wszystkimi wątpliwościami jadę zaraz do serwisu aby wykorzystać na maxa 4- letnią gwarancję :)

Wszyscy w tym temacie chwalą ogólnie swoje autka ale mnie zaniepokoiła ostatnio pewna rzecz. Mianowicie podczas wymiany oleju ( takiej międzyserwisowej) po zdjęciu osłony pod silnikiem zauważyłem objawy wyraźnego pocenia się skrzyni biegów. Chodzi mi o ślady oleju na łączeniu skrzyni z silnikiem. Olej był raczej jasny więc sugeruje to przeciek z uszczelniacza skrzyni ( z silnika byłby raczej przepracowany bardziej czyli czarny). Usterka chyba ujawniła się stosunkowo niedawno , bo na spodzie osłony było zaledwie parę plamek oleju , który gdzieś tam skapnął z obudowy skrzyni. Dlatego chcę z tym poczekać do wiosny i na przeglądzie gwarancyjnym podpowiem pracownikom ASO gdzie szukać problemu. Jednakże nie wróży to nic dobrego. <czerwona> Silniki w nowych autach są tak zabudowane, że dopiero ściągnięcie osłon może ukazać ewentualne niedomagania. Dlatego nie bądźmy takimi optymistami co do naszych aut. Lepiej czasem coś sprawdzić samemu , bo sądzę, że ASO mogłoby "nie zauważać" problemu dopóki trwa gwarancja aby nie ponosić kosztów.

Edytowane przez Profit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stuknęło 10 tyś km. Zero problemów z silnikiem. Zauważyłem jednak różnicę w spalaniu na 95 i 98Pb (BP). Zawsze tankowałem 95, tylko raz 98 i zauważyłem spadek spalania (komputer również) o jakiś 1 litr <czerwona> na 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25000 i jeździ.

Zastanawiają mnie tylko wymiany oleju u niektórych użytkowników Renault, przed wyznaczonym czasem czy przebiegiem.

Mój Scenic ma 10 tyś km i po 1700km wymieniłem olej i filtr oleju. Teraz w grudniu auto będzie miało rok i ponownie będę wymieniał olej, filtr oleju, a także filtr paliwa i powietrza. Może to głupota (wg innych) skoro wymienia się go co 30 tyś km lub co 2 lata, ale nie będę oszczędzał. To moje nie pierwsze auto z turbo <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 tys i .......... nadmiernie wytarła (zmechaciła) się tapicerka na bokach oparcia fotela kierowcy. Ewidentnie nie moja wina. Zgłosiłem do ASO i wymienili w ramach gwarancji. Ostatnio zawias drzwi kierowcy zaczął hałasować - miałem to w poprzedniej megi ( II ) i musiałem wymienić, więc chyba czeka mnie to samo :(

Edytowane przez wegota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 35.000km i nic. Jedynie na przeglądzie znaleźli mi coś w zawieszeniu, ale powiedzieli, że to nic takiego i żebym jeździł. A w marcu kończy się gwarancja to wtedy mam podjechać i zrobią to w ramach gwarancji jeszcze.

Aż się zdziwiłem, że sami zasugerowali takie rozwiązanie, żeby wymienić jak najpóźniej, aby starczyło na dłużej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

zakup auta grand scenic III czerwiec 2011 ,obecnie 41000 km , brak usterek silnika ,brak innych usterek całego auta ,ostatnio kilka razy komunikat o słabym akumulatorze - po dłuższej jeździe wszystko o.k. ,spalanie na trasie przy 90-100 km/h udało mi się wyświetlić 6,4 ltr średniego spalania (jedna osoba w aucie) i autostrada do 140 km/h między 8,8 do 9,0 ltr średniego spalania obecnie jesień-zima , tak trzymać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!