Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przebiegi w Waszych TCe a usterkowość auta


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem jedyna rzecz to wymiana alternatora. Wymiana (na gwarancji) wynikała z tego, że kilka razy po uruchomieniu samochodu na lekkim mrozie i kilku minutach jazdy pojawił mi się na ułamek sekundy czerwony komunikat. Komunikat znikał tak szybko, że nie byłem w stanie go przeczytać koncentrując się jednocześnie na tym co na drodze. W serwisie powiedzieli, że komputer nic nie zarejestrował. Profilaktycznie wymienili alternator, bo stwierdzili, że to może być problem z ładowaniem (opisany w jednym z wątków na forum). Po tym komunikaty zniknęły. Miałem jeszcze, też w ramach gwarancji, wymianę trzeciego światła stopu- odśnieżając samochód wyrwałem razem z kawałkiem lodu uszczelkę. Samej uszczelki się nie wymienia więc wymienili całe światło. Generalnie jestem bardzo zadowolony z samochodu i tego silnika.

Edytowane przez wycombe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy przegląd po roku i przy 17000 km. Z silnikiem nic się nie dzieje, jedyne rzeczy które zgłosiłem to od czasu do czasu restartujące się radio (wgrali mi soft w wersji 3.0 i na razie jest lepiej) oraz dziwne wskazania pojemności baku paliwa -czasami rezerwa paliła się jak w baku było jeszcze 14l paliwa a czasami przy 5 (tankuję praktycznie zawsze na tej samej stacji), coś zmienili przy ustawieniach komputera tutaj czas pokaże czy będzie lepiej..

Wracając do tematu silnika to jestem zadowolony, ostatnio nawet że spalaniem udaje mi się schodzić poniżej 8.5l w mieście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio i ja musze zgłosić. I wskazania komputera co do paliwa tez. Mi zawsze przeklamuje o jakie 5 litrów. Pokazuje komp ze spalono np. 45 litrow a przy tankowaniu wchodzi tylko 10 a powinno teoretycznie prawie 15 bo bak ma 60 litrów.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

 

Czasami zastanawiam się czy to jest forum miłośników Renault Megane czy może forum przyjaciół języka polskiego..

Edytowane przez Flacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Moje Megane III Tce 1.4 mam od nowości od 2010r. styczeń (produkcja 2009). Z silnikiem i generalnie z samochodem żadnych problemów. 62 000km.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Moja Megi właśnie przekroczyła 60 tys. km. Z silnikiem nigdy się nic nie działo i przez te 4 lata zawsze spisywał się bez zarzutu - teraz na przeglądzie wyszło tylko jakieś niewielkie zapocenie w okolicy rozrządu. Z dziwnych usterek to dwukrotnie wymieniano mi w tym czasie lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej, bo skorodowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tylko przy zimnym silniku i niskich temperaturach przy około 2000 obr lekko szarpie autem.

ja też tak mam, dokładnie jak piszesz. Sądzę, że to jest dawkowanie paliwa takie dziwne jak silnik już trochę złapie temperaturę (tak około 50st.C) ale jeszcze nie jest rozgrzany to przy dodaniu gazu jest jakby przez chwilę nadmiar powietrza w stosunku do paliwa. Szczególnie, że silnik schodzi powoli z mieszanki bogatej na normalną i ogólnie jest jeszcze w fazie rozgrzewania to zimne zasysające powietrze może mieć wpływ na kulturę spalania a i silnik nie ciągnie tak jaj po dobrym nagrzaniu się.

U mnie się to zmieniło jak wgrałem nowy program i zaczipowałem auto. Czasem gdzieś się poczuje to takie zadławienie ale ledwo ledwo. Przed czipem to czasami tak potrafił szarpnąć silnikiem, że aż żona czuła na miejscu pasażera.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecny stan licznika w mojej Megane to ponad 133 tyś. km. Samochód posiadam od prawie roku i kupiłem go z przebiegiem 98 tyś. Silnik TCe 180. Żadnych problemów z silnikiem do tej pory nie miałem. Od poprzedniego pierwszego właściciela mam komplet dokumentów i nie stwierdziłem żadnych napraw motoru ale dla pewności musiał bym zapytać w serwisie. Tak poza silnikiem, w aucie zdążyłem wymienić poduszke amortyzatora z łożyskiem i gumową obudowę przegubu bo miała przerwanie. Ostatnio na gwarancji lakierowana tylna klapa bo mały pęcherzyk pojawił się pod lakierem w miejscu gdzie się ją otwiera. Do tego naprawa na przedłużonej gwarancji klimy a dokładnie rurki odprowadzającej skondensowaną wodę bo lało się do środka auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W mojej w stajni są dwa 1,4TCe jeden w SIII 2013 drugi w MIII Coupe GTline 2012, oba zasilane LPG BRC z lubryfikacją elektroniczną i zestrojone na 160KM, przebiegi 38tys.km i 70tys.km, póki co wszystko działa bez zastrzeżeń i awarii. W SIII przy 6kkm był mały wyciek oleju przy chłodniczce oleju, wymieniano w ramach gwarancji.

Spalanie mini-minimalne 5,4 Pb/100km (6,5 LPG/100km) czyli jazda do 100km/h, głaskanie pedału gazu, niewidomy emeryt za kierownicą, klaksony za plecami :-) - nie polecam.

Spalanie normalne w mieście 9,4 Pb/100km (11,2 LPG/100) przy średniej 20-22km/h centrum Wrocka bez jazdy po obwodnicach i tras szybkiego ruchu.

Spalanie trasa do 110km/h 7,6 Pb/100km (9,1 LPG/100)

Spalanie autostrada 120-130km/h 8,1 Pb/100 (9,7 LPG/100)

Spalanie autostrada 140-160km/h 9,2 Pb/100 (10,6 LPG/100) im szybciej tym więcej wciągnie.

Prędkość max. Sc 204km/h, Megi 212km/h na Pb98.

W Megi, która jest lżejsza i niższa spalanie w mieście i na autostradzie jest mniejsze o jakieś 0,4 - 0,6L.

Sąsiad ma Oktawie Kombi 1,4TSI 140KM przebieg 80tys.km, spalanie podobne jak w Megi, jednak na każde 1000km dolewa 0,6-0,8L oleju, a przy jeździe po autostradzie nawet 1L na 1000km to typowy problem wszystkich TSI z grupy VW w moich TCe nie dolewam nic :-)

Jako ciekawostkę dodam, że mój wcześniejszy ScII 2008r 2,0 F4R 146KM z LPG spalał więcej, szczególnie w mieście 12-13 LPG.

Przy obecnych cenach 10L LPG = 3,84L ON :-)

Silniczek jest nadzwyczaj cichy w Sceniku mierzyłem poziom hałasu na postoju w środku wyszło zaledwie 28dB.

Świetna dynamika, frajda z jazdy za niewielkie pieniądze i niezapomniana mina kolegi z Laguny 2,0dci 150KM jak zostaje w tyle ;-)

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zwykłej trasie krajowej bez szaleństw, bez autostrady 6,4 Pb/100, autostrada 130-140km/h było 8,8 Pb/100 mowa o Sceniku, bo Megi po zakupie praktycznie od razu wjechała na rolki. Podczas dopieszczenia mapy wtrysku na hamowni, po pierwszym pomiarze i odczytach wszystkich parametrów łącznie z analizą sondy szerokopasmowej AFR "magik" stwierdził, że jest mocno zalany na wyższych obrotach.

Zabawa z Laguną już po zachipowaniu Scenika :-)

Megi miała okazję z rówieśniczką 1,9dci 156 KM, przy starcie było równo, przy 50km/h TCe odskoczyło od ciemnej chmury, ESP trochę przeszkadzało.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!