Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia manual po automacie


blev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupilem niedawno Scenica 1.6 16V, rok 2002. Po zakupie niestety wyszly pewne rzeczy. Jedna z nich jest to, ze wczesniej auto mialo automatyczna skrzynie biegow. Teraz ma wsadzonego manuala. Tylko "fachowcy", ktorzy roblili zamianke, nie pomysleli o czyjniku swiatel wstecznych. Ze skrzynie biegow wychodzi czujnik, ktory nie jest nigdzie podpiety. Pewnie nie byloby problemu gdyby zamieniali skrzynie z manuala ale w automacie ponoc jest troszke inaczej to rozwiazane. Slyszalem ze ponoc przy drazku zmiany biegow powinna byc jakas kostka, do ktorej trzeba podpiac ten czujnik. Z innego zrodla znowu slyszalem, ze czujnik ze przewod od czujnika skrzyni musi byc poprowadzony pod maske - tam sa ponoc przekazniki.

Czy ktos z Was ma moze jakis schemat jak to powinno byc podlaczone? cokolwiek. A moze zna jakiegos dobrego fachowca we Wroclawiu, ktory podjalby sie tego. Czy moze po prostu wystarczy podzwonic po elektrykach i kazdy bedzie w stanie mi to zrobic? Chcialbym po prostu uniknac fuszerki tupu kabel oklejony tasma leci od czujnika do swiatel wstecznych. A sam tez nie bardzo wiem gdzie szukac odpowiedniego gniazda.

 

Z gory dzieki za jakiekolwiek rady/pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku skrzyni manualnej czujnik wstecznego znajduje się przy lewej półosi 2 pinowy na klucz 22/24 (foto). Podleć na szrot gdzie będą mieli megana/scenica i zakup wtyczkę podaj ją ogarniętemu elektrykowi i niech ją wlutuje w instalacje.

Schemat a dokładnie 2 od megana/secnica świateł wstecznych Skrzynia Manualna:

schema1.th.jpg

schema2.th.jpg

O ile pamięć mnie nie myśli to tym poprawnym będzie 1 schemat.

 

 

 

wlacznikswiatelcofania1.th.jpg

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!