Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z elektryką w Scenic'u


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum więc krótko się przywitam :) Przechodząc do rzeczy. Posiadam Renault Scenic 1.9 cTi z 1998 roku , sprowadzany z Austrii z przebiegiem 114 500 km na liczniku. Zakupiłem go w sierpniu i od tego czasu nie sprawiał żadnych problemów. Wymieniłem w listopadzie w nim rozrząd i też wszystko funkcjonowało ok , do pewnego czasu... Podczas jazdy pojawił się problem z pedałem gazu.(Dokładnie przedwczoraj) Obroty nie przekraczały 1500 i w ogóle nie reagował na gaz. Wyłączałem silnik i włączałem ale to nic nie dawało , w dodatku zaświeciła się kontrolka awarii. Z prędkością 20-30 km/h dowlekłem się do ASO Renault w Nowym Sączu. Zapłaciłem 100 zł za badanie komputerem , po którym panowie stwierdzili że to nic groźnego,wystarczyło przeczyścić styki i autko będzie jeździć. Po przeczyszczeniu oddali mi go a ja ledwo wyjechałem na główną drogę a problem powrócił...Więc panowie z ASO zajęli się ponownie moim autem i na drugi dzień powiedzieli że zresetowali modem i zrobili przyswajanie potencjometra gazu. Dojechałem autem do domu, na razie bez awarii ale pojawił się inny problem. Przed wizytą w ASO immo działo bez zarzutu, a teraz jeden kluczyk wogóle nie reaguje. Wymieniłem w nim nowe baterie i nawet wsiadłem do samochodu , podłożyłem pod czujnik podczerwieni i nic (kontrolka kluczyka miga). Co do potencjometra, czy ktoś mógłby mi wskazac gdzie znajduje się potencjometr gazu w scenicu i czy sposób na owinięcie go folią cos poradzi. Proszę was o pomoc i jakieś rady , bo jestem jeszcze nowym kierowca i mechanik ze mnie marny.. Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka, silnik dTi . Myślałem o nowym potencjometrze ale w ASO odradzili (ze względu na koszt 1100 zł). Na razie poczekam i zobaczę jak autko będzie reagować.. Dziękuje za porady.

Edytowane przez Agostino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj zdjęcie silnika. Może się mylę ale w tym roczniku był potencjometr a nie pompa na linkę :) Potencjometr wygląda jak na tej aukcji http://allegro.pl/renault-scenic-1-9-dti-potencjometr-gazu-linka-i1957171825.html jest przymocowany niedaleko serwa.

 

1957171825.jpg

 

/0cool: dodałem fotkę na forumowy hostingu. Aukcja się skończy i nikt już nie zobaczy jak ma wyglądać.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!