Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompka spryskiwaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tutaj nowy więc ukłony dla wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem renault scenic 2003 1,5 DCi, mój problem polega na tym że nie dochodzi napięcie do pompki spryskiwaczy (zaznaczam ze radio działa, choć jest nie oryginalne, ponoć te urządzenia posiadają jeden bezpiecznik),sprawdzałem również miernikiem przewody (brak napięcia)i podłączyłem pompkę na krótko do akumulatora i działała. Jednocześnie przestała działać szyba od strony pasażera zarówno przyciskiem od strony pasażera jak i od strony kierowcy (sterowanie elektryczne tylko szybami przednimi). Chciałem sprawdzić bezpieczniki (w kabinie) i przy wyłączonym silniku sprawdzałem po kolei czy któryś nie jest przepalony, po tej czynności zgasł mi licznik przy próbie odpalenia samochodu (samochód działał normalnie, można było odpalać i jeździć). Przy sprawdzaniu bezpieczników w komorze silnika wymontowałem akumulator, sprawdziłem bezpieczniki (które były OK) a następnie podłączyłem akumulator i cudownie licznik się zaświecił i działa do teraz. Bardzo proszę o poradę co może być nie tak z zasilaniem pompki oraz z szybą pasażera.

Pozdrawiam

Artur z Zawiercia

Edytowane przez 77artur77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie łączył razem tych dwóch problemów.

1) problem nie działającego silnika przechodziłem. sprawdziłem silniczek, przełącznik pod kierownicą oraz zasilanie silnika. wszystko było OK. po żmudnych poszukiwaniach znalazłem przyczynę - brak dobrego styku we wtyczce przed silniczkiem (umiejscowiona za zderzakiem). oczywiście poprawiłem styki.

2) trzeba zaglądnąć do wnętrza drzwi. być może odpięta jest wtyczka, bo np. uszkodziła się popularna plastikowa spinka w drzwiach i użyszkodnik odpiął wtyczkę i wsadził kołeczek pod szybę, by nie opadła.

 

co do zegarów - jak się częściej resetują to trzeba wysłać do naprawy. firma w kaczorach załatwia sprawę od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

szyba działała więc drewniana podpórka nie wchodzi w grę, muszę rozebrać boczek i sprawdzić co jest, jeśli chodzi o pompkę to napięcie nie dochodzi do kostki która wchodzi w pompkę sprawdzałem próbnikiem, a tak jak pisałem wcześniej bezpiecznik musi być OK bo radio działa. prawdę mówiąc nie sprawdzałem tej wtyczki przed silniczkiem, muszę jej poszukać, bo tym razem dostawałem się do pompki sposobem przez przednie nadkole, jakieś 8 miesięcy temu miałem podobny problem z pompką ale okazało się że tłoczek gumowy się zacinał, więc wymieniłem ją na nową, wtedy postanowiłem dostać się do pompki od spodu odkręcając obudowę i roznitowując przedni pas, więcej roboty ale dostęp idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do szyby mógł ci paść moduł przy silniczku podnośnika tylko wymiana,po wymianie przyuczenie bo będzie szyba chodzić impulsowo,najczęściej się psują jak kierowca i pasażer razem grzebią przy szybie.Co do spryskiwaczy to napisz czy na tył działa.Pozdrawiam.

Edytowane przez sg123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba działała więc drewniana podpórka nie wchodzi w grę, muszę rozebrać boczek i sprawdzić co jest,

więc jeśli działała wcześniej, to raczej nie jest wina elementów w boczku drzwi. a przynajmniej tam bym zaglądnął na samym końcu, skoro działała.

 

jeśli chodzi o pompkę to napięcie nie dochodzi do kostki która wchodzi w pompkę sprawdzałem próbnikiem,
pozostaje więc sprawdzić przełącznik pod kierownicą. na szczęście te moduły nie są drogie i za ok. 40 PLN można go zanabyć na znanym portalu. później tylko podmiana, ale nie takim kowalskim sposobem, jak wymieniałeś pompkę!

 

że tłoczek gumowy się zacinał, więc wymieniłem ją na nową, wtedy postanowiłem dostać się do pompki od spodu odkręcając obudowę i roznitowując przedni pas, więcej roboty ale dostęp idealny.
masakra nad masakrą, robota gorzej niż naokoło :) .

trzeba było poczytać forum co robić w takim przypadku. wystarczyło przyciąć gumkę i zdemontować zderzak przedni (5 minut roboty). wtedy dostęp jest idealny.

 

czytaj wiecej na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem scenica w styczniu a pompkę naprawiałem w lutym, nie zaglądałem na forum, niemniej jednak stara pompka leży w garażu więc będzie na zapas, jeśli ta by padła. To może podpowiedz mi gdzie szukać awarii szyby. Poszukam na forum może już ktoś rozbierał ten moduł od spryskiwaczy.

Pozdrawiam

Artur

 

Dodano: 08 sty 2012 - 12:20

Witam, może ktoś miał podobną sytuację, sądzę że do tej awarii doszło w czasie mrozu, miałem letni płyn w zbiorniczku i kilkakrotnie próbowałem spryskać szybę, szyba boczna pasażera była też przymarznięta, próbowałem ją otworzyć ale nie było żadnej reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!