Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 1.6 16V 113KM benzyna


zimnica4666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Mam kilka pytań dotyczących wymiany rozrządu, czekam na wasze podpowiedzi.

Zaraz po Nowym Roku chcę wymienić rozrząd.

Jutro jadę do sklepu kupić części

-rozrząd:

350zł Gatez

390zł Lukas

 

-pompa wody:

145zł Dolz

 

Mam pytanie, chciałbym wiedzieć czy przy wymianie rozrządu dodatkowo opłacało by się coś zrobić...np. wyczyścić przepustnicę ???

Na co zwrócić uwagę ???

 

Czekam na wasze podpowiedzi...

 

Przy okazji życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku !!!

 

Dodano: 29 gru 2011 - 23:02

Aha.. jeszcze jedno pytanie czy przy wymianie rozrządu wymienić koło zmiennych faz rozrządu ??? Dodam że co jakiś czas przy odpaleniu auta przez chwile wydobywa się odgłos chrobotania

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy wymianie rozrządu wymienić koło zmiennych faz rozrządu ???

To zależy od Ciebie. Ja osobiście nie wymieniłem, bo mechanik zasugerował że jak nie ma objawów (wiadomo ocb) to nie warto. Ale wybór należy do Ciebie... Ryzyko jest takie że za jakiś czas padnie wtedy koszt to dodatkowo pasek i robocizna. A jak nie padnie to jesteś jakieś 600zł do przodu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niestety nie ominie mnie wymiana KZFR ponieważ poczytałem i ogladałem filmiki na youtube i okazało się

że jest to problem z KZFR...przy odpalaniu auta co jakiś czas wydobywa się dzwięk chrobotania.

A ja myślałem że jest to efekt obijania się plastykowej obudowy o silnik....

 

Ale teraz mam pytanie czy kupować cały nowy KZFR czy tylko zestaw naprawczy taki jaki występuje na allegro ????

Proszę o szybką odpowiedz ponieważ już jutro jadę zamiawiać części....

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy KZFR czy tylko zestaw naprawczy taki jaki występuje na allegro ????

Nie wiem nawet czy są zestawy naprawcze do tego konkretnego KZFR, ale moim zdaniem :) Tylko i wyłącznie nowe KZFR i to koniecznie najnowszy model (Third series: 7701478505).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zamówić rozrząd(Gatez) i pompe wody(Dolz)

Rozmawiałem z moim mechanikiem o KZFR powiedział żeby nie kupować KZFR...

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak chcesz. Skoro mechanik mówi że nie kupować to znaczy sugeruje jeździć z uszkodzonym? Hmmm, no podobno można jeszcze lata z tym jeździć - jak zresztą możesz sprawdzić w wynikach ankiety o KZFR.

Na YT jest ogrom filmików pokazujących objawy niesprawnego koła w silniku 1.6 16V, np.

.

 

U mnie warkoli jak u innych przy odpaleniu auta...ale czy to właśnie jest KZFR.

Na forum oczekujesz 100% diagnozy? :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem około 60 tyś km. z objawami kzfr,zgrzyt kilka razy w miesiącu.wymieniłem koło wraz z rozrządem przy 120 tys. I co???? Po 10 tys km. zaczyna znowu się odzywać.Koło było z koncówką nr.... 505.Decyzja należy do ciebie

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 tys km. zaczyna znowu się odzywać

No to trzeba już szukać przyczyny gdzieś poza samym kołem. KZFR ma nienajlepszą konstrukcję, przez co potrafi się psuć po ok. 60-100k, ale gdy pada już po 10, przyczyna może być inna niż sama wadliwa konstrukcja koła...

Należy sprawdzić stan oleju (dobrze jeśli jest do max), wymieniać olej dość często i na nim nie oszczędzać :) Na zagramanicznych forach ludzie twierdzą też że znaczenie może mieć pod jakim kątem parkujemy auto (czy stoi na płaskiej powierzchni czy np. silnikiem w dół), albo czy nie wyłączamy silnika przy wyższych obrotach (czyli gdy KZFR nie jest w pozycji zerowej).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też planuję wymienić rozrząd u siebie, co prawda przebieg mały bo 68 tyś ale 9 lat już. Zdecydowałem że będę wymieniał też KZFR chociaż nie występują u mnie żadne objawy uszkodzonego koła. Nie wiem na jakie części się zdecydować, na allegro znalazłem takie zestawy:

http://moto.allegro.pl/rozrzad-pompa-renault-megane-ii-1-6-oryg-i1980606021.html

http://moto.allegro.pl/rozrzad-pompa-renault-scenic-ii-megane-ii-1-6-16v-i2009150589.html

ewentualnie jakie części możecie polecić

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tym oryginalnym...

Ja kupiłem:

 

rozrząd Gates-359zł

pompe wody Dolz-145zł

 

A koło zmiennych faz "KZFR" kosztuje u mnie 579zł a w salonie Renault 760zł

 

Ja nad kołem jeszcze pomyśle, a teraz wlałem troche więcej oleju i od uzupełnienia jeszcze nie słyszałem warkotu...

 

:) :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koło znalazłem najtaniej 520 pln :) a rozrząd chyba kupię oryginalny renault :)

 

Właśnie zauważyłem że w tym pierwszym linku nie ma mojego silnika wymienionego jest tylko 102 i 105 km. Gdzie można zdobyć numery katalogowe oryginalnych części rozrządu renault?

Edytowane przez sosikxxx
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro odstawiam Megane do warsztatu na wymianę rozrządu i przy okazji sworzni wahacza...

Mam pytanie, do tych którzy już wymieniali rozrząd w swoich Megankach.Czy po wymianie jest jakaś różnica ??? Chodzi mi o dynamike itd... ???

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie jest jakaś różnica ???

 

Oczywiście nie. Rozrząd nie ma wpływu na dynamikę (pomijam przypadki przeskoczenia paska). Różnice w dynamice mogą się teoretycznie pojawić tylko przy wymianie KZFR, o ile wcześniej totalnie "padło". Dla przypomnienia KZFR dodaje 13KM (nie wiem ile momentu).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia KZFR dodaje 13KM (nie wiem ile momentu).

 

Czyli chcesz powiedzieć że założenie nowego KZFR dodaje silnikowi 13KM ???

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!