Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik temp.spalin


makin23

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem z interpretacją błędu P242A.

Błąd P0242 "Czujnik B wspomagania turbosprężarki - wysoki sygnał wejściowy".

Natomiast na jakimś francuskojęzycznym forum znalazłem interpretację dla P0242-A dotyczącą błednych wskazań czujnika temperatury przed FAP oznaczanego jako A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik meganecoupe02 dnia 07 luty 2012 - 12:42 napisał

w dieslu nie ma sondy lambda.

 

 

a jednak jest sonda lambda i w dieslu

jakieś dowody? W dCi nie ma sondy lambda. Jak już coś jest na wydechu to filtr cząstek stałych.

I jeszcze wskazówka, sprawdźcie auto clipem, bo inne interfejsy czasami pokazują głupoty (np. u mnie własnie jakiś uniwersalny czytnik pokazał błąd sondy lambda, której fizycznie nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

wreszcie wymieniłem ten czujnik ,błędów nie ma ale auto starciło na dynamice (mocy) jedzie dopiero od 2400 obrotów a wczesniej zaczynało wciskac w fotel od 1800 jakies pomysły macie jaka jest tego przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

P242 jest to błąd czujnika temperatury przed turbiną. Mialem taki proble. Czujnik znajduje się na kolektorze wydechowym przed turbiną. W serwisie kosztuje ok. 650 zł. Po wymianie komunikat service już się nie pojawia i nie pojawia się sprawdz wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!!!

Mam ten sam Problem. Megane Scenic II 1.9 DCI.

Wysokie Prędkości - Sprawdź Wtrysk - serwice i nie jedzie. Komp wykazał błąd czujnika temp. Spalin przed Turbiną (przerwany obwód itd.)

Zamówiłem używany na allegro i sytuacja po jakims czasie ta sama. Za tydzień jadę do mojego elektromechanika i potwierdzi to na Clipie ponieważ ma teraz uszkodzony. Wyjmiemy ze sprawnego Scenica i wszystko się okaże. Jeśli chodzi o to gdzie się znajduje ów czujnik to jest on wkręcony w rurę wydechową przed FAPem ( za Fapem Jest taki sam ) oraz oba są podłączone nie daleko wtyczkami do gniazd ( w moim przypadku przed jest kolor niebieski, a za jest czarny). W serwisie mi zaśpiewali w Zielonej Górze 645 zł. Nie wie może ktoś gdzie można kupić zamiennik ale nowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

jakieś dowody? W dCi nie ma sondy lambda. Jak już coś jest na wydechu to filtr cząstek stałych.

I jeszcze wskazówka, sprawdźcie auto clipem, bo inne interfejsy czasami pokazują głupoty (np. u mnie własnie jakiś uniwersalny czytnik pokazał błąd sondy lambda, której fizycznie nie ma).

W dieslach z FAP-em są stosowane sondy lambda.

Co do CLIP-a to rzeczywiście jest najlepszy bo to soft fabryczny jednak są też inne programy porównywalne (nie identyczne) no ale one nie kosztują do 200 zł.

Druga sprawa to osoba obsługująca bo czytać błędy to każdy potrafi a to tylko jedna z opcji diagnozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, jestem tu nowy i mam mały problem. Auto Megane II 1.9 dci 130km przy prędkości ok 100km/h wywala check i auto traci moc. po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu jest ok do momentu przekroczenia 100k/h. Komputer pokazał błąd czujnika temperatury spali.. Co można z nim zrobić, odłączyłem kostkę i to nie przyniosło żadnego efektu. Ktoś pomoże?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!