Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpie przy ruszaniu


meganeIII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że gdy ruszam z jedynki to auto zaczyna mi szarpać i tylko na jedynce gdy auto już lekko się kula w ostatniej fazie ruszania pózniej jest już Ok.zy ktoś może miał taką sytuację w swojej Megance III ? Auto ma 10 m-cy i ma przejechane 18 tys. km.Bardzo bym prosił o porade co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece przy 18 tys km.? Auto na obrotach czy to wolnych czy szybkich pracuje równo chodzi o to że w ostatniej fazie puszczania sprzęgła tuż przed zdjęciem nogi ze sprzęgła kilka razy zatelepie i jest Ok. i tylko na pierwszym biegu. Przy kolejnym ruszaniu to samo , choć nie zawsze. A czy może to być zerwana poduszka przy silniku lub skrzyni? Czy może to być koło dwumasowe , lub coś ze sprzęgłem przy tak małym przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.6 nie ma żadnej dwumasy. Objawy pasują mi do Megane II, gdzie użytkownicy (ja też) sygnalizowali problem z szarpaniem przy ruszaniu. Wymieniano nawet sprzęgła na gwarancji ale przeważnie problem powracał. Konkluzja była taka, że ten typ po prostu tak ma. :-) Poszperaj w wątkach o MII, szukaj "szarpanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest 6 biegów.lekkie poszarpywania przy ruszaniu są u mnie od nowości auta .Serwis nie widzi oczywiście problemu,ale wydębiłem jeszcze pod koniec gwarancji wymianę sprzęgła.Minimalna poprawa była ,lecz po 1000 km wróciło do stanu z przed wymiany.Odpuściłem .Problem nie jest jakiś szczególnie dający się we znaki.Trzeba po prostu bardzo delikatnie operować sprzęgłem przy ruszaniu.Ponoć problem nie występuje w skrzyniach 5 biegowych.Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wypowiedź kolegi potwierdza moją tezę ze sprzęgłem. Oraz to, że problem z Megane II wrócił w Megane III. Jeśli to faktycznie to samo to proponuję się do tego przyzwyczaić, bo TTTM. :-) Potwierdzam jednocześnie brak szarpania w pięciobiegowej skrzyni (np. Fluence).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez bym obstawial sprzeglo, nie wiem dokladnie jak sprawa sie ma z trzecia generacja ale pod tym linkiem (mam nadzieje ze to nie jest jakas kryptoreklama), znajdziesz troche informacji akurat na temat drugiej generacji (i podejrzewam ze trzeciej tez, skoro problem wyeliminowano dopiero w 2010 roku, a wiec w czasie gdy sprzedawano juz trojke):

 

http://www.renault.aq.pl/index.php?strona=Megane

 

Problem ten byl dosyc gesto opisywany. A swoja droga "trwalosc" poduszek zawieszenia silnika megane I i II jest legendarna, mam nadzieje ze w III jest lepiej...

 

Nie wiem jak do tego ma sie kwestia skrzyni - 5b bez problemu i 6b z problemami... (w dwojce nie mialo to znaczenia)

Edytowane przez pablitton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!!

Ja mam meganke III 2009 rok przejechane 45.000 km silnik benzynka+ lpg 1,6 skrzynia biegów 5 świece wymienione po 30000 km i zauważyłem ze jak silnik jest zimny to wszystko jest OK!!! gdy złapie normalną temperature pracy to podczas ruszania z jedynki silnik zaczyna szarpać. puszczam sprzęgło i silnik wchodzi na obroty i w połowie wysokości między podłogą , a górnym położeniem dzwigni sprzegła zaczyna sprzęgło już łapać i w tym momęcie zaczyna sie szarpanie tak jak by koła zaczynały boksować !! nie zapala mi się kontrolka trakcji. jest tylko szarpanie na I biegu. biegi wchodzą normalnie bez problemów .objaw zauważyłem po zmianie kół na letnie opony!! czy to może mieć jakiś wpływ??? na aluskach jezdże od nowosci koła wyważone, sruby do alu felg dokręcone OK. już zgłupiałem siedzę i czytam wypoeiedzi i im więcej czytam tym mniej wiem!! ktoś pisal ze w tych megankach jest dwumasa teraz piszecie ze nie ma dwu masy tylko normalne sprzegło!!!! O rany co z tym można w miare możliwości zrobić ?? wjazd do ASO nie wchodzi w rachube, a autko potrzebne do jazdy na codzień. prosze o odpowiedzi może innym tez się przydadzą. psdr Janusz <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!