Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

interfejs diagnostyczny warto i co potrafi.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy warto kupić instrfejs diagnostyczny. Cena wacha się między 180 a 250 zł. Instefejs taki obsługuje prawie wszystkie marki europejskie i rózne modele do 2004r.

Pytanie czy warto i co na tym oprócz kasowania, sprawdzenia elektroniki mozna zrobić??

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Mi chodzi od coś takiego: Interfejs

Potrzebny jest do tego laptop. W opisie aukcji jest link pod nazwą "tutaj" gdzie mozna sprawdzić wszystkie marki jakie obsługuje w tym także Reanult. Co o tym myslicie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie aukcji jest link pod nazwą "tutaj" gdzie mozna sprawdzić wszystkie marki jakie obsługuje w tym także Reanult.

I tu jest właśnie mój ból, mam silnik K4M, poduchy na Autolive AC6. O ile chodzi o poduchy to coś tam niby pokazują te tanie interfejsy, ale niepowtarzalnie, nawet ST-6000 za kilkanaście tysiączków. Ogólnie wszystkie uniwersalne bardzo wolno komunikują się z reno. Poczekam może chińczycy puszczą klona Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

z renówkami jest problem bo te zwykłe interface'y z allegro nie współpracują zbyt chętnie albo dają tylko bardzo ograniczoną liczbę danych

 

jak ktoś chce raz zbadać autko to lepiej jechać już do ASO i za 100 zł podpiąć do kompa i przejrzeć całą elektronikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius, masz rację, ale te najnowsze obsługują szyne CAN, działają z megane II, pozwalają na odczytanie i kasowanie błędów, dają parametry bieżące, nie wiem czy da się na przykład przetestować układ wtryskowy albo wpisać wtrysk w silniku dci ale za te pieniadze to dosć się opłaca... tylko trzeba mies wiedze na ten temat, bo clip jest napisany dla tych ułomnych serwisantów z ASO, clipem dziecko by umiało się posłużyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktos z Was ma lub mial okazje sprawdzic jakis interfejs, wiem ze z renault nie ma tak prosto ale moze jest jakis ktory sprawdza bledy i kasuje a przy tym kosztuje w miare normalnie.

Na allegro znalazlem pare obslugujacych szyne Can w cenie 400 w gore, moze ktos ma jakies opinie i moze cos polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo takich zabawek [to sa zabawki] napisze wam to samo, co mi napisal gosc na innym forum dotyczacym samochodow:

" To nie dzial GSM. Nie ma kabelka ktorego polacza sie do komputera i dziala". I niestety taki jest smutny fakt. Nawet jesli jakis sprzet obsluguje CAN to i tak nie bedzie w stanie zczytac [a co dopierdo zmieniac] wszystkiego co jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem przyjemnosc, co prawda w niemieckim samochodzie, ale jednak. Tak na prawde w zaleznosci od programu mozna sczytac rozne informacje. Fakt jest taki, ze zwyklemu zjadaczowi chleba to jest w 100% zbedne. Mozna zobaczyc oobroty, predkosc, rozne czasy [zaplon] i tego typu rzeczy. Mimo to, mozna uznac to w polaczeniu z laptopem raczej za fajny gadzet a nie za niezbedny sprzet. Oczywiscie mozna zczytywac tez kody bledow, poduszki czasami "korygowac" licznik, ale generalnie mysle ze wizyta w ASO da wiecej informacji niz takie cuda na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!