Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

automatyczne światła-czy aby napewno?


Rekomendowane odpowiedzi

ravwilin - u mnie przycisk auto na manetce od świateł reaguje tylko przy wyłączonych światłach (pozycja 0), trzeba go przytrzymać około 5 sekund.

 

Ogólnie funkcja automatycznych świateł znów się przydaje, jeżeli posiadamy światła do jazdy dziennej, wtedy można zapomnieć o włączaniu/wyłączaniu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom silnik, zatrzymaj samochód, wyłącz światła a następnie trzymaj ten przycisk tak długo aż usłyszysz jedno lub dwa piknięcia. Gdy przy okazji pojawi się komunikat "Auto lights de-activated" to znaczy, że właśnie wyłączyłeś tą funkcję, natomiast gdy żadnego komunikatu nie będzie - włączyłeś czujnik zmierzchu. Uszkodzony zwijacz lub manetka może mieć na to wpływ.

Akurat funkcja włączania się świateł w nocy nie jest aż tak uciążliwa. W nocy mimo wszystko wypadałoby jakieś światła mieć włączone, a jeżeli stoisz np. w korku i nie chcesz świecić bezsensownie na zderzak auta z przodu, to wystarczy, że przełączysz na światła pozycyjne - mijania wówczas zgasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czacha akurat o światłach pozycyjnych to wiem jak działają, a zwijacz wymieniali mi nowy w ASO także to nie ta przyczyna, spróbuje jeszcze jutro, bo nie pamiętam czy próbowałem wyłączyć na odpalonym silniku czy na zgaszonym. A czasami po prostu potrzebuje pojeździć bez świateł i dlatego o to pytam :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w UCH masz zaznaczoną opcję "światła dzienne" - "Z" to "auto" i zmierzchowy nie działa i światła będą się zapalały zawsze po uruchomieniu silnika. Musisz clipem sprawdzić czy masz tą funkcję aktywną i ewentualnie ją wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włączony CLIPem na auto i same się włączają. Tryb Auto to z tego co pamiętam to właśnie czujnik zmierzchu, w momencie kiedy jest ciemniej sam włącza światła u nas niepotrzebne więc cieszę się, że nie muszę pamiętać o światłach i same się zapalają za każdym razem :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Światła działły poprawnie. Gaszę silnik, otwieram drzwi i światła gasną. Jeśli potem otwieram bagażnik, to po jego zamknbięciu światą pozostają zapalone. Muszę otworzyć auto, zapalić i zgasić silnik, a wtedy światła zgasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie kiedy jest ciemniej sam włącza światła u nas niepotrzebne więc cieszę się, że nie muszę pamiętać o światłach i same się zapalają za każdym razem

U mnie po drobnej ingerencji w czujniku też tak działają, bez CLIP-a i w pozycji 0 z aktywnym automatycznym włączaniem świateł. Tak jak fabryka przewidziała działanie tego ustrojstwa po zmroku. Czyli opcja jak najbardziej przydatna.

http://megane.com.pl/topic/35807-swiatla-same-sie-zapalaja/page__view__findpost__p__277397

Polecam tą zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Odgrzeję trochę temat, ponieważ noszę się z zamiarem kupna świateł do jazdy dziennej.

Grand SC II Ph II z czujnikiem zmroku.

Auto mam w garażu i denerwuje mnie fakt, iż po uruchomieniu silnika od razu włączają się światła mijania.

Jak niektórzy wiedzą, żarówki H7 są ogólnie uznane za słabe jakościowo (mają tendencję do szybkiego przepalania się) i w moim aucie, które mam od maja 2012 wymieniłem już 2 komplety (osram nightbreaker plus).

Pytanie, dla mnie niezwykle istotne: czy po założeniu świateł do jazdy dziennej zgodnie z instrukcją montażu, po uruchomieniu auta w garażu zadziała czujnik zmierzchu i uruchomi światła mijania czy też dzienne (chcę by uruchamiały się dzienne)? Czy w tym przypadku nie da się "przeskoczyć" zmierzchowego i zawsze najpierw będą się włączały mijania, potem gasły i włączały dzienne?

Mam nadzieję, że czytelnie to przedstawiłem :)

Pozdrawiam i czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli automat świateł będzie włączony, a w garażu masz na tyle ciemno, że uzna on to jako zapadający zmrok, to zawsze tak będzie to działać jak opisałeś.

Możesz spróbować auto do garażu wstawiać tyłem, to przy zapalaniu czujnik będzie skierowany w stronę otwartych drzwi i tego światła z zewnątrz złapie więcej.

Dziwi mnie natomiast to przepalanie żarówek. Ja moje od 2010 roku wymieniałem tylko raz w lipcu 2011 http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__view__findpost__p__251408 . Obecne mam takie za kilka złotych, zakupione w Auchanie. Fakt że nie najechałem zbyt wielu kilometrów ale te co mam zrobione, to i tak jazda non stop na mijania, a do tego zazwyczaj około 15 cykli włączania- wyłączania silnika, a z tym równocześnie świateł w ciągu kilku godzin. Czasami i 2 godzin.

Jest gdzieś temat o samych żarówkach i kilka opinii o tych z "plusem" w nazwie. Te już w fazie projektu są przewidziane na krótsza żywotność, przez skrócenie spiralki żarnika. Z czegoś ten "plus" musi się przecież brać, a zasilanie jest identyczne jak przedtem. Plusem też jest wyższa cena i częstsze przychody, ale to już plus dla producenta....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam w garażu i denerwuje mnie fakt, iż po uruchomieniu silnika od razu włączają się światła mijania.

To wyłącz opcję automatyczne włączenie świateł jeżeli masz ją włączona i zostawiaj auto z wyłącznikiem w pozycji "0" na manetce. To wtedy nie będą się włączały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tak się dzieje :) Przetestowane dzisiaj po lekturze tego posta.

Pojawił się komunikat, że automatyczne wyłączone i w pozycji 0 nie świecą nawet w garażu.

Ustawienia zmieniałem na parkingu pod domem, ok. 17:30, więc było już ciemno.

Po zmianie poprzez przytrzymanie przycisku "auto", światła zgasły.

Pytanie czy warto w tym momencie inwestować w dzienne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto w tym momencie inwestować w dzienne...

Przecież to pytanie do opisanej sytuacji ma się nijak. Teraz masz jak w każdym innym aucie poz 0 i światła nie świecą, nieistotne czy dzień czy noc. By zgodnie z przepisami poruszać się po drogach musisz ręcznie światła włączyć.

Możesz mieć po zapaleniu silnika przełączone na światła mijania i nie gasić ich na przełączniku. Wtedy światła mijania zgasną po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy, a przy następnym zapaleniu silnika znowu samie się zapalą. Zyskujesz na tym tylko to, że w garażu światła same się nie zapalą, by po wyjeździe zgasnąć. (trzeba jednak sprawdzić jak one będą się zachowywały jak klikniesz otwieranie na karcie, otworzysz auto i zamkniesz. w niektórych przypadkach opisanych na forum światła się zapalały i świeciły pomimo że auto było zaparkowane i zamknięte)

Tu dopiero można to pytanie o dzienne postawić ale to w kontekście czym świecić w dzień. Będziesz miał dzienne, zaoszczędzisz na H7 ale za cenę dobrej jakości dziennych, 130- 150zl masz kilka kompletów takich żarówek.

Ja poszedłem w opcję zaklejenia czujnika, jego aktywacji i przełącznika w poz 0. Zapalają się zawsze mijania po rozruchu silnika, nieistotne czy to słoneczny dzień, czy głęboka noc i nieważne czy zapalam silnik pod chmurką czy w garażu. ta opcja mi najbardziej odpowiada bez wieszania na auto innych dodatkowych lampek. A ledy 200szt sobie na choinkę kupiłem. :)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon 2000 ja mam podobny samochód do Twojego i dołożone światła do jazdy dziennej a wszystkim zarządza czujnik zmierzchu. W garażu (wjeżdżam przodem) zawsze zapalają mi sie mijania (po krótkim błysku dziennych podczas uruchamiania silnika), jak wyjeżdżam na zewnątrz zależnia od tego jak jest jasno przełączają mi się na światła do jazdy dziennej lub zostaja na mijania. Przy obecnej aurze i opuszczaniu garażu ok. 7:30 zwykle włączają mi się mijania (czujnik działa przy pewnym stopniu szarości wydaje mi się ze różnie to wychodzi, ale moje oczy nie sa tak czułe na różnice natężenia światła więc zdaję się na niego). Oczywiście czasem jest tak że czujnik uznaje ze mogę mieć wyłączone mijania ale ogólne spojrzenie na otoczenie nie pozostawia wątpliwości że należy je właczyć.

 

P.S. Szanowny Moderatorze, cieszy mnie że nabyłeś sobie 200 LED na choinkę i jesteś z tego powodu szczęśliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!