Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana zamka w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana zamka w drzwiach przednich prawych

 

1. Wymontować schowek w drzwiach

a. usunąć zaślepki od wewnątrz schowka (są po bokach)

b. podważyć cały schowek z dwóch stron bocznych i wyciągnąć

uwaga: absolutnie nie ciagnąć za klapkę!!

 

2. Ściągnąć tapicerkę z drzwi

a. usunąć nakładę z rączki uchwytu, która jest mocowana na wcisk

b. rozłączyć gniazdo w nakładce

c. odkręcić 2 śruby mocujące rączkę

d. odchylić kółeczko maskujące śrubę w klamce wewnętrznej i odkręcić śrubę

e. wyciągnąc klamke wewnetrzną podważając ją od strony zawiasów drzwi - klamkę

rozłączyć z cięgnem idącym do zamka (łączenie na wcisk)

f. pociągnąć do siebie i do góry ( od dołu) tapicerkę a następnie odchylić do góry i podwiesić

np. na drucie

uwaga: tapicerka od góry przy szybie jest mocowana na stałe i uważać aby jej nie urwać

 

3. Wymontować osłonę plastikową w drzwiach umiejscowioną tuż za przewodami (kostką do zamka)

jest ona mocowana na zatrzaski, które wypycha się w kierunku od siebie

 

4. Rozłączyć przewód elektryczny (kostka) do zamka

 

5. Wymontować klamkę zewnetrzną (tylko zaślepkę otworu)

otwór może być przydatny (patrz. pkt 6)

 

6. Rozłączyć cięgno zamka łączące zamek z modułem klamki wewnętrznej. Wymaga zręczności gdyż jest w trudno dostepnym miejscu.

 

7. Odkręcić 3 śruby mocujące zamek (z boku drzwi) i wyciągnąć zamek

 

Montaż w odwrotnej kolejności. Najtrudniejsze jest rozłączenie a potem połączenie cięgna zamka łączącego zamek z modułem klamki wewnętrznej (trochę podobne do łączenia cięgien hamulcowych w rowerach) i do tego może się przydać otwór ( z zaślepki) z zewnętrznej klamki, gdyż można przez ten otwór dostać się palcami do mocowania cięgna

 

Niestety nie miałem przy sobie foto i nie mam zdjęć z tej roboty. Wymiana klamki wymaga cierpliwości i można ją zrobić samemu

Właśnie mi się to przytafiło. Zepsuł sie jeden z siłowników i raz zamykał drzwi a raz nie. Trzeba było wymienic cały zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!