Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek podświetlenia kokpitu


Orfi

Rekomendowane odpowiedzi

Do nie których wkładów z żarówkami, pomocna jest penceta (regulator nawiewu), nawet taka mała pożyczyć od żony z zestawu.

Ponadto w niektórych sklepach, mają komplety <żarówka z obudową>. Ale same żarówki też można wymienić, nie trzeba kupować kompletnego wkładu po 6 zł/szt. Ja kupiłem same żaróweczki, w starym wkładzie (żarówki są przylutowywane), odrywałem ostrym spiczastym nożykiem wąsy, wyjmowałem spaloną żarówkę i wkładałem nową, odpowiednio ustawiając jej wąsy pod kątem.

 

PS

Ostatnio stwierdzam, że niektórzy mają problemow z ortografią.

Przypominam nie z przymiotnikami piszemy razem :-)

Co to jest przymiotnik można się dowiedzieć TU

Sorry Zyga nic do Ciebie nie mam , ale na Ciebie padło :)

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jusko... te żaróweczki z linku nr 2 są z napięciem 24V, szukaj 12V.

 

Przemo, nie mam żalu, spoko, błąd jest mój. Próbowałem poprawić ten błąd teraz, edytuje, ale ingerencja jest chyba zablokowana.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam problem - działał wyświetlacz od radia (zegarek, termometr) i nagle zgasł. Jak poświecę latarką to wiać, że działa (jest już ciemno więcej będę wiedział jutro w dzień) ale wszystko pasuje do żarówek. Korzystając z powyższego manuala odczepiłem osłonki głośników i odkręciłem 2 śruby (chyba dziewicze bo wkręty jak nowe) i teraz problem: podciągam do góry i ciągnę do siebie a daszek ani drgnie czy w wersji po lifcie są jeszcze jakieś zabezpieczenia a może nie zdejmowany wcześniej daszek jest gdzieś klejony dodatkowo?? czy trzeba wcześniej gdzieś podważyć. Proszę o dodatkowe podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnij w sensie pociągnij do siebie?? Które zaczepy musza puścić pierwsze te za nawiewem pod szybą czy te od "frontu"?? bo tam wszystko trzyma tak jak by albo nigdy nie ściągane albo klejone było (sądząc po stanie śrub i spasowaniu chyba raczej od nowości nie ruszane).

 

PS.

Pierwsze co zrobiłem to opuściłem kierownicę. :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz podbić do góry, by odczepiły się te bliżej, które są prawie pionowo w dół osadzone.

w starym wkładzie (żarówki są przylutowywane)

Są tylko wciskane ale niektore, szczególnie te jeszcze niewymieniane siedzą mocno. Ja sobie pomagałem wypychając je drutem, po zrobieniu małego, centralnie umiejscowionego otworka w cokole. W tym prostokącie, za który chwytasz, by cokół obrócić i wyjąć z płytki.

W tym miejscu jest tylko plastik. Styki są po bokach.

Wypychając nie trzeba się przejmować przepaloną żarówką, w najgorszym wypadku się rozkruszy i ją wysypiemy.

Po krótce opisze wymianę wszystkich żarówek podświetlenia kokpitu

Można by jeszcze w odpowiednim miejscu tej instrukcji wspomnieć o kontrolkach nad i pod zegarami, do wymiany których ta instrukcja także jest pomocna.

No i przy wyciągniętym panelu popielniczki, mamy jeszcze podświetlenie zapalniczki, gdzie też jest taka sama żaróweczka. Może by warto o tym wspomnieć i dodatkową fotkę wkleić.

To takie moje drobne uwagi do ewentualnej poprawki przed finalną wersją do downloada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie do góry tego co najbliżej kierownicy, czyli tyłu "parapetu" na całej jego szerokości, od lewego nawiewu do prawego. Umówmy się, że jego przód jest bezpośrednio pod szybą.

Patrz 3 i 4 fotka w 1 poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś udało się walnąć w daszek - wyszedł - żaróweczki wymienione - test = działa - przyłożenie daszka do kokpitu - 3 strzały (boki + środek) - wszystko wygląda jak z fabryki. Koszt 2 zł (po 1 zł za żaróweczkę w sklepiku z częściami do żuka i nysy buehehehehe).

Dziękuję za pomoc była bardzo przydatna. :l:

Edytowane przez Mxerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien, ja miałem lutowane, widocznie ktoś już zmieniał wcześniej i kupił gotowce. Lutowane pamiętam, że były do Opla, nie wiedziałem, że Renault ma tylko na wpusty, ale tak miałem w zegarku w moim RX4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga, trochę to dziwne, bo bardzo trudno polutować te druciki, cyna się tego nie ima, a i miejsce takie sobie by blaszki z cokołu przygrzać.

No chyba, że żaróweczki podobne, o długich wąsach i przelotowo przez cokół przeciągnięte i polutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dziwne, ale jak odszukam w rupieciarni to dam zdjęcie ale już na pw, żeby nie śmiecić na forum. Fakt, że mogę się mylić o lutowaniu, ale dopóki nie przerwałem tego lutu, to żaróweczka za nic nie drgnęła, a potem luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!