Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek podświetlenia kokpitu


Orfi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

A to trzeba żarówki wymieniać razem z tą oprawką? Miałem taką żaróweczkę w domu i niestety chciałem ją wykręcić i się ukręciła (ah, człowiek uczy się na własnych błędach). Ile może taka żaróweczka z oprawką kosztować? Na stacji benzynowej coś takiego kupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wymieniałem ostatnio żaróweczki u siebie na desce rozdzielczej trzy, w panelu z zegarkiem jedna i wszystko działa dobrze, natomiast problem pojawił się przy wymianie w panelu nawiewu.

W panelu nawiewu działała jedna więc postanowiłem też wymienić, dostałem się do środka (bo u mnie w tym panelu nie ma wymienianych od tyłu tylko trzeba rozebrać z zatrzasków) wymieniłem dwie żaróweczki i teraz nie działa w ogole oświetlenie w tym panelu... nie wiem czemu możecie pomóc ?

Czytałem forum i znalazłem podobny problem (tylko w dziale megan I PHII) i kilka osób też tak miało po wymianie żaróweczek i u nich odpowiedzialny za to był ściemniacz który znajduje się obok regulacji wysokości świateł przepalała się tam jakaś ścieżka i trzeba było połączyć/zalutować przepaloną ścieżkę drucikiem, tyle że ja nie posiadam takiego ściemniacza i nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co było przyczyną moich problemów (tak mi się wydaje choć nie jestem elektrykiem) mianowicie w środkowym gniazdku na żaróweczkę (ten metalowy styk co wychodzi z gniazda żarówki i dotyka styk na płytce) był przerwany na zgięciu i to było chyba przyczyną że wszystkie mi nie działały. Oderwałem tą naderwaną końcówkę i drucikiem połączyłem styk gniazda z płytką i wszystkie świecą.

Muszę kupić żaróweczke w oprawce (ale taką wyciąganą, najlepiej oryginalną renaulta) wyciągnąć z tego plastiku styk zarówki i przełożyć do panelu nawiewu i sprawa będzie załatwiona, bo narazie to trzyma się tylko tak by działało.

Edytowane przez forgotten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie genialny manual pomógł mi się dostać wreszcie do kokpitu. Niestety jak zawsze pozostaje małe ale, chciałem również wymienić podświetlenie w tablicy z zegarami no i się zawiesiłem. Nie do końca wiem czy diody mają barwę pomarańczową na podświetleniu czy zegary mają wkładkę pomarańczowa tak jak wskaźnik temperatury i godziny, tam po prostu wsadziłem diody białe i zmieniłem wkładkę pozbywając się koloru pomarańczowego. Moje pytanie czy w tablicy Renault Megane ph1 1.9 dTi 2000 rok lift jest dioda o kolorze światła pomarańczowego, czy wkładka która robi z białego kolor pomarańczowy. Drugie pytanie jak zdemontuje zegary czyli wskazówki od zegarów jak później założyć je z powrotem żeby nie było przekłamania na wskazaniu prędkości itp. No i ostatnie lutowanie diody czyli przylutowanie czy ktoś już to próbował robić jeśli tak z jakim skutkiem. Proszę o wsparcie gdyż z takich tematów jestem cienki lubię sam porobić przy Reni ale bez upewnienia się że nie robię jej krzywdy nie dotykam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam taki problem, otóż działa światełko na klimatyzacji, na recyrkulacji powietrza, natomiast na podświetlenie pokrętła nie działa. Zamieniałem żarówki z recyrkulacji na podświetlenie pokręteł i obydwie działały, a na pokrętłach nie. I teraz co w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to teraz sprawdzić czy działa? Jeżeli chodzi o ten ściemniacz, dzięki któremu jak się otworzy i zamknie drzwi to światło się stopniowo wyłącza to tak, działa.

Edytowane przez Astreuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!