Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SOPA, ACTA, atak na strony prezydenta , premiera


arni88

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myślicie jesteście za , uważacie ze Anonymous mają racje?

dziś na twiterze Anonymous podali że zaatakowali polskie strony rządowe.. może da coś im to do myślenia i wysłuchają ludu!

http://twitter.com/AnonymousWiki

jeśli ktoś chce pomóc może podpisać petycję oraz napisac maila do premiera i posłów!

http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_action_center_b/?rc=fb&pv=242

 

 

"Dwa wzory listu, jaki można wysłać do posłów RP, europosłów i premiera Tuska. Pod wzorami zamieszczone są adresy e-mail (kolejno - posłów, a w drugim linku - premiera). Dodatkowo, poniżej jest zebrana jest cała lista adresów mailowych polskich europarlamentarzystów.

 

Wystarczy wkleić treść listu w okno nowej wiadomości e-mail, skopiować wszystkie adresy i wysłać. 2-3 minuty pracy, a skrzynki wszystkich ludzi, którzy faktycznie będą mieli wpływ na to, czy Polska podpisze ten terrorystyczny pakt zostaną zapchane setkami maili z protestem.

 

KLIKAJCIE, WYSYŁAJCIE, UDOSTĘPNIAJCIE.

 

http://pokazywarka.pl/stopacta/

http://pokazywarka.pl/stopacta2/

http://pokazywarka.pl/stopacta3/

 

Anonymous na Twitterze napisało następujący post:

 

" POLAND NEEDS A REVOLUTION. Government signing on the 26th!"

 

A to oznacza że to dopiero początek :-)

Edytowane przez arni88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że Anonymous (ich znakiem rozpoznawczym jest maska noszona na twarzy z filmu V jak Vandetta [ci co oglądali powinni się kapnąć do czego doprowadzi ograniczenie przez państwo praw obywatelskich, ze tak pozwolę sobie ująć]) to jedna z największych grup hakerskich na świecie do której należą USA, Chiny, Rosja i Polska...

O SOPA i ACTA prawdopodobnie nigdy byśmy się nie dowiedzieli gdyby nie portal WikiLeaks który w 2008 roku który ujawnił rozmowy USA, Europy itd... w sprawie ocenzurowania internetu.

Poza tym jak MegaUplad został zamknięty (przechowywałem tam prawie 1TR danych), grupa Anonymous przypuściła atak na strony powiązane z SOPA i ACTA, strony gdzie w skład stron wszedł strona FBI, 2 największych amerykańskich wytwórni filmowych, i dość sporo zagranicznych serwisów i do tego o ile mnie pamięć nie myli (a można po czytać w necie wystarczy wpisać w wujka google "zamknięto megaupload") były 2 polskie strony rządowe które po kilku godzinach wróciły do normalnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Merkaba napisał Anonymus to niezidentyfikowana grupa osób podejmująca protesty oraz inne działania w internecie, działają w imię wolności w internecie , swobody przepływu danych. Grupa ta zrzesza hakerów z całego świata ostatnio na ich celowniku jest każde państwa które jest za ograniczeniem wolności w sieci( SOPA, ACTA)W tym polski rząd który po cichu chciał przepchnąć ten traktat..

SOPA/ACTA w skrócie to wygląda tak że dostawca internetu będzie zaangażowany w ściganie piratów i jeżeli zauważy że ściągamy jakieś podejrzane pliki będzie musiał o tym powiadomić odpowiednie służby, będzie można nasz inwigilować...

traktat to nie tylko internet, ale głównie o to chodzi..

 

fajny filmik obrazujący wszystko..

 

edit przesłanie Anonymus do polaków\

http://pastebin.com/MaxcD9iv

Edytowane przez arni88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modlę się żeby ANONYMOUS wpadło na pomysł jak wyłączyć internet na całym świecie i będzie święty spokój.

Bo skoro najpierw internet był reklamowany hasłem "swoboda" to teraz będzie reklamowany hasłem "ograniczenie". Wszystko co zrobisz ktoś będzie widział to po co ja mam to robić? Lepiej pozbyć się internetu, przenieść do buszu i żyć w zgodzie z naturą to wtedy będziemy mieć swobodę i ja jestem za tym.

A o ACTA to nie powinno być nawet mowy, to tak samo jakbym miał u siebie w domu policjanta który patrzy przez 24h na mnie i tylko czeka aż coś zrobię źle.

A jeszcze zastanawia mnie fakt że jeśli ktoś będzie ściągał na potęgę to czy go zamkną? Bo skoro miejsc nie ma w więzieniach to będą wypuszczać morderców i gwałcicieli i będzie git wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak podpiszą...ale w całej tej sytuacji jedno jest zastanawiające, że mimo protestu społeczeństwa rząd robi co chce! Tutaj jest coś nie tak, mamy demokrację czy nie?!

Druga sprawa, może bardziej bliższa temu forum...pomysł Pawlaka, aby minister finansów zrezygnował z akcyzy na paliwo na 3 miesiące, ma podobno taką możliwość i to tylko jego widzi mi się czy to zrobi czy nie, z tego co sie zorientowałem to Pawlak trabi o tym od sierpnia 2011, tylko że każdy go zlewa :]

Dzisiejsza wypowiedź w poranku tvn24 jakiegos eksperta od rynku paliwowego, że 100% rezygnacja z akcyzy na benzynę daje spadek jej ceny o około 2 zł brutto, rząd i tak na tym nie straci bo wpływy do skarbu państwa są głównie z podatku vat...a przeciez moga częsciowo zrezygnować!!!!

wk...ienie wzasta z dnia na dzień :] chyba przestanę oglądac wiadomości

Edytowane przez wasilewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy demokrację czy nie?!

Powiedzmy, że liznąłem trochę tematu własności intelektualnej. Jakby na to nie patrzeć akcja tzw ACTA to pozytywne działanie. Rząd chce się przyłączyć do kolejnego ograniczenia praw. To nie jest tak, że dziś czy jutro ktoś nam najedzie na dom. To chodzi o działania ukryte, taki nowoczesny urząd cenzury. Kolejne pakty, umowy są nakierowane na ściślejsze osaczenie ludzi. Ochrona własności intelektualnej to tylko mydlenie oczu.

Istnieje globalna wioska więc będzie globalny cenzor. Już dziś rząd planuje zaczipować wszystkie psy w Polsce. Później kto, my? Jestem jeszcze w miare młodym facetem, ale pamiętam schyłek tzw komuny. Niestety bardzo młodzi nie mają pojęcia jak wyglądała komuna, Taki młodziak nie zdaje sobie sprawy z tego, że Polska szybkimi krokami idzie ku ograniczeniu wolności dla obywateli.

Tutaj przykład. Ilość wystapień o sprawdzenie billingów (w ostatnich kilku latach największa w Europie)

Popatrzmy jak było za tej komuny. Była zła, prześladowano ludzi(tak jak i teraz choć o tym trudno pisać) Co się zmieniło na lepsze? Oprócz wystroju sklepów, dostępności towarów(często teraz trudniej znaleźć coś dobrego niż kiedyś ale to inny temat) wolności podróżowania, oczywistego wykorzystania rozwuju technologicznego tak naprawdę niewiele. Mamy coraz to nowe ograniczenia. Kiedyś nikt nie karał babci sprzedającej jajeczko na rynku, nie było idiotyczych podatków od deszczu, śniegu etc, teraz planuje się od zadymiania, nasłoneczniania. Co jeszcze? Acta to ważna sprawa, ale zapominamy, ze już dziś jesteśmy ograniczeni a zapowiada się jeszcze gorzej. Zwykły cżłowiek będzie patrzył w TV i wierzył w bajki. Polecam spacer choć i to może być kiedyś zakazane.Im mniej TV tym lepiej.

Co do paliwa to wiadomo, że paliwo jest drogie a stosunek ceny paliwa do pensji przeciętnego Polaka(nie tej ze statystyki tylko faktycznej) plasuje nas na końcu Europy. Ceny unijne a pensje daleko w tyle. Pamiętam jak sąsiedzi świętowali wejscie Polski do UE. Mnie to było obojętne. Wiedziałem, że nie ma się co podniecać. Trzeba byc normalnym. Dziś po latach sąsiedzi nie są takimi entuzjastami. Dowcip z UE i jej przepisami polega na tym, że wprowadzaliśmy tzw unijne normy a na zachodzie nikt tego nie przestrzega. Na zachodzie wybudowano drogi i ustanowiono Naturę 2000 a my mamy budowac w realiach ten Natury. Absurd.Wystarczy troche widzieć, zobaczyć odrobine więcej niż medialny przekaz. W Polsce kafelki w zakładach a tam za przeproszeniem syf leje się po podłodze.I to ubojnia i to ubojnia. Ciekawe.... U nas norma na oscypka a wystarczy zobaczyć hiszpańskiego wytwórcę sera. Paranoja goni paranoję.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipa mają wrzucać do nowych dowodów...a dowód osobist każdy powinien mieć przy tyłku, wystarczy odpowiedni paragraf i nikt nie zapomni juz dowodu z domu :] ...bo go np policja spałuje na ulicy :] zgadzam sie z Tobą fredi w 100%, tu nie chodzi o prawa autorskie...

Edytowane przez wasilewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sprawa z anonimowymi nie jest taka prosta. Z 1 strony ich można popierać bo robią zadymę i dzięki temu takie kwiatki nie przechodzą bez echa, z 2-giej ich działania są na tyle radykalne, że faktycznie budzą kontrowersje.

 

Co do ACTA to jest to szambo ubrane w ładne słówka. Strawiłem połowę tego i niby wszystko cacy, na początku są zapisy, że wszystko ma być w granicach prawa kraju, ale potem zaczynamy czytać dalej i już słodko nie jest, a zasady do których trzeba się stosować są co najmniej "ciekawe".

 

1. Zatrzymania ludzi lub towarów bez solidnego umotywowania tego faktu, ot wystarczy zwykły donos, czy niepotwierdzone stwierdzenie, że towar to podróbka lub ktoś coś tam gdzieś ściągał czy coś i trzeba go zbadać.

2. Zatrzymania mają się odbywać z automatu, w zasadzie na podstawie decyzji urzędniczej. Niby sąd ma dalej decydować, ale na podstawie wytycznych z umowy, więc... będzie to w zasadzie tylko przystawienie pieczątki.

3. Nie jest podany czas maksymalnego zatrzymania, ubrali to w jakieś ładne słówka o czasie potrzebnym w danej sytuacji (wspomniane wcześniej badanie zatrzymanego towaru może trwać miesiące, jak nie lata).

4. Najważniejsze, czyli udostępnianie danych użytkownika internetu TYLKO na podstawie NIEPOTWIERDZONEGO podejrzenia. Ot wystarczy powiedzieć, że ktoś tam ściągał i na tym koniec, ISP ma udostępnić wszystko.

5. Odszkodowanie ma być wyliczane w stylu amerykańskim, czyli kwota wzięta z sufitu, w żadnym stopniu nie nawiązująca do rynkowej wartości towaru.

Więcej grzechów nie pamiętam, ale te w sumie są najciekawsze.

 

W sumie to gorsza wersja starego "daj człowieka, a paragraf się znajdzie", bo tutaj paragraf już czeka, ten sam na każdego.

 

ps. Prym w poparciu tego dna wiedzie też pan hołdys (mała litera zamierzona) i w związku z tym powstała akcja wykasowania go z internetu. Jeśli ktoś dodawał gdzieś o nim linki czy coś i ma możliwość wykasowania to niech to robi :-)

 

ps2. Kumpel podsunął mi niezły pomysł, że być może ACTA to znowu zasłona dymna dla innych błyskotliwych pomysłów tego rządu. Zauważcie, że listą leków refundowanych czy wysokimi cenami benzyny jakoś nie interesuje się duża grupa ludzi. Niby coś się dzieje, ale ACTA zdominowało wszystko. Coś tu śmierdzi podwójnie

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Fred, widzisz to co i ja.

Jeszcze niedawno takie przemyślenia nazywano teoriami spiskowymi. Łatwiej żyć w iluzji demokracji.

Inne sprawy ciszej, ale to normalne jak na pierwszy strzał idzie coś takiego. ACTA dla przeciętnego człeka to czarna magia. Nawet ja muszę chwilkę przetrawić podstawowe kwestie. To paradoksalnie na rekę obecnej władzy bo zajmujemy się "dup..erelami" a reszta zapomniana.

Co do hołdysów i wszelkiej maści tzw. "autorytetów" to mam o nich jak najgorsze zdanie. Bywalcy stacji telewizyjnych, akcji politycznych. Ludzie tak czy inaczej umoczeni w polskim bałaganie, spijający śmietankę i zbierający konfitury chorego systemu. Dla nich cena paliwa, zarobki zwykłych ludzi to drobiazg. Ważne, aby ich interesy były na wierzchu.

Spotkałem się z opinią, że rządzący kręcą jakiegoś większego loda. Wypadałoby się przyjrzeć co trafiło do laski marszałkowskiej i co będzie głosowane w najbliższym czasie. To przypomina aferę z PZPN i brakiem Orła na koszulkach kopaczy, która miała przykryć wyprowadzenie z giełdy 1,5mld zł z KGHM

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Fred, widzisz to co i ja.

Nie tak trudno zobaczyć, że coś jest "nie halo", chociaż przebrnięcie przez treść tej "umowy" jest dość trudne. Niektóre fragmenty czytałem po kilka razy i zwątpiłem w okolicach połowy, bo to już wystarczyło aby włosy, i to nie tylko te na głowie, stanęły mi dęba.

 

Co do hołdysów i wszelkiej maści tzw. "autorytetów" to mam o nich jak najgorsze zdanie.

Nie Ty jeden, jak zapewne zauważyłeś, ale ta akcja z kasowaniem jest fajna. Wysiłek niewielki, a zaboli gościa konkretnie (Ostracyzm to chyba najgorsze i najprostsze co może spotkać znaną osobę) :)

Swoją drogą on jest przeciw dowolnemu wynagrodzeniu wykonawcy za muzykę (każdy daje ile może, a jak nie może to i tak muzę ma za free), natomiast różnej maści zespoły (chodzi mi o te nieznane szerokiej publiczności) właśnie na takim sposobie dystrybucji przez parę miesięcy potrafiły zebrać grubo ponad 1mln $. Ciekawe ile pan hołdys (znowu mała litera zamierzona) by zebrał przez rok :-)

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1732609,0,1,przyjeli-zaskakujacy-dokument-bo-zabraklo-poslow-po,wiadomosc.html <- ciekawe czy prawda, bo jakoś źródło w postaci TVN mnie nie przekonuje w 100%. I oczywiście czy miłościwie nam panujący zastosuje się do tej prośby czy oleje aby pokazać KTO JEST BOSS. Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!