Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żółta kontrolka silnika po problemach z cewk


Luca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu poszła mi cewka w trasie, więc musiałem zrobić około 70 km zanim udało mi się dorwać nową. Wymieniłem i kilka dni wszystko było ok, po czym zaświeciła się żółta kontrolka. W serwisie ranault powiedziano, że sama zgaśnie i nie ma się czym przejmować, więc czekałem i rzeczywiście po tygodniu zgasła. I był spokój do nastepnej cewki.

Kolejna cewka poszła w podobnych okolicznościach (tym razem 40km na spalonej), wymiana i kilka dni spokoju. Tym razem kontrolka zapaliła się 8 dni po wymianie cewki i świeci nieprzwerwanie już trzeci tydzień.

 

Czy ktoś ma pomysł, co z tym zrobić? Pomijając fakt udania się do serwisu, bo tych z Wrocławia nie lubię, a do Długołeki też specjalnie nie chcę jechać, bo mechanicy tam zawsze starają się pokazać, że każdy użytkownik samochodu celowo go psuje i najlepiej byłoby przesiąść się na rower...

 

Czy da się jakoś zdiagnozować problem domowym sposobem? ew. czy można gdzieś znaleźć oprogramowanie do laptopa celem podpięcia go do autka?

 

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i gorąco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mam pytanie:

Świecąca kontrolka jest sygnałem, że coś jest nie tak, prawda? Skoro wykasowanie błędu = zgaszenie kontrolki, to czy w tym momencie nie usuwamy jedynie skutku, bez znalezienia przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Kiedy przepala się cewka, kontrolka miga i gaśnie po wymianie cewki.

 

I tak też się stało.

 

Kontrolka zapaliła sie około 8 dni PO wymianie cewki na nową (czyli tydzień jeżdziłem na nowej cewce i było wszystko ok), więc to nie cewka spowodowała jej włączenie.

Wydaje mi się, że ma to coś wspólnego ze zbyt długą jazdą na spalonej cewce, ale może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Kiedy przepala się cewka, kontrolka miga i gaśnie po wymianie cewki.
kobieta jest bardzo pamiętliwa, a Renata tym bardziej ;-) , daj jej czas a na pewno pokocha --> wykasuj błąd i będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durne pytanie, ale na razie jeszcze jestem zielony ;)

W którym miejscu mam szukać sondy lambda i na co zwrócić uwagę?

Jakby ktoś mógł to opisać, albo wrzucić zdjęcie, byłbym wdzięczny ;)

Ale spoko, dzięki Wam niedługo Renia nie będzie miała przede mną tajemnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!