Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana paska wieloklinowego - JAK?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dniu dzisiejszym ściął się do połowy w moim samochodzie (Scenic I) pasek wieloklinowy i samochód automatycznie zgasł. Nadal nie mogę go zapalić. Czy ktoś z Was miał podobny problem i wie jak samodzielnie wymienić ten pasek?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Grzegorz.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna wymiana paska w tym aucie zajmuje niecałe 15 minut i jest możliwa w białej koszuli z podwiniętymi rękawami, by mankietów nie ubrudzić i to bez kanału. Ale wówczas jak pasek jest cały!!!!!

Martwi mnie ta niemożliwość zapalenia silnika. Wygląda na to, że resztki z rozwalonego paska wielorowkowego, wkręciły się na koło zebate paska rozrządu na wale korbowym i mógł pasek rozrządu przeskoczyć.

Próby zapalenia w takim stanie mogą zakończyć się remontem silnika, jak przy zerwaniu paska rozrządu. Silnik należy do kolizyjnych, tzn, tłoki mogą się spotkać z zaworami przy źle ustawionym rozrządzie.

Moim zdaniem należy najpierw sprawdzić jak jest ustawiony rozrząd. Skoro pytasz o sposób wymiany paska wielorowkowego, to zapewne pojecie o rozrządzie masz nikłe. Zleć to fachowcowi, a on już będzie wiedział jak postąpić i co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek wieloklinowy wymieniłem dziś rano bardzo szybko. Przy kołach nie ma żadnych pozostałości ze starego paska. Na pulpicie wyświetla mi się Serwis Stop i świece żarowe cały czas świecą. Zastanawiam się, czy komputer nie nałapał błędów. Kasowałem je przez odłączenie akumulatora, jednak nic to nie dało. Samochód dalej nie odpala.

Masz może jakiś pomysł czym to jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!