Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapchany katalizator


adam332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem pół roku temu scenic DCI 2002r na początku spalanie 6,5 mocy brak. Na początek przepływka nowa orginał, czyszczenie egr, nowy regulator cisnienia wtrysku na pompie efekt- spalanie 6,5 i brak mocy. Uzbierałem trochę kasy i teraz turbina (regeneracja), okazło się że była całkowicie zatarta bo strzeliła rurka doprowadzająca olej do turbo. Auto odebrałem, turbo niby już ładuje ale auto dalej nie idzie. Diagnoza zatkane katalizatory.

Z tego co widzę to są dwa jeden zaraz za turbo drugi potem. Czytałem że można je wybebeszyć czyli wywalić środek i będzie dobrze. Pierszy kat na pewno wybebeszyć bo ma taki głupi kształt że nie idzie nic tam podmienic. A drugi nie lepiej wspawać jakiś uniwersalny tłumik lub strumienice ? Mam obawy jak bym wybebeszył oba czy nie bedzie za głośno. W Sobotę mam dalszą trasę a auto widzę że dalej pali sporą ilosć ON i muszę to szybko zrobić i zobaczyc efekty w trasie.

 

Jeszcze pytanko , słyszałem że można sprzedać zuzyte monolity z tych kat. Nie wiecie ile mozna za to dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katy wydłubane , były tak zapchane ze już zaczeły się topić. Moc podskoczyła znacznie. W odgłosie nie słychać różnicy.

Martwi mnie dalej spalanie bo na 5-tym biegu 100 km/h około 6.5 na chwilowym nie wiem jak w trasie w Sobotę się zobaczy.

Jest to moja pierwsza renia ale chyba już ostatnia bo już nie mam siły do tego, tyle już pozmienialem a auto dalej prawdopodobnie smoli jak głupie.

 

Dodano: 04 lut 2012 - 15:20

Dzisiaj po tresie wniosek : spalanie ponad 7 l/100km

Zauważyłem też że spod EGR jak by słychać było dmuchanie powietrza.

Doradzcie coś bo już nie wiem co z tym autem robić, końca nie widać.

Edytowane przez adam332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:l: w dieslach nie ma sondy lambda, a na pewno nie w renaultowskich dieslach. Autor tematu, sprawdź filtr powietrza, to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

A propos zużywania się katalizatora - na ostatnim przeglądzie diagnosta (po raz pierwszy od wielu lat) badał w mojej Megane jakość spalin i o dziwo, pomimo przebiegu ponad 250tys.km i 13 lat wszystko było w porządku. Także z tym zapychaniem i padaniem katalizatorów, to trochę legenda ludowa, może na potrzeby handlu tzw. strumienicami... <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!