Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z jazdą i temperaturą.


hiero15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki dziwny problem i nie wiem co to jest i o co chodzi, dziś po przejechaniu ok 1,5km wskazówka od temperatury podniosła się prawie na maksimum zatrzymałem się sprawdziłem płyn i było ok, wsiadłem do samochodu i po pewnej chwili zaczynała spadać i już było dobrze, rozpocząłem dalszą jazdę i było dobrze ale zaraz znowu zaczęła sie podnosić wskazówka od temperarury i jadąc 60km/h zaczęła spadać prędkość i przy 40km/h zgasł samochód, chciałem odpalić ponowniwnie ale nic z tego kręcił i nic z tego, próbowałem kilka razy ale tylko kręcił i nic, po 30 minutach dopiero odpalił, przejechałem się i było to samo co opisałem wcześniej, wie ktoś o co chodzi.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z ogrzewaniem, i już sam nie wiem czy to termostat, czy wina parownika, czy uszczelki głowicy.

Wskazówka zatrzymuje się po między 1 a 2 kreską po przejechaniu ponad 20km dopiero zaczyna lecieć letnie powietrze, nie słyszałem żeby się włączył wentylator. Mam LPG 2 generacji(parownik przed prawym przednim nadkolem węże znikają gdzieś za silnikiem). Nadmuch na szyby szybko je oczyszcza.

Czeka mnie wymiana rozrządu z pompą wody i przy okazji chcę też wymienić simeringi na wałkach, płyn i termostat.

Jak mam sprawdzić czy parownik (jest ustawiony ze po przekroczeniu 2000obr przełącza się na LPG to też bym chciał zmienić ale jak??) jest wpięty równolegle czy szeregowo do układu chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli węże od chłodnicy mają cały czas taką samą temperaturę, jak węże do nagrzewnicy (i w tym samym momencie się nagrzewają), to na pewno padł termostat.

jest wpięty równolegle czy szeregowo do układu chłodzenia.

To musisz już sam spojrzeć.

beznazwy1.png

, gdzie N - nagrzewnica, P - parownik.

A Wpięcie równoległe (najlepsze wyjście).

B Wpięcie szeregowo-równoległe (uznawane również za samo szeregowe).

C Wpięcie szeregowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz już sam spojrzeć.

dzięki za rysunek

a wiesz może jak przestawić przełączanie się pb na lpg(moment przełączania się)?

Jeżeli węże od chłodnicy mają cały czas taką samą temperaturę, jak węże do nagrzewnicy (i w tym samym momencie się nagrzewają), to na pewno padł termostat.

 

to się okaże jak wymienię pompę i termostat i płyn, teraz mam w zbiorniczku taki jakby brązowy płyn (oleju nie ma w zbiorniczku tylko płyn jest taki brydny) Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale ten brązowy płyn (kolor kawy z mlekiem) to prawdopodobnie olej zmieszany z płynem chłodniczym.

Co do gazu, to masz 2 wyjścia:

1. Kierunek gazownik.

2. Na początek zakup kabla do Twojej instalacji gazowej, ściągnięcie programu do jego obsługi, podłączenie pod komputer, przestawienie w komputerze gazu odpowiedniej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale ten brązowy płyn (kolor kawy z mlekiem) to prawdopodobnie olej zmieszany z płynem chłodniczym.

to nie jest taki kolor

płyn jest jakby to określić czarny może bardzo ciemny brąz a oleju nie ubywa ani nie przybywa sprawdzam za każdym razem jak chce odpalić auto przez skalę obok skali temp. płynu i na bagnecie (żeby wykluczyć uszkodzenie czujnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!