Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wysoka temperatura silnika, wentylator się nie włącza


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem jak w temaci, a dokładnie przedstawia się on tak: Wskazówka temperatury pokazuje wysoką temperaturę, któa dochodzi do samego szczytu wskaźnika, żadna kontrolna lampka się nie zapala, wentylator się nie załąćza. Termostat raczej sprawny gdyż wszystkie węże które z niego wychodzą są ciepłe, płyn w zbiorniku wyrównawczym też ciepły(choć nie tak jak węże od termostatu), podobnie jak wszystkie wężyki biegnące do zbiornika wyrównawczego, sam płyn chłodniczy się nie gotuje. Problemem jest natomiast wentylator, który nie załącza się wcale, węże biegnące na wyjsciu chłodnicy zimne. Ogólnie sam wentylator napewno sprawny, bo po włączeniu klimy zaczyna się kręcić. Pytanie, co może być przyczyą takiej sytuacji? czy jest to problem z elektryką wentylatora, czyli bezpiecznik bądź jakieś przyłączenie-bo nie mam pojęcia gdzie nawet tego szukać, czy raczej problem z samym czujnikiem temperatury? Zaznaczam, iż dziś pojawił się dziwny objaw - wskazówka temperatury zaczęła nieco szaleć: była na jednej kresce i nagle skoczyłą na czwartą, potem znów jedna i czwarta, aż w końcu została na wyższym poziomie i systematycznie się podnosiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury podający dane na deskę do wymiany i wszystko wróci do normy a wentylator się nie włącza bo płyn nie jest aż tak gorący a wskazania na desce są błędne i dlatego jest jak jest. Na forum jest to opisane więc poszukaj zanim zaczniesz o coś pytać :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest natomiast wentylator, który nie załącza się wcale, węże biegnące na wyjsciu chłodnicy zimne.

Nie wiem jak jest w M1ph1, w mojej megance nie ma żadnego czujnika temperatury. Ale jeżeli jest i jest założony na dole chłodnicy (jak było w FSO i polonezach), to wentylator się nie załączy, bo węże na wyjściu chłodnicy są zimne. W tym wypadku to sugeruje, że coś jest nie tak z dużym obiegiem, albo brak pełnego przepływu (przytkana chłodnica, zacinający się termostat, może również zapowietrzenie) lub padnięta pompa (brak odpowiedniej wydajności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to wydaje mi się że zapowietrzyć nie miał się jak i kiedy, bo z dnia na dzień samo to się raczej nie dzieje, jeśli nie rozbiera się ukłądu. Pompa wymieniona wraz z rozrządem na początku roku, termostat tak jak wspomniałem raczej sprawny, bo wszystkie węże z niego wychodzące są ciepłe. A czy chłodnica może się tak zatkać z dnia na dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej megance nie ma żadnego czujnika temperatury.

To Ty masz chyba auto z marsa :l:

Nie będę więcej komentował ale sugeruje podjechać na kompa i będziesz pewny na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz chyba auto z marsa :l:

Nie będę więcej komentował ale sugeruje podjechać na kompa i będziesz pewny na 100%

Mea culpa, tak to jest jak się jeszcze raz nie przeczyta przed klapnięciem - wyślij. Nie doprecyzowałem, że chodzi o czujnik w chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie jest czujnik na deske, wpięty w termostat... ale nie mam pojęcia gdzie jest ten drugi, o którym wspomniałeś, znajdujący się w chłodnicy... gdzie go szukac? koło wyjścia rur (węży), czy gdzie? Pomysł z podjechaniem na podłączenie pod komputer wydaje się być sensowny:d z tym że pewnie troche zedrą za same podłączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdujący się w chłodnicy

zobacz na foto

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/64/86/04/2064860485 jeszcze przewody wystają od tego czujnika:D

chłodnica na fot jest do góry nogami obrócona o 180*

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!