Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem Megane 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie. prawdopodobnie jestem bliski rozwikłania problemu palenia. pewien znajomy doradca techniczny z serwisu renault stwierdzil ze w pompie wtryskowej jest jakis elektroniczny element ktory sie zacina lub zawiesza i wtedy takie cyrki sie dzieja. bo jesli wszystkie opcje sa zbadane i nadal nic to problem musi byc w ukladzie wtryskowym. narazie czekam w kolejce na sprawdzenie auta w serwisie ukladow wtryskowych i ewentualna naprawe. jesli problem dobrze zostal oceniony i zostanie usuniety to napewno napisze o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po wymianie świec w mojej megance troche się poprawiło ale.... na krótko(jedna nie grzała) :cry:

Problem znów powrócił. Dziś rozmawiałem z facetem który wymienił filtr powietrza(tak jak ja i po wymianie zaczęłosię tak dziać u mnie) kilka dni temu i ma ten sam problem,po dłuższym postoju 8h musi kilka razy kręcić żeby meganka zapaliła, może tu leży przyczyna ja już nie wiem co mam sądzić na ten temat. może ktoś znajdzie w końcu jakąś recepte na ten problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna przyczyna która może powodować słabe odpalanie po dłuższej przerwie w pracy. Na wyjściu z pompy wtryskowej pod króćcami do których są dokręcone rurki łączące pompę z wtryskiwaczami są zaworki zwrotne. Przynajmniej tak było w zwykłych pompach mechanicznych, ale to chyba się nie zmieniło. Zaworki te utrzymują ciśnienie w rurkach na wysokim poziomie. Jeśli są mniej szczelne i puszczają, to po pewnym czasie ciśnienie się obniża i pompa po jednej dawce nie wytważa ciśnienia zdolnego do otwarcia wtryskiwacza. Stąd trzeba zakręcić pare razy aby pompa dobiła. Nikogo nie zachęcam do wymiany w ciemno bo nie jest to napewno tanie. Trudno jednak stwierdzić tą usterkę inaczej niż przez podmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mialem podobny problem jak wy z odpaleniem zimnego dTi, czasem musial sobie dluzej pokrecic aby odpalil, oczywiscie jak byl cieply odpalal od "kopa. Po podpieciu pod kompa, zero bledow, swiece przekaznik oki, w/g komputera wszystko dzialalo cacy, tak ozekli w serwisie Renault, w Rybniku na ul.Raciborskiej. Stwierdzili iz najprawdopodobniej przyczyna ciezkiego odpalania z rana jest slabe cisnienie w cylindrach. W tym momencie wlos mi sie zjerzyl, no ale zeby miec pewnosc trzeba by wykonac dodatkowe ogledziny silnika, pomiar sprezania itp, koszt okolo 400 zl. Wiec jak sie zapewne domyslacie podziekowalem im ladnie i pojechalem. Tu nadmienie ze alto ma niby 120 tys przebiegu. Po kilku dniach przemyslen, podjechalem do mechanika, opowiedzialem mu jakie sa objawy, a on mi nato ze to typowa bolaczka renowek, problemem jest czujnik polozenia walu, a mianowice z czaem nastepuje jego erozja i zwieksza sie odleglosc czujnika od kola zebatego, co powoduje niewlasciwe wskaznia, choc komputer pokazuje go jako sprawny. Rownoczesnoie oznajmil ze wymiana na nowy skutkuje tylko czasowa poprawa, bo z czasem objawy sa takie same. Mechanik czujnik wyciagnal, cos tam porobil, dokladnie nie wiem co bo auto mu zostawilem, ale z tego co mi powiedzial to zmiejszyl dystans pomiedzy czujnikiem a kolem zebatym. Teraz samochod z rana odpala od "kopa". To pokrotce tyle, mama nadzieje ze komus te moje wypociny pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciaz draze temat z klopotliwego zapalania w megance dTi.

Bylem u jednego niby "speca od dieslow" opowiedzaialem mu o bolaczkach z zapalaniem, niestety uslyszalem jedynie ze trzeba go podlaczyc do komputera i wtedy sie zobaczy, oczywiscie bez postawienia diagnozy 100owka sie nalezy. Dla mnie to "bladzenie we mgle" strata czasu i pieniedzy.

U mnie wystepuje ten problem tylko przy nizszych temperaturach. Przy dluzszym postoju, jezeli jest temperura jest w granicach +15, autko pali rowniez na rys.

Nie jestem mechanikiem ale na chlopski rozum, musi byc jakis czujnik ktory w zaleznosci od stanu temperatury silnika grzeje swiece dluzej lub krocej.

Wie ktos czy i gdzie sie taki czujnik w megance znajduje? Da sie go przetestowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wziołem sie za ten temat i mzoe doszlem do rozwiazania innego niz tu wszyscy pisza. Tak po wymianie rozrzadu i filtow, zaczelo mi sie to dziac jak pisalem, wiec pojechalem do mechanika co mi to robil i wymienil mi fltr paliwa dla pewnosci czy to nie on jest winny za to naszczescie za free, ale nic nie pomoglo, wiec pojechalem do speca odd diesla ale on mial wolne a nap ewno by mi to zrobil podejrzewam wysllal mnie do faceta pod kompa,acha wszyscy wyelliminowali świece bez spadzania- poniewaz, jeden powiedzial jkaby byla swieca to by odpali i by kulal przez chcwile na jeden cylinder bo bybyl nie dogrzany, drug powiedzial ze świece grzeja dopiero jak jest -1 ,wiec pojechalem na kompa, tam usterek brak, ale patrzy i gazuje i co (facio sie zna troche) i mowi ze to sprawa mechaniczna, bo jest za malo powietrza i za duzo paliwa, wiec postawil na zawór EGR i wziol napapowal go reczna specjalna pompka i co sie okazalo ze przepuszcza powolutku, wiec powiedzial ze przez to i ze jest jeszcze nie papsuty tylko ze sie psuje dlatego komp tego nie widzi, i ze samochod brak powietrza wyrownuje paliwem wiec mzoe wiecej palic, wiec ja teraz szukam zaworu EGR, i tak ceny - w serwisie 633zl, w inter cars po kosztach zalatwi mi za 700zl szukam tanszego, i na to wychodzi ze chyba to.pozdrawiam

 

Proszę poprawić ten tekst bo nie da się tego czytać :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topol, piszesz o samym zaworze EGR, czy o tym ustrojstwie, na węzykach podciśnienia co nim steruje- elektrozaworze :-)

u mnie to tak wyglada, i na zgaszonym silniku słyszę jak przepuszcza podciśnienie z serwa hamulca. (chyba sie okoci za niedlugo i bedzie nowy)

[center:54d198d6b6]elektrozawor.jpg[/center:54d198d6b6]

 

[center:54d198d6b6]elektrozawor1.jpg[/center:54d198d6b6]

 

[center:54d198d6b6]elektrozawor2.jpg[/center:54d198d6b6]

 

[center:54d198d6b6]elektrozawor3.jpg[/center:54d198d6b6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!