Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem Megane 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Ja mam podobny problem. A mianowice wyjechalem na jeden tydzien urlopu. Po tym jak wrocilem z urolpu i chcialem odpalic mojego megane scenic 1.9d RT krecilem krecile i nic, wiec zadzwonilem do kumpla ten mi powiedzial ze trzeba odpowietrzyc wtryski. Zrobilem tak jak mi kazal. Jak sie okazalo poskutkowalo, ale w ciagu tego samego tygodnia powtorzylo sie to kilka razy. Za kazdym razem widze w wezyku pechezyki powietrza. Wczoraj nawet musial mnie kumpel pociagnac bo przy odpowietrzaniu pad mi akumulator. Po tym jak udalo sie go odpalic, pojezdzilem troche, zostawilem go na godzinek, wsiadam i znowu to samo nie pali.

Moze ktos wie jaka moze byc przyczyna zapowietrzania sie wtryskow. Przypominam ze przed wyjzadem dzialal idealniee, po tym jak wrocilem z urlopu pojawil sie problem. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam miałem podobny problem po wymianie paska rozrządu i dopiero ustawienie kąta wtrysku przy pomocy czujnika montowanego w pompie wtryskowej i specjalnych narzędzi do przestawiani sprzęgiełka w kółku napędzającym pompę wtryskową i precyzyjnym ustawieniu skoku tłoko rozdzielacza tej pompy zlikwidowało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około dwóch godzin. W tym odpalaniu tdi jest jeszcze często problem jakości akumulatora.Moim zdaniem powinien on posiadać pojemność ok. 70 Ah i prąd rozruchowy w granicach 700A w/g EN,gdyż przy dużych spadkach temperatury pojemność potrafi spaść do połowy a pobór prądu przez świece żarowe i rozrusznik jsst tak duży,że komputer "głupieje" i silnik nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z zapalaniem, gdy jest zimno, po dłuższym postoju. Mój mechanik stwierdził, że akumulator jest za słaby ma pojemność dobraną z katalogu 55 Ah, a powinien mieć większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Wybróbowałem chyba wszystkich możliwych sugestii . Niestety problem szybko powracał. Dodam , że wymieniałem , filter , sprawdzałem świece i pompę , zmieniłem kąt zapłonu na pompie wtryskowej itp ,etc. Na mechaników wydałem kilkaset złotych i nic. !!!!!!!!POMOCY!!!!! Mam juz tego dość !!!!. Czekam na pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów posiadających Megany, jestem nowy.Posiadam Megane 1,9dti rok.2001 chciałbym dowiedzieć się od kolegów czy można coś zrobić aby turbina załanczała się wcześniej a nie dopiero przy 2000 obrotów. Z góry dziękuje za jakie kolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dla zainteresowanych tematem problemu zapalania 1,9 dti diagnoza mojego silnika:

 

1.Test NXR- brak błędów

2.Pomiar ciśnienia sprężania - 30 barów- OK

3.Spr grzania świec żarowych - OK

4.Spr układu paliwowego - nieszczelność na pompie. Na skutek nieszczelności , po dłuższym postoju pompa nie jest w stanie zassać paliwa.

 

Zalecenie : Pompa do regeneracji

 

Pompa juz wrocila z regeneracji za pare dni napisze czy auto zapala normalnie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!