Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem Megane 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcasz osłonę, potem ze świeczek zdejmujesz kabliczki (kapturki), bierzesz do ręki przewody z żarówką (jak podłączyć przewody do żarówki to chyba już wiesz) jeden koniec do + (plusa) akumulatora, drugi koniec do świecy - jak się zaświeci żarówka to dobra ja nie świeci to wiadomo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w tym momencie ma byc wlaczony zaplon czy bez zaplonu??

W tym momencie włączenie zapłonu nie jest konieczne, a może być wręcz przyczyną zwarcia, zdemontowanych ze świec kabli do masy silnika.

a jak swieca byla by niedobra to by silnik mi zle chodzil ??

Tak, jeśli któraś ze świec jest uszkodzona, może następować utrudniony rozruch zimnego silnika, przy niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja pozbyłem sie juz problemu z ciężkim zapalniem silnika 1,9 dti jak już mówiłem pompa wróciła z regeneracji została naprawiona pod względem nieszczelności do tego został wyczyszczony zbiornik paliwa do sucha i wszystkie przewody paliwowe przedmuchane spreżonytm powietrzem nowy filtr powietrza i paliwa , rozrząd został nastawiony i pompa wtryskowa na fabryczne znaki i rezultat auto po 14 godzinach stania pali na dotyk pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze to nie tajemnica wymiana uszczelniaczy w pompie wtryskowej to koszt 200 zł w ty jest wliczone tez ustawienie dawki paliwa na komputerze jezeli zostanie ona przestawiona ,jezeli chodzi tylko o uszczelniacze naprawa sterownika lub sekcji to juz duzo wieksze koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....Z tego co przeczytałem b. wiele osób ma problem z odpalaniem zimnego silnika w Renault 1.9 DTI. Panowie!. Ja mam identyczny problem, ale trafiłem na myślącego mechanika, który podpowiedział mi co robić i na co przy odpalaniu zimnego silnika zwrócić uwagę. Otóż, po dłuższym przestoju lub rano, proszę zwrócić uwagę na kontrolki. Chodzi o to, że pomimo iż zgasła kontrolka ( spirala ) grzania świeć to proces jeszcze nadal trwa...Możecie spróbować i po załączeniu stacyjki bardzo uważnie obserwować kontrolki lub w moim przypadku wysilam wzrok na liczniku kilometrów. Po ok 10 do 20 sekundach kontrolki troszeczkę mocniej zaczną świecić i dopiero odpalić...Nie wiem dlaczego tak się dzieje, lecz stosując się do tego nie odpalam parę razy...Nawet przy mrozach odpalał mi za pierwszym razem, tylko stosowałem się do tego o czym powyżej napisałem. Nic to nie kosztuje, ale spróbować zawsze warto....Jestem z Wrocławia i znalazłem mechanika, który twierdzi, że zna problem..jak tylko się z nim upora to się podzielę informacją. Pozdrawiam...Oczywiście przy silniku ciepłym problem z odpalaniem znika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

-wymieniłem filtr paliwa

-sprawdziłem na komputerze i wszystko OK

-pompkę ręczoną układu paliwowego

-wężyki z objemkami założyłem-ustawiłem kąt na pompie bo maił 15 a powinien mieć 32mikrometry czy cuś takiego (60z)

-wymieniłem zawór EGR

 

 

i problem taki sam no może za 2 teraz odpala po kręceniu, nie wiem co jeszcze można co to może być????????? POMOCY

Radi1234 - w jakim mieście taka naprawy pompy

 

-myślę o sprawdzeniu czujnika położenia wału ale nie wiem czy warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawe pompy robiłem w gdyni pozniej jest dopiero w bydgoszczy podobno zakład co robi tez pompy wtryskowe , a z tym czujnikiem połozenia wału to raczej gdyby był uszkodzony to by ciezko zapalał nawet jak jest ciepły :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest w megance 74 Ah mozesz sprobowac najlepiej pozyczyc od kogos na pare dni akumulator o wiekszej pojemnosci i zobaczyc jak sie autko bedzie zachowywac rano najlepiej jeszcze jak by był mrozik tylko na to nikt wpływu nie ma :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!