Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem Megane 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

rezultat auto po 14 godzinach stania pali na dotyk pozdrawiam .

 

Szczęśliwy człowiek. Ja na razie sprawdziłem (a właściwie mechanik) świece (nowe), pompę (w środku czyściutka) oraz elektronikę, kolo chce mi jeszcze sprawdzić kompresję. Przymierzam się do ustawienia pompy może faktycznie to pomoże. Nie wiem tylko gdzie się udać w mojej okolicy. Na forum są pozytywne opinie o Jaszpolu. Panowie zaproponowali mi za taką regulację 140zł. Może macie jakiś zaufanych i sprawdzonycy macherów od tych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z megane: Ostatnio zapalał gorzej niż zawsze i skończyło się na tym że nie odpala.

Wczoraj zacholowałem do mechanika i po diagnostyce silnika ocenił że nie ma wystarczającego ciśnienia do zapłonu: w trzech tłokach 20bar i 12 w czwartym.

jedyną dla niego dobrą decyzją jest remont silnika... wymiana pierścieni, i gdy się okaże że to konieczne to jeszcze tłoki i głowica do naprawy czy tam do wymiany

jest jakaś inna metoda na niskie ciśnienie czy trzeba wydawać kilka tysięcy na remont silnika ? z góry dzieki za odp.

 

[ Dodano: 2008-02-05, 14:15 ]

dodam ze megane 2001r 1,9dti hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem z zapalaniem, okazał się rozrusznik. Palił jako tako, (4-5 razy obrót rozrusznikiem) ale jak się okazało, słabo kręcił aż wreszcie się ujawnił, bo padł całkiem. Teraz pali jak ta lala. Podaję to jako jeden z możliwych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem podobne kłopoty z odpalaniem Reni. Czytałem forum i myślałem, że wszyscy piszą o moim samochodzie.

Kłopot znikł, gdy mechanik ustawił na nowo zapłon na mikro regulacji. (trochę go przyśpieszył). Pali jak nowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy w przewodzie idącym od pompki ręcznej ( gruszki) może pojawić się bąbel powietrza? Dzisiaj nacisnąłem parę razy gruszkę i w przewodzie zobaczyłem spory bąbel.

Pisaliście już o cofającym się paliwie i nieszczelnych przewodach ..wiem.. ale w reszcie przezroczystych przewodów nie widać powietrza tylko w tym jednym, krótkim od gruszki.

Wymienić te gruche i przewód czy tam może sie dostawac powietrze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek84, a miałeś otwieraną obudowę filtra paliwa :P Spróbuj najpierw przepchnąć to powietrze przez filtr, naciskaj gruszkę przez chwilę na włączonym silniku, powinieneś zaobserwować to powietrze w pozostałych przewodach w stronę pompy wtryskowej. Sprawdź po jakimś czasie czy sytuacja się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze nic nie robiłem. Autko teraz jest na serwisie. Olej, wszystkei filtry , klocki itp.. Zobacze jak będzie jutro z rana? Zrobie tak jak piszesz. Ciekawe czy po wymianie filtra dalej będzie powietrze się pokazywać?

Zaciekawiło mnie to bo z ranka nie pali od pstryknięcia tylko musze z 4 obroty rozrusznikiem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Scenicu też miałem kłopot z zapalaniem. Po kilku godzinach postoju cofało się paliwo i trzeba się było nakręcić aby silnik zaskoczył. Okazało się że winny był ten plastikowy element odprowadzający ropę z wtryskiwacza zpowrotem do baku a konkretnie oring na nim był uszkodony i przepuszczal powietrze. Koszt naprawy ok 30groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka. Dzisiaj rano zrobiłem mały teścik.

Przekręciłem kluczyk na pozycję zapłonu i szybko podbiegłem do otwartego silnika.

Słychać było cichuteńkie bzyczenie spod pokrywy silnika. Bzyczało tak ok 15sek.

Wsiadłem do samochodu i odapliłem silnik... zaskoczył od pstryknięcia :P pomimo 3 dniowego postoju. Czyli co.. świece żarowe muszę dłużej podgrzewać i nie sugerować się gasnącą po 4 sek. kontrolką?. Czy może już przyszedł na nie czas? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie?

sądzę, że to bzyczenie na pewno jest z pompy, a nie ze świec żarowych. Świece nie bzyczą, tylko pompa wtryskowa wydaje takie odgłosy. Ponadto czas grzania świec jest taki sam jak świecenia kontrolki. Dopiero w dCi było inne sterowanie świecami, które dogrzewały cylindry nawet po zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!