Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem Megane 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pompa ma tak bzyczeć? To było słychać po przytknięciu ucha do pokrywy z lewej strony koło rozrządu. To dlaczego zapaliła od pstryknięcia? Jak pale zaraz po zgaśnięciu kontrolki świec to musze kręcić rozrusznikiem z 5 sek.

Czy może jest tak.. bzyczenie-bzyczeniem i nie ma nic wspulnego z rozruchem tylko świece potrzebuja dłuższego czasu na rozgrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek84, gasnąca kontrolka od świec informuje, że po tym czasie możesz już zapalać, co nie oznacza, że musisz. Nagrzana świeca nie traci od razu swojej temperatury, po zgaśnięciu kontrolki świeca przestaje się nagrzewać ale swoją temperaturę oddaje do komory cylindra. Nadmierne czekanie jednak nie jest dobre, ponieważ blok silnika skonsumuje nam efekt pracy świec, a i paliwo wtryskiwane na jeszcze gorącą świecę szybciej się zapala.

 

dodano 28.04.2008

Co do czasu grzania świec, trochę zamotałem :P Nie tylko w dCi świece dogrzewały cylindry. Było to już i w dTi. Można o tym przeczytać w [Megane dTi.pdf] na serwerze PIKURA.

"Grzanie świec żarowych po włączeniu zapłonu.

Składa się z dwóch faz

1) czas zmienny; zależny od temperatury płynu chłodzącego, świeci się lampka kontrolna.

2) stały czas grzania; po zgaśnięciu kontrolki świece są zasilane jeszcze przez 8s.

ponadto:

gdy kręci rozrusznik, świece są grzane przez max.20s. (temperatura płynu do 60°C, powyżej tej temperatury nie grzeją)

Świece grzeją także jeszcze po rozruchu, przez czas uzależniony od temperatury płynu chłodzącego." (wykres czasów w pdf'ie)

Wynika z powyższego, że odczekanie po zgaśnięciu kontrolki może mieć znaczenie przy rozruchu zimnego silnika.

Przepraszam za wcześniejsze wprowadzenie informacji niezgodnej z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także był problem z zapalaniem po dłuższym postoju .Komputer nic nie pokazywał auto jeździło super,fochowcy wymyślali coraz to leprze pierdy.Postanowiłem sam zadziałać i efekt jest pozytywny.Wyeliminowałem gruszkę ,filr paliwa i wszystkie złaczki obrotowe z oringami.Założyłem filtr od VW taki bezpośrednio z wyjściami na przewody paliwowe i scenic palił już dobrze.Pokusiło mnie jednak aby dołozyć elektrozawór między filtr,a pompę paliwową sterowany z elektrozaworu pompy i auto pali super nie ma żadnych oroblemów.Dodam iż jest to scenic z silnikiem F9Q 734.Nie traćcie kasy na naciągaczy i cwaniaków w warsztatach mi chcieli już silnik nawet rozbierać .W moim przypadku taki zabieg pomógł więc może komuś przyda się ta podpowiedź .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też nie jestem zachwycony z odpalania mojej Megi. Zarówno przy zimnym silniku jak i gorącym - tak samo muszę chwilę pokręcić rozrusznikiem. Niezbyt długo ale wiem że za długo. Przejechałem nią ok. 7 tyś. od chwili zakupu i cały czas jest tak samo. Znajomy podłączył komputer zaraz gdy ja kupiłem i okazało się, że jest padnięta jedna świeca żarowa, ale to nie miałoby przecież znaczenia przy dobrze rozgrzanym silniku, więc przyczyna leży pewnie gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi wina będzie leżała raczej gdzieindziej niż w moim przypadku.(pompa ,wtryski ,ciśnienie ,dawki paliwa przy rozruchu,kąt wtrysku) trzeba wszystko posprawdzać dobrym programem u konkretnego diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Juz raz pisałem ta tym forym o mojej Renówce. Kłopot z porannym uruchomieniem był i jest nadal niestety. Nie dawno wymieniłem 4-ry wtryskiwacze. Mechanik mówił, że leją wiec trzeba je wymienić. Po odebraniu auta nic sie nie zmieniło. Silnik odpala ale strasznie nierówno pracuje, szarpie nim i rzuca. Na wolnych obrotach dymi na czrno i nie ma mocy. Dopiero do około 1500 jedzie dobrze. Dymi też powyżej 4000 tyś obrotów tak samo. Pali normalnie 5,5 na 100. Pracuje cicho. Byłem w serwisie "Bosch" podłączyli pod kompa, ustawili dawkę paliwa, wszystko sprawdzili i nic. Wszysko super! Jak im opowiadziałem o objawach zbaranieli. Sprawdziłem przewody paliwowe i nie ma powietrza. Wtryskiwacze są z pewnościa ok. Mechanikowi powiadziełem, że jakby sie okazało że to one są winne to go "wykastuję" <ok> Na kompie powiadzieli, że można przestawić lekko moment wtrysku ale tego nie zrobili. Niby wskazanie było zielone ale jakoś mieli kwaśne miny. Czy może ktoś wie gdzie jest dobry warsztat w rejonie Zamościa lub Tomaszowa Lubelskiego co ustawiłby moment wtrysku na pompie? Dziękuje za podpowaidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wiem ze nie w tym temacie pisze ale dotyczy to silnika rownież, gdzie mozna sprawdzic moc silnika i przyspieszanie, bo wydaje mi sie ze ssłabo przyspiesza jak wcisne gaz do dechy to nie idzie musze popuścić czy to normalne ?? czy w serwisie są w stanie mi to sprawdzić i w jaki sposób podczas jazdy z komputerem czy w serwisie w budynku, dzieki za pomoc

otrzymujesz ode mnie <ok> na zastanowienie się. Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topol, od tego są hamownie tam sprawdzisz moc silnika jej przebieg otrzymasz wykresy itd ale to troszkę kosztuje.....

poza tym skoro wiesz że piszesz w złym miejscu to wychodzi na to że jawnie i bez jakichkolwiek zahamowań łamiesz regulamin otrzymujesz ode mnie <ok> na zastanowienie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam problem z odpalaniem jak postoi dłużej. Niby wszystko jest ok ale jak postoi kilka godzin odpala za drugim razem tym bardziej jest to dziwne przy tych temperaturach jakie teraz mamy. Np: po dłuższym postoju muszę rozrusznikiem obrócić silnik, wyłączyć zapłon i za drugim razem pali już normalnie. Proszę o pomoc.

 

Post przeniosłem do istniejącego tematu. Proszę kolejnym razem skorzystać z opcji szukaj przed założeniem nowego tematu a teraz zapoznać się z postami wyżej. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścisnąć parę razy tzn. podpompować aż gruszka zrobi się twarda. Przy okazji obserwuj czy w wężyku (jeżeli masz przezroczysty) nie pojawiają się bąbelki powietrza a jak tak to układ jest do odpowietrzenia. Jak odpali za pierwszym to znaczy że za mało było paliwa które wróciło do baku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem te sposoby i pierwsze 3 razy może dało efekt trochę ale potem znowu wróciło do normy i zaczął palić z drugim razem. Jednak nigdy nie zwróciłem uwagi na pęcherzyki powietrza. Rano sprawdzę to jeszcze raz i dam znać popołudniu. Pozdro.

 

[ Dodano: 2008-08-11, 19:58 ]

Rano pomogło to odpalił od razu. Lecz sadze ze duże znaczenie miała temperatura bo było 20 st. C. Lecz jak by przyczyna tego odpalania za drugim razem leżała w tym problemie to co radzicie z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wtrącę się w odpalanie 1,9DTi .Otóż mam kangoo z silnikiem F9Q782 co jest dokładnym odpowiednikiem 734 w Megane czy Scenicu i też mam problemy , szczególnie - podkreślam szczególnie po dłuższym postoju . Ale i przy ciepłym kiedy autko dostaje głupawki to trzeba 3 , 4 razy pokręcić żeby odpalił . Do rzeczy - wszystkie możliwe sprawy są sprawne i wszystko co było możliwe zrobione prawidłowo . Jedynym błędem jaki wyskakuje jest " sporadyczna usterka - brak połączenia z czujnikiem GMP - położenia wału " I co - wymieniony już 4 razy i nic , ominieta wiązka przewodów ( od czujnika idzie bezpośrednio do kompa ) - i nic nadal to samo .Czasem spokój kilkanaście dni , a czasem jak wczoraj totalna głupawka i kręcenie po kilka razy . No i bardzo ciekawy dodatkowy objaw tej usterki - przy odpalaniu - kiedy nie ma zamiaru odpalić OBROTOMIERZ skacze powyżej 500 do 2000 obrotów . Tak więc jak widzę , że podskakuje do powyżej 500 daję sobie spokój z odpalaniem - można wtedy kręcić nawet do wyładowania AKU i tak nie odpali . Może ktoś ma takie objawy na obrotomierzy ??? Sprawdźcie Panowie i Panie . Może ktoś ma pomysła jakiegoś w tym kierunku ???

Pozdrawiam .

L-irek[/b]

Radzę przypomnieć sobie regulamin forum. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!