Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria prędkościomierza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może tutaj znajde odpowiedź nim oddam auto do mechanika (mam nadzieje naprawić to w tajemnicy przed mężem bo urwie mi głowe, że znowu cos sie zepsuło).

Po przejechaniu około 40 km wskazówka predkościomierza dochodzi tylko do 60 - 65 km/h. Samochód jest garażowany ale przed ta dzisiejszą wycieczką stał godzine na dworzu (było ok -10 st C). Podczas hamowania prędkość spada ale gdy przyspieszam to rosnie bardzo wolno, nawet gdy jade (chyba) ok 130 -140 km/h (tak mi sie wydaje przynajmniej) pokazuje tylko 65 :) komputer pokazuje przebieg, zużycie paliwa, ale przebieg chyba troche oszukany bo na trasie Białobrzegi - Radom - Białobrzegi wyszło 65 km a sporo jeździłam po mieście wiec mozliwe, że też cos oszukuje. Błagam o sugestie bo moje życie wisi na włosku jak sie wyda.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci się, alejuz od kilku dni, jest uszkodzony jeden z tylnych czujników, ale do tej pory nie było problemu z prędkosciomierzem, te czujniki to padają jak muchy, najpierw prawy, teraz lewy....

 

iceman_k myslalam już o takiej zmianie :) ale mąż twierdzi, że to nie wina auta, że sie psuje tylko "kozaka za kierownicą" a co ja poradze, że lubie poszaleć :) tyle, że ja go mechanicznie nie psuje, on sam sie sypie :)

 

Podjade do mechanika wymienie czujnik, zobaczymy czy pomoże.........może sie nie wyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji z ABS, tak jak tu już wielkrotnie było opisywane sygnał do prędkościomierza pobierany jest z pompy ABS. Pompa znajduję sie zaraz pod prawym reflektorem (strona pasażera). Od spodu tej pompy znajduje się wtyczka wychodzący z niej szary przewód doprowadza sygnał do licznika. Przewód ten wędruje w wiązce i dochodzi do puszki w podszybiu również po prawej stronie (pasażera). Czesto tam zamontowany jest akumulator i żeby dostać się do tej puszki trzeba go wyjąć. Większość problemów bierze się z braku styku na kostkach w owej puszce i wyszyczenie tych kostek najczęściej pomaga. U mnie po wyczyszczeniu było dobrze jakieś 2 dni później problem powrócił w związku z tym zdecydowałem się na wymiene całego tego przewodu od ABS do tej puszki w podszybiu. Pow wymianie od zeszłej zimy problem nie powrócił.

 

tajlandia, w Twoim przypadku może to być wina czujnika od ABS. Powyższa rada jest dla tych, u których układ ABS działa prawidłowo (kontrolka ABS się nie świeci)

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł kolejny problem: przestał działać wentylator od centralnego i zgłupiała kontrolka od hamulca ręcznego. Po uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie ale po przejechaniu kilkunastu - kilkudziesięciu metrów zapala się. Nie czuję, żeby hamulce się blokowały bo samochód jedzie normalnie. Dolałam płynu hamulcowego, sprawdziłam pływak w korku i wszystko wydaje się być ok. Dodam, że chwilę przed pojawieniem się tych problemów były wymieniane bezpieczniki od radia i wentylatora (wentylator jak nie działał tak nie działa). Prędkościomierz też padł już całkowicie bo teraz wskazówka nawet nie drgnie (wczesniej podnosiłą się tylko do 60 - 65 km/h), przestał też działać licznik, nie pokazuje przebiegu.

Edytowane przez tajlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wydzielić i połączyć wszystkie posty dotyczące Twojego problemu.

Niestety nieszczęśliwie rozpoczęłaś pisać w temacie, który nie bardzo pasuje do Twojego auta.

Nie chcę Cię martwić ale mnie wygląda to na uszkodzenie pompy ABS, a przynajmniej jej sterownika. Żeby to potwierdzić lub wykluczyć podłącz auto do CLIP-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o strasznie przepraszam za wciśnięcie się tutaj tak nie na temat ale coś mi sie pokręciło przy pisaniu posta, zaczynałam nowy temat ale jakimś cudem dodałam posta w tym temacie ;) obiecuje poprawę ;) Myślisz, że te problemy mogą być ze sobą powiązane? Boje się, że jak podjedzie baba do mechanika to zaspiewa mi pół mojej wypłaty a wymieni jakaś głupotke za 10 zł (juz raz mnie tak elektryk załatwił). Jutro jade podłączyć samochód do komputera. Zobaczymy co z tego wyjdzie, napewno napisze jaka była diagnoza :l:

Edytowane przez tajlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o strasznie przepraszam

Nie ma za co przepraszać. :l:

zaczynałam nowy temat ale jakimś cudem dodałam posta w tym temacie

Zgadza się, z tym, że ja to wszystko połączyłem w jeden nowy temat. Twój problem jest zupełnie inny niż, opisywany w temacie o impulsatorze prędkości. Poza tym wg moje wiedzy Twoje auto nie posiada takiego czujnika, choć mogę się mylić. Renówki lubią zaskakiwać.

Najprościej się po prostu upewnić. Stojąc przed autem musisz spojrzeć ba górę obudowy skrzyni biegów. Czujnik prędkości znajduje się pod filtrem powietrza, jakby za silnikiem. Ze skrzyni wystaje jakby gruby marker z wtyczką na końcu.

Jeżeli tego nie masz to na 100% Twój problem będzie związany z pompą ABS.

Żeby cokolwiek podpowiedzieć trzeba najpierw upewnić się, że rzeczywiście nie ma impulsatora. Niestety ale to podstawa.

Do komentujących!

Wiem że w tych wersjach prędkość, a tym samym przebyta droga jest barana ze sterownika ABS, ale nie jestem taki w 100% pewien, że akurat w tym aucie. To porostu trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie wyjaśniło: prękość w tym modelu rzeczywiście jest brana z czujnika abs. Wszystkie problemy(prędkościomierz i awaria abs) wynikały z uszkodzonego gniazda czujnika. Okazało się, że miejsce gdzie wpinany jest czujnik jest sparciałe czy coś takiego i robiło się zwarcie. Wymiana czujnika i gniazda do którego jest wpinany abs usuneła usterkę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam jestem nowy mój problem jest podobny mianowicie licznik nie pokazuje prędkości i km pokazuje się pomaraniczowy znaczek ala ekg byłem dzisiaj u elektryka podpioł komputer wykazało że licznik nie dostaje sygnału z czujnika prędkości innych błędów nie wykryto elektryk stwierdził że czujnika nie ma jest tylko wtyczka do czujnika więc pojechałem kupiłem czujnik nr S37703 taki dali mi w sklepie .w domu wziołem się za wymiane w miejscu wskazywanym na forum po dłuższym szukaniu znalazłem zastawiony otwór korkiem z tyłu skrzyni niestety nie pasuje jest zbyt szeroki moje pytanie czy są różne czujniki prędkości może to nie ten otwór za wszystkie rady dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie wyjaśniło: prękość w tym modelu rzeczywiście jest brana z czujnika abs. Wszystkie problemy(prędkościomierz i awaria abs) wynikały z uszkodzonego gniazda czujnika. Okazało się, że miejsce gdzie wpinany jest czujnik jest sparciałe czy coś takiego i robiło się zwarcie. Wymiana czujnika i gniazda do którego jest wpinany abs usuneła usterkę!!!

Witam

Mógłbyś opisać dokądnie gdzie znajduje się to gniazdo i czujnik

Edytowane przez Jacek1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ci niestety nie pomogę bo wstawiłam samochód do mechanika i to on naprawiał usterkę, wiem tylko, że w moim przypadku było to za tylnym kołem, gniazdo jest widoczne po zdjęciu koła, wystarczy odnaleźć czujnik ABS (kabel długości około 30 cm) który zaczyna się za bębnem hamulca i biegnie w kierunku przodu samochodu, czujnik wyglada mniej wiecej jak na zdjeciu....Przykro mi jeśli to nie pomoże ale niestety nie naprawiam auta sama, wiem tylko tyle ile powie mi mechanik

 

Dodano: 06 maj 2012 - 13:25

lolek3410 przede wszystkim z tego co wiem do każdego koła jest inny czujnik, różnią się długością i wtyczką. Ja pzred zakupem sprawdziłąm na allegro jak wyglądają czujniki do konkretnego koła, miałam wymieniane 3 czujniki i każdy był inny

post-34340-0-42150800-1336303224_thumb.jpeg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie wyrażnie opisałem w moim aucie nie ma ABS czujnik z tego co czytałem powinien znajdować się z tyłu skrzyni biegów tak jak pisałem znalazłem otwór zaślepiony w miejscu wskazanym na forum czujnik który kupiłem jest zbyt szeroki teraz niewiem czy to nie ten otwór ,zły czujnik,czy może skrzynia biegów była zmieniana z takiego auta gdzie sygnał idzie z ABS za wszystkie wskazówki dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!