Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wystrzelone napinacze pasów bezpieczeństwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Renault Megane Scenic I po lifcie 2000r, silnik 2,0 16v F4R.

 

Tydzień temu jadąc po kamienistej drodze (brak zapiętych pasów) w pewnej chwili w samochodzie nastąpił huk, silnik zgasł, wystrzeliły napinacze pasów (obydwa, od kierowcy i pasażera) i w samochodzie było czuć zapach wystrzelonego ładunku pirotechnicznego.

 

Aktualnie świeci mi się kontrolka poduszek i serwis na liczniku.

 

Pytanie co było powodem wystrzelenia napinacza pasów ? Poduszki nie wystrzeliły są całe a więc moje pytanie brzmi, czy teraz wystarczy dokupić dwa wystrzelone napinacze, zamontować je na odłączonym akumulatorze, pojechać na serwis, wpiąć się w kompa i usunąć błędy ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to wystarczyć. Przyczyna- prawdopodobnie drgania spowodowane wybojami na drodze.

Ze 3 lata temu także nieprawdopodobny przypadek miał kolega z Fiatem punto.

Wyprowadzał tyłem auto z garażu, jego żona miała za chwile gdzieś tym autem pojechać.

i też ni stad, ni zowąd odpaliła poduszka w kierownicy.

Na dowód miał telefonem filmik nakręcony, jak auto stoi przed garażem, poduszka wisi jak flak, a auto powoli dookoła sfilmowane, nie posiada nawet ryski od uderzenia w cokolwiek. Nic też takowego w okolicach nie widać.

Nawet ślady tylko z garażu prowadzą, (przypadkowo było to zimą wiec widać ślady opon na śniegu, tylko od proga garażu do tylnych kół, dalej śnieg dziewiczy)

Można by powiedzieć- niemożliwe a jednak odpaliło. Złośliwość rzeczy martwych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a naprowadzicie mnie gdzieś na temat, gdzie jest wytłumaczone jak zrerestować ten sensor poduszek ? Chodziłem trochę po wyszukiwarce, ale nie znalazłem podobnego tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/topic/35669-kontrolka-poduszki-air-bag-bledy/page__p__70894__hl__%2Bkontrolka+%2Bair+%2Bbag__fromsearch__1#entry70894

 

Sam tego nie zrobisz. Sa specjaliści, który się tym zajmują. Koszt ok 100zł, albo możesz też poszukać sprawnego sensora używanego, tylko musi pochodzić z bezwypadkowego auta i musi miec te same numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio miałem niemiłą przygodę z krawężnikiem, co skończyło się m.in. wystrzeleniem napinaczy pasów i od tej pory świeci się kontrolka poduszki + service. Czy wystarczy wymienić napinacze (czy w megane coupe są takie same jak w megane hb?) i wysłać sensor do resetu? Jak tak to jakiego specjaliste polecacie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy wymienić napinacze

tak

czy w megane coupe są takie same jak w megane hb?

tak

wysłać sensor do resetu?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!