Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szybkie nagrzewanie się silnika


romek1234

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.Jestem posiadaczem scenika 1.9 dci (2000r).W czasie jazdy zapaliło mi się STOP i silniczek ze znaczkiem stop.Gdy zapalały się tę kontrolki to od razu tracił moc a jak zgasły to odzyskiwał moc.Silnik strasznie szybko się nagrzewa szybko włącza się wentylator. Ostatnio załważyłem że więcej pali.Czy to są objawy zapchanego katalizatora? Źle odprowadzane są spaliny i silnik nagrzewa się oraz więcej dawkuje paliwa aby przepalić katalizator i z dlatego więcej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak olej? Patrzyłeś czy jeszcze jest?Bagnetem ma się rozumieć.

Co do palenia to jest zima, trudne warunki więc spalanie bywa różne. Jednak objaw szybkiego nagrzania daje do myślenia.

-------------------------

Dodam, że dalszy sąsiad jeździł autkiem bez oleju(zapomniał dokręcić korek na dole, on albo ktoś kto zmieniał) Jeździł jeździł i zatarł silnik a wszystko było OK, łącznie z kontrolkami, ale do pewnego momentu. Jak padło to już stanęło na amen. Dziś zastanawia się czy naprawiać bo ostatnio robił generalny remont silnika więc kolejny wydatek to już więcej niż wartość auta.

Moze jestem przewrażliwiony,ale częściej sprawdzam olej. Tak raz na tydzień albo jak więcej przejadę. Mam ograniczone zaufanie do komputerka. Bagnet to bagnet.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szukać dziury w całym, to w takiej sytuacji, aż się prosi, żeby sprawdzić czy chłodnica jest cała gorąca łącznie z wężami i to co napisał fredi o oleju. Dalsza taka eksploatacja, bez stwierdzenia i usunięcia przyczyny, to kuszenie licha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem stan oleju bagnetem i jest ok.

 

Dodano: 20 lut 2012 - 23:02

Samochód jest naprawiony.Był uszkodzony czujnik temperatury cieczy który daje sygnał komputerowi.Dlatego samochód wariował.Odczytywał krytyczną temperaturę silnika i przechodził w stan awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!