Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przełącznik opuszczania i podnoszenia szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jaka jest różnica w przełącznikach do regulacji szyb w Megane.

 

Otóż zakupiłem na allegro cały panel z dwoma guzikami do otwierania szyb oraz joystik do regulacji lusterek. Zakupiony przełącznik ma numer (na czerwono z boku guzika): 838 100G , natomiast jak rozebrałem przełącznik w pomim samochodzie to okazało się ze jest tam ten sam numer tylko ze na końcu jest C zamiast G (838 100C).

Czy może ktoś się orientuje jaka jest różnica między tymi dwoma oznaczeniami i czy będzie jakiś problem jak zamontuję przełącznik z literą G zamiast C?

 

Jak sprawdziłem przełączniki mają kolejene numer i tak pierwszy z nich ma 838 099G i drugi 838100G. W moim samochodzie zepsuł się ten drugi (tak stwierdził elektryk) i zakupiłem na allegro inny, wposmiany wyżej.

 

Czy moze mi ktoś pomóc w tym temacie??

 

Pozdrawiam

Szurasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi sie tylko wydaje ale w przełączniku bliźniaczym (tzn dwa przyciski obok siebie) przyciski miały różne wtyczki. Nie dało się przepiąc prawej na lewy przycisk. Ale to tylko moglo mi sie przyśnić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przełączniki kupiłem na allegro. Za cały panel (dwa przełączniki + sterownik lusterek) zapłaciłem 50 złoty, a podobno nowe oryginalne przełączniki są bardzo drogie (około 100złotych za sztukę).

Okazuje się że przełączniki są różnie oznaczane ale tak naprawdę ważny jest tylko numer, a oznaczenie literką (np. G czy C) nie ma większego znaczenia.

Otóż w moim samochodzie potrzebowałem przełącznika 838 100C, a kupiłem 838 100G (jak się później zorientowałem przełączniki były z samochodu pochodzącego z Anglii). Po podłączeniu zakupionego wszystko działa, a oznaczenie C czy G nie ma większego znaczenia. Bardzo ważnym jest aby numer się zgadzał, ponieważ od strony kierowcy mamy dwa przełączniki, z których jeden ma numer 838 099X (gdzie X jest literką np. D czy C), a drugi ma numer 838 100X. I tak przełącznik do otwierania szyby kierowcy to 838 099X, a od szyby pasażera to 838 100X.

Oba przełączniki z różnymi numerami mają inne gniazda, a co się z tym wiąże i inne wtyczki w samochodzie, także nie ma możliwości błędnego połączenia przełączników (taka sama łopatologia jak przy składaniu komputera :mrgreen: ).

 

Co do wypowiedzi Lewy'ego, że pozamieniał miejscami, to moim zdaniem nie jest to możliwe w Megane I (nie wiem jak jest w Megane II). Ale jak pozamieniał w Megane I to musiał wepchnąć na chama albo porozcinać końcówkę przełącznika.

 

Pozdrawiam

Szurasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!