Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1,4 16v z 2000r. problemy z obrotami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

 

Mam juz od bardzo dlugiego czasu problemy z silnikiem na jalowym biegu.

Nie wiem co juz mam robic. Ogolnie wyglada to tak ze auto pracuje pieknie jak jedzie a jak stoje w korkach to az cierpie jak nim trzesie. Probowalem szukac pomocy po mechanikach ale nikt nie moze znalesc przyczyny. komputer tez nic nie widzi. Jeden mi powiedzial ze ten model tak ma ale smiac mi sie chce z takiego goscia.

Druga sprawa ze od jakis dwoch tygodni czasami nie moge go odpalic jak to sie mowi za pierwszym razem. Czasmi 3-4 razy musze zakrecic az zaskoczy.

Jesli ktos mial takie obiawy i moze podpowiedziec w ktorym kierunku ruszyc z gory wielkie dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto z mojego silnika bedzie mało dobre. Czujnik jest troszkę schowany (ale zrobię przy okazji). Najlepiej zdałaby się fotka z 1.6 16V, tam czujnik jest na górze (w 1.4 16V pewnie podobnie)

 

Generalnie w plastikowym kolektorze dolotowym jest otworek. Czujnik ma wystającą część z uszczelką, która w ten otworek wchodzi. Czujnik jest ptzytrzymywany zatrzaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem w Roverze 2.0 SDi - też nikt nie potrafił mi pomóc,, a samochód jak był zimny, choc odpalał od razu to gasł na wolnych obrotach - musiałem go trzymac na wysokich obrotach przez chwilę. Pojechałem do jednego sprytnego mechanika i właśnie wypiął mi jakiś czujnik na kolektorze wydechowym - wszystko działało jak trzeba. Do dziś nie wiem co to był za czujnik, komputer go w każdym razie nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli można się wtrącić

 

Mam juz od bardzo dlugiego czasu problemy z silnikiem na jalowym biegu.

Nie wiem co juz mam robic. Ogolnie wyglada to tak ze auto pracuje pieknie jak jedzie a jak stoje w korkach to az cierpie jak nim trzesie.

 

W moim Megane ( 1.6 16 V -2000r). Jest podobnie.

W aucie zainstalowane są jednak jeszcze oryginalne cewki SAGEM, więc pierwsze co zrobiłem to wymontowałem i sprawdziłem ich stan (rzut okiem).

Jedna z cewek posiadała wypaloną dziurkę w obudowie-typowa usterka - przebicie (jasna cześć).

Wyczyściłem, zaklajstrowałem silikonem wysokotemperaturowym i na razie wolne obroty są w miarę stabilne, choć wymiana cewek niezbędna.

 

Druga sprawa ze od jakis dwoch tygodni czasami nie moge go odpalic jak to sie mowi za pierwszym razem. Czasmi 3-4 razy musze zakrecic az zaskoczy

 

Spotkałem się z czymś takim w aucie mojego ojca.

Typowe objawy gdy pada czujnik położenia kątowego i prędkości obrotowej wału korbowego. Komp nie dostaje sygnału z czujnika o aktualnym położeniu wału i nie włącza zapłonu, czy coś tam.

W autku ojca wymiana czujnika na nowy rozwiązała problem z odpalaniem auta.

 

Może ci to pomoże choć nie twierdzę że u ciebie jest akurat to samo.

 

[wybacz, ale musialem poprawic ten blad z okiem :mrgreen: - >>PWN DrNO]

 

Dzięki masz rację to był błąd (sprawdzanie pisowni w word do bani!!! dla niego żut i rzut jest ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 1.6 16V K4M i podobny problem. W ASO mi powiedzieli, że te silniki tak mają ale jakoś w to nie wierzę. Dość długo szukam przyczyny i nic. Myślę że może czujnik położenia wału przerywa, przez co co jakiś czas któryś cylinder nie odpala, ale to tylko teoria. Co do 1.4 16V to znalazłem takiego "Recalla":

 

Recall Ref: R2001/159

Exact Model: Clio, Megane and Scenic

Description: ENGINE HESITATION AND IDLING CONCERN

VIN: TO BE ADVISED

Build Date:

Numbers: 1574

Defect: Vehicles fitted with 1.4 16v engines and having the MGI motorised throttle housing and Sirius 34 injection computer may have engine hesitation and idling speed instability. This is due to incorrect locking of the connector to the throttle housing, causing instability in the operation of the injection system.

Action: Rectified by replacing the motorised throttle housing connector.

Launch Date: 15 February 2002

 

Jeżeli drga Ci nadwozie to wymiana poduszki silnika powinna pomóc - wibracje nie będą tak wyczuwalne w środku auta.

 

Mam również pytanie do posiadaczy samochodów z silnikami 1.6 16V (K4M) - Czy u was obroty są idealnie stabilnie czy raczej wskazówka obrotomierza pulsuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem pow. mam podobny problem.

Po kupnie auta zauważyłem problemy z wolnymi obrotami.

U mnie objawiało się nagłym i gwałtownym chwilowym spadkiem obrotów.

Wymontowałem wszystkie cewki (są oryginalne Sagem) i zauważyłem przebicie na obudowie jednej z nich (wypalony czarny punkt na jasnej części dolnej obudowy).

Wyczyściłem, pokryłem wadliwą część silikonem wysokotemperaturowym i objaw gwałtownego zrywania obrotów zniknął.

Co nie oznacza, że nie mam problemów.

Pojawił sie problem przytykania silnika podczas ruszania na gorąco oraz, falowania wolnych obrotów na zimno :mrgreen:

Wymontowałem świece. Podobno przebieg 4 km. Wyglądały jak w moim starym fiacie 125P.

Zaolejone, czarne. brudne ( świece to jakaś firma champion- nawet nie wiem co to jest – tłumaczę, że gość po prostu oszczędzał na czym się tylko da)

 

Reasumując:

Cewki Sagem do śmieci :evil: świece i cewki muszą być ok.! Dopiero potem można szukać innych przyczyn.

U siebie najpierw muszę wszystkie cewki wymienić bo czuję, że nie dojdę do ładu z silnikiem :evil:

Ponadto wiele czytałem i słyszałem, że silnik tego typu po prostu lubi wysokie obroty.

Po woli skłaniam się do tego poglądu.

Na wysokich obrotach super, dynamika zachowanie silnika ok! zero problemów nawet z wadliwymi cewkami.

Ponadto spalanie :) U mnie pali mniej w trasie jadąc z większą prędkością i wyższymi obrotami, niż jadąc spokojnie z delikatną nogą (spokojnie to u mnie 80-100 KM/h dla innych to może być śmieszne ale ja szanuję życie i ponadto mam dzieci ) :)

:!: Na pohybel dawcą organów :!: - to tak na marginesie, się uniosłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!