Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

czy możecie mi powiedzieć co dokładnie potrzebowałbym aby założyć czujniki cofania z tyłu?

jakie części,

- zderzak z otworami

- czujniki z wiązką kabli

- sterownik pdc

 

co dalej?

 

I gdzie fabrycznie jest montowany sterownk PDC? Czy trzeba go dodatkowo jakoś pod komputer podpinać czy tylko pod światła cofania?

 

edit:

z tego co popytalem to chyba nie jest to takie proste, trzeba później jeszcze podpiąć to pod komputer podkładowy i to aktywować więc bez kabla to samemu nic nie zrobie a chińszczyzna z allegro mnie nie interesuje ;\

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz sie może gdzie/jak i czy domyślnie wiązka kabli jest wyrpowadzona do bagażnika czy będę musiał ją samemu prowadzić?

Czy po podłączeniu do CAN będę musiał jeszcze je jakoś włączyć na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A teraz moje pytanko, bo też sie przymierzam do montażu czujników parkowania. Jak wiadomo teraz na rynku dostpene są rózne opcje - od czujników z sygnalizacja dzwiekowa poprzez wyświetlacze odległości aż po kamerki cofania... Wiadomo ze jak sie cofa, to patrzy w lusterka a nie na jakies monitorki. Nigdy wczesniej z tego udogodnienia nie korzystalem wiec dla doświadczonych pytanie - co lepiej zamontować? Dla mnie ważne by było praktyczne i skuteczne.

 

1. fabryczne czujniki montowane w Megane III (by było jak w standardzie bez zbetnych bajerów i wyświetlaczy)

2. takie proste czujniki - tył i przód z sygnalizacją dźwiekową http://allegro.pl/czujniki-parkowania-8-sens-sam-dzwiek-super-cena-i3637299202.html

3. tył i przód z wyświetlaczem odległości http://allegro.pl/czujniki-parkowania-szary-czarny-pelna-ochrona-i3642210504.html

4. kamera cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze jak sie cofa, to patrzy w lusterka a nie na jakies monitorki.

Bo w rzeczywistości układ kamera/wyświetlacz służy do kontroli co jest bezpośrednio za samochodem (dziecko, pies, niski słupek, kamienie, doniczki itp i zerkasz tylko co pewien czas) a czego w lusterkach czy przez szybę nie zobaczysz a czujniki mogą nie wyłapać. Z własnego doświadczenia.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mam hb. Faktycznie chyba same czujniki wystarcza bo wtedy bede miec tyl i przód a jak opcja kamery to tylko tył.

A kamera to chyba dobra w wiekszych autach takich jak scenic czy espace.

 

A teraz pytanie jakie czujniki- czy takie proste z allegro wystarcza czy lepiej takie fabryczne jak montuja w meganie?

Gdzies czytalem ze fabryczne z megana maja jeszcze możliwość zmiany poziomu glosnosci a te zwykle chyba nie maja takiego udogodnienia hmm

Edytowane przez S-Driver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczne maja możliwość zmiany głośności z poziomu komputera i maja 2 głośniczki (przód gdzieś pod deską i drugi gdzieś z tyłu) - przydaje się podczas manewrowania miedzy różnymi przeszkodami - wiesz czy konczy się przod czy tył. Wydaje misie jednak że oryginał może słono kosztować w ASO :-(

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to sporo.

Poki co kupilem czujki z allegro za 150 z przesyłką na przód i tył. Troche bedzie zabawy no ale coś za coś.

Montował ktoś już sam takie czujniki do M3 i sluży jakąś dobrą rada? Np . gdzie i jak pociągnąc kable od zderzaków przód i tył. Czy wewnatrz czy zewnarz auta itp?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem będzie przedostać się z komory silnika do wnętrza

Sprawdź wiązkę do przednich halogenów jak masz 10 pinów to masz kabelkologię pod oryginalny park- kabelki lecą od zderzaka do wnętrza pod konsolę

Jak nie to pozostaje walka <szukaj>

Ułożyć kable w lewym nadkolu i przewiert do lewego słupka i wujście koło wiązki drzwi kierowcy - tak zaleca renault układać kable opis z dokładania alarmu jak nie ma wiązki

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego! A wiesz może gdzie sie wpiąć kabelkiem co daje +12 po włączeniu zapłonu? Myślałem o podświetleniu gniazda zapalniczki. Tylko ze one sie wlacza juz w momencie otwarcia auta/drzwi a po za tym nie wiem czy tam jest dioda czy żarówka i czy tam bedzie +12.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że nie mogę jeszcze wystawić czegokolwiek w dziale sprzedam / za mało postów / jeśli kolega mocno szuka to mogę zaoferować ;

cięcie

Kolego Andrzejm36 od sprzedaży jest odpowiedni dział i tam sprzedajemy. Na forum jest instrukcja co należy zrobić aby sprzedać jak się nie ma uprawnień. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!