Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana sprzęgła


grzesju

Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o, da się. Dobrze że się zreflektowałem, bo mi się sytuacje pomyliły i już miałem pisać byś dół odkręcał ;)

 

Koledzy ale po co chcecie wyciągać skrzynie?

W przypadku P_r_z_e_m_a, domniemam by ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku P_r_z_e_m_a, domniemam by ją wymienić

Niestety to prawda ;)

Psikam WD ale to pomaga tylko chwilowo, trzeba tam po prostu wcisnąć smaru:)

Przypadkiem, nie nie jest to łożysko zamknięte? Poza tym raczej na wałku łożysko się ślizga i stąd ten dźwięk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku P_r_z_e_m_a, domniemam by ją wymienić
A to co innego.

Tak to łożysko zamknięte,mówisz że całe może latać na wałku od skrzyni?Bo o tym nie pomyślałem.Wydawało mi się że to w środku ktoś smaru pożałował.Postaram się posmarować wałek jakimś długim pędzlem,zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musisz rozpiąć półosie, spuścić olej ze skrzyni, rozpiąć drążki kierownicze, żeby w ogóle móc ruszyć skrzynię.

Przemo po co spuszczać olej ze skrzynki przy wymianie sprzęgła?

Po co drugi Enter? Poprawiłem - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Przemo dobrze pisze.Jak rozpinasz lewą półoś od skrzyni to odkręcasz osłonę przegubu wewnętrznego która jest wypełniona olejem.Tak, że spuszczając olej nie porozlewasz go wszędzie do okoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cięcie

Nie wiem jak to znalezc -google znalazł tylko to

Znalazłem taka jedną stronę ale niestety admin zabrania jej używania na forum ( to jak tu uzyskać pomoc?)

Tylko tam Valeo ma inny symbol niż ten z aukcji .

Przemo podpowiedz jak to szukać

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechać lub zadzwonić do ASO, poprosić o nr OM docisku, tarczy sprzęgła i łożyska oporowego, podadzą na postawie VIN. Możliwe, że występuje w komplecie.

Ewentualnie poprosić kogoś kto ma Dialogys o taki nr.

Potem wejść choćby na stronę intercars'u i tam znaleźć sobie nr części producentów i porównać czy odpowiada nr OM.

Zawsze też możesz poszukać w katalogach VALEO lub LUK.

Możesz też podejść do dobrego sklepu motoryzacyjnego podać ten nr Valeo i poprosić o sprawdzenie czy na pewno pasuje do Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie dlaczego takie różne ceny są na te części valeo??

Zestaw sprzęgła VALEO 786026 cena 368zł

Zestaw sprzęgła VALEO 821422 cena 487zł

http://www.sprzegla.webshop.pl/shop/Search.rails?t=1&s=Zestaw-sprz%C4%99g%C5%82a,,,RENAULT,MEGANE-I-%28BA0/1_%29-1995-08-2003-08,1.6-16V-%28BA11--BA04--BA0B--BA1J%29-107km,&n=&i=500093,501479,511485,P,29,-1,-1&o=ByPrice_asc&p=1

 

Nie jesteś na peb.pl żeby linki kodować.

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez kamill1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę trochę temat jestem po wymianie sprzęgła. Chodzą opinie, że wózka nie trzeba zdemontować. Nie zgadzam się z tym, musiałem cały wózek zrzucić i skrzynie od dołu wyjąć. A specjalistów co mówią, że skrzynie rozsunąć 2 razy więcej roboty i jak ktoś to pierwszy raz robi to się na wku..... Najważniejsze urządzenie to coś do podwieszania silnika, żeby można było go unosić i opuszczać ja miałem wieszak stawiany na błotnikach, kanał podstawa, wałek do centrowania tarczy przed przykręceniem, porządny zestaw kluczy, ja używałem yt-3884 yato bez tego nie ma co się zabierać. Robiłem to pierwszy raz sam zajęło mi to 12 godzin rozebranie ze złożeniem + obiad :). Robiąc to w dwie osoby czas się na pewno dużo skróci.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!