Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana sprzęgła


grzesju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że od jakiegoś czasu zaczęło szarpać przy puszczaniu sprzęgła domyślam się, że winą jest sprzęgło (a dokadnie sprężynki na tarczy). Auto ma prawie 160 tys km wiec może już czas na wymianę.

Proszę o informację ile może kosztować wymiana sprzęgła (robocizna) w megance I faza I silnik 1,6 8V (oczywiście nie w ASO).

I czy można wymienić sprzęgło bez wyjmowania silnika (a tym samym rozłączaniu klimatyzacji).

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce "sam naprawiam" jest opis jak wymienić sprzęgło zerknij w download tam jest ta książka.

Można pokusić się o wyciągnięcie samej skrzyni dołem ale czy warto i jest na tyle miejsca nie wiem (nie przyglądałem się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt sprzęgła możesz sprawdzić na allegro, koszt robocizny ( 500 ) średni. Wołają różnie w zależności od miejscowości. Do wymiany sprzęgła nie trzeba wyciągać ani silnika ani skrzyni na zewnątrz - ale trochę roboty przy tym jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest inny sposób na wymianę ?

Jeśli wiesz jak to spróbuj opisać na pewno się przyda nie jednemu użytkownikowi

 

Dodano: 26 lut 2012 - 15:58

http://moto.allegro.pl/sprzeglo-kpl-renault-clio-megane-twingo-96-valeo-i2100593332.html np takie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na allegro sprzegło za 260 zł to on z marżą ma za 400 zł.

Co do robocizny to muszę go zapytać czy wyjmuje silnik czy wymieni bez wyjmowania.

A mozecie mi polecić kogoś z okolic Dąbrowy Górniczej, sosnowca, Będzina kto może wymienić sprzęgło dobrze i w miarę za rozsądną kasę?

 

Dodano: 26 lut 2012 - 16:15

Dodano: 26 lut 2012 - 15:58

http://moto.allegro....2100593332.html np takie

 

sprawdziłem - niestety to nie jest do mojego auta

ja mam 1,6 i tam jest chyba 200 mm srednica (silnik K7M) - cena ponad 300 zł na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mi sprzęgło wymieniał mąż przy okazji wymiany uszkodzonej skrzyni biegów. Wyciągał silnik ze skrzynią na sankach w dól i dopiero na zewnątrz rozłączał. Przy okazji wymieniał pełno części po drodze bo powiedział, że mając wszystko na wierzchu nie będzie za pól roku - rok wracał do nich. I tak między innymi wymienił kompletne sprzęgło VALEO (tarcza, docisk, i łożysko), uszczelkę miski olejowej (dwa półksiężyce z siliconem) oraz uszczelniacz wału pod kołem zamachowym. Jeśli chodzi o koszty to kompletne sprzęgło to koszt 300 zł brutto a uszczelka miski 54zł (uszczelki i silicon) oraz uszczelniacz 44 zł. Wszystkie części w miarę dobrych producentów VALEO, CORTECO, REINTZ kupowane w zaprzyjaźnionym sklepie motoryzacyjnym. Aha mój silnik to 1.6 (K7M 90KM). Pozdrawiam Agnieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu od silnika i z łapy po prostu przesuwasz do zewnątrz i już.

a co z półosiami też je musisz odkręcić i czy skrzynia zmieści się pod podłużnicą i nad sankami (bo rozumiem że nadkole plastikowe trzeba wyjąć)? Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołają różnie w zależności od miejscowości. Do wymiany sprzęgła nie trzeba wyciągać ani silnika ani skrzyni na zewnątrz - ale trochę roboty przy tym jest

 

wymieniałeś sprzęgło nie wyjmując skrzyni ?? chciałbym to kiedyś zobaczyć.

Trzeba wyjąć półosie, odkręcić przkładnie kierowniczą od sanek, odkręcić sanki od nadwozia i mając podparty silnik, odkręcić łapę skrzyni i wyjąć skrzynię. Dopiero po tym można przystąpić do wymiany sprzęgła.

Wymiana sprzęgła przez szczelinę miedzy skrzynią a silnikiem jest moim zdaniem nierealna, bo nie będziesz w stanie wycentrować tarczy sprzęgłowej i przez to ciężko będzie zamontować skrzynię spowrotem z powrotem.

I nie wiem co za ceny macie, ale u mnie w mieście robocizna wymiany sprzęgła to granice 200-350zł chyba że w autach ze sprzęgłem samonastawnym to się zgodzę - 500zł

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - poprawione

 

0cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąć półosie, odkręcić przkładnie kierowniczą od sanek, odkręcić sanki od nadwozia i mając podparty silnik, odkręcić łapę skrzyni i wyjąć skrzynię. Dopiero po tym można przystąpić do wymiany sprzęgła.

dzięki przyda mi się na przyszłość :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!