Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obroty spadaja


mrowa1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Meganke 1 98 rocznik 1,6 silnik i od paru dni mam problem mianowicie od kilku dni podczas odpalania autka piszczy pasek a od wczoraj autko dziwnie sie zachowuje faluja obroty 200-700 w tych granicach, jak go przegazuje na jakis czas sie uspokajają ,dodam że podczas jazdy jak wcisne pedał gazu autko wgl nie przyśpiesza muli je tak jak by odcinało paliwo i spadaja obroty i wtedy musze zmienić bieg aby na nowo na jakis czas prowadzilo sie normalnie i wskoczyly obroty...

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze jutro i napisze czy coś pomogło , najbardziej nie pokoi mnie to że nie reaguje na pedał gazu wtedy musze zmienić bieg i i obroty wskakują na jakiś czas... czekam na jeszcze jakieś odpowiedzi...

 

Dodano: 27 lut 2012 - 16:13

Witam ponownie mianowicie dolot dziur nie ma ale zauwazyłem że wezyk taki malutki od czujnika jakiegos byl odpiety wec go podpiełem ale problem nie zniknął, jutro wymieniam przewody zaplonowe bo jeden byl luzny czy to pomoże, jak nie to juz nie wiem co może być nie tak...czekam na jakies odpowiedzi...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czysciłem i nie odpinałem aku dopiero jutro to zrobie, nie to ze nie reaguje raz wcisne pedal gazu normalnie jedzie a raz wcisne to nie czuc tego przyspieszenia jak by odcinało paliwo, musze zdjac noge z gazu i jeszcze raz depnac czasami pujdzie pójdzie a czasami musze bieg zmienic.. i na luzie jak jestem na swiatlach lub gdzies to obroty zaczynaja falowac i auto gaśnie nie zawsze ale gaśnie ,czasami jak go przegazuje to pomaga na jakiś czas.

 

Dodano: 27 lut 2012 - 19:59

15_1260391322.jpg

 

Dodaje zdjęcie z pod maski nie moje autko,ale identycznie to samo i mam pytanie gdzie znajduje się silniczek krokowy i przepustnica ??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzieki jutro dam znać czy coś to dało,raz autko oddalem do serwisu bo mialem podobny problem ale wtedy musialem jechac na gazie caly czas bo jak go nie gazowalem do gasl i po uszczelniali mi jakieś wezyki bo były popekane...a teraz mam podobny problem tylko że nie raguje czasami na pedał gazu...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rok temu, jutro autko oddaje na serwis do renault aby sprawdzili co jest nie tak,, mialem podobny problem kiedyś to miałem popekane weze i uszczelnili je tylko , wiec możliwe ze problem sie ponawaia , ale nie szarpało tak jak wtedy i reagował normalnie na gaz, możliwe też ze to przepustnica wiec jutro bede wiedział wszystko.

 

Dodano: 28 lut 2012 - 22:00

Witam ponownie,otóż wsiadłem dzisiaj do autka i doszedł kolejny problem jak depne mocniej gaz całe auto sie dławi i drży i przy mocniejszym hamowaniu coś zapiszczy czasami,może to być wina kolektora ?? lub całego wydechu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sprawdź czy nie łapie lewizny na dolocie-w sensie lewego powietrza(ściągnij wąż z przepustnicy,odpal go i na szczelnie zatkaj ten wąż-jak zgaśnie-ok.)Dalej-czytałem coś wyżej o zaworze egr.trochę wyssane z palca jak na tekie objawy...Następnie sprawdź silniczek krokowy na odpalonym silniku odłącz go po prostu i powinien zgasnąć(przeczyścić też nie zaszkodzi)...Idziemy dalej-maf-przepływomierz-wyjmij go i zobacz czy druciki wewnątrz nie są popękane-powinny być całe(tu [przeczyścić też nie zaszkodzi-tylko przelej go samym płynem do tego przeznaczonym-żadnych pędzli i szmat...)Wiadomo-iskra jest podstawą,więc możesz go dopalić jak będzie ciemno i zobaczyć czy nie widać jej przeskoku na głowicę.No i ciśnienie paliwa,filtr paliwa też nie zaszkodzi sprawdzić,żeby bwiedzieć czy nie spadła wydajność pompy paliwa bądź też czy nie ma gdzieś po drodze syfu...Pozdrawiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ,dziś odwiedziłem serwis Renault podłaczyli pod komputer i jedeyny błąd co im wyskoczył to sonda lambda może to być przyczyna takich objaw , wyskoczyli mi z cena 700 zl za wszystko nowa sonda wymiana ale dali też miżliwosć abym taniej gdzieś kupił sonde i teraz mam pytanie w którym miejscu znajduje sie sonda ?? i można ja jakoś przeczyścić ?? i czy łatwa jest wymiana tego ?

 

Dodano: 29 lut 2012 - 19:40

edit. o jak już chce wymienic ta sonde lepiej zapłacić te 600zł w serwisie renault ?? czy kupić na allegro lub w motoryzacyjnym jakimś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece były wymieniane wyżej napisałem kiedy i ostatnio je jeszcze przeczyściłem chociać nie były brudne aż tak, a takie objawy mogą sie dziać przez ta sonde ?

 

Dodano: 01 mar 2012 - 18:10

Witam znalazłem przyczyne,jest to sonda lambda a mianowicie przy niej jest wąż jakis i na nim aluminium i ono ociera caly czas o przewody sondy i robiło zwarcie więc czeka mnie wymiana sondy , dziekuje wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!